Sąd Apelacyjny w Gdańsku: Wyszkowski musi przeprosić Wałęsę. Za słowa o agencie Bolku

Krzysztof Wyszkowski przegrał proces o naruszenie dóbr osobistych z Lechem Wałęsą. Były działacz Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża musi przeprosić byłego prezydenta za słowa o agencie Bolku. Wyrok jest prawomocny.

Jak podaje RMF FM, Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzekł w środę 5 grudnia, że Krzysztof Wyszkowski musi przeprosić byłego prezydenta.

Wyszkowski musi przeprosić Wałęsę

Krzysztof Wyszkowski ma zamieszczać przeprosiny przez 7 dni w trzech miejscach: na swojej prywatnej stronie internetowej, a także na łamach portali "Gazety Polskiej Codziennie" i Radia Maryja.

Były prezydent domagał się w apelacji, by w treści przeprosin Wyszkowskiego znalazło stwierdzenie, że Wałęsa nie był agentem. Decyzją sądu przeprosiny będą się jednak odnosić tylko do stwierdzenia Wyszkowskiego, że Wałęsa "po 9 latach ostatecznie przegrał proces o Bolka".

Wyrok jest prawomocny.

Krzysztof Wyszkowski po ogłoszeniu wyroku utrzymywał, że czuje się wygrany.

"Dzisiejszy prawomocny wyrok oznacza, że Wałęsa ostatecznie stracił możliwość zaprzeczania swej płatnej agenturalności wobec kolegów ze Stoczni. Pewnie odwoła się do SN, ale nie wierzę, że znajdzie tam oszusta, który będzie orzekał wbrew zeznaniom świadków i prawdzie dokumentów" - napisał na swoim Twitterze.

- Istotą tego dzisiejszego rozstrzygnięcia jest to, że Wałęsa domagał się ode mnie, żebym ja opublikował w telewizjach i radiach komunikat, że przepraszam go za to, że był agentem SB i sąd to odrzucił. To jest istota sprawy - dodał Wyszkowski w rozmowie z "Telewizją Republika".

Wiele lat procesów

Były Działacz Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i Wałęsa sądzą się od lat.

W marcu 2011 roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał Wyszkowskiemu przeproszenie Wałęsy za wypowiedź z 2005 roku, w której nazwał byłego prezydenta tajnym współpracownikiem SB. Wyszkowski nie zastosował się do tego wyroku, a Wałęsa opublikował przeprosiny na swój koszt na antenie stacji TVN.

Później, we wrześniu 2013 roku, były prezydent  domagał się od Wyszkowskiego zwrotu 24 tysięcy złotych za koszty emisji przeprosin. Później wycofał powództwo, bo stacja TVN zwróciła mu koszty zamieszczenia ogłoszenia. Z kolei w październiku 2017 roku, Sąd Okręgowy w Gdańsku nakazał Wyszkowskiemu przeproszenie Wałęsy, ale obie strony odwołały się od wyroku.

Więcej o:
Komentarze (218)
Sąd Apelacyjny w Gdańsku: Wyszkowski musi przeprosić Wałęsę. Za słowa o agencie Bolku
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 74 razy 44

  Wyszkowski to ten kapuś co donosił na Wałęsę agentowi KGB myśląc że to agent CIA :-)

 • precz_z_komunia

  Oceniono 50 razy 28

  Wyszkowski :-)
  Wspólnik pedofila Jankowskiego :-)
  Mieli wspólne hobby :-)
  Donosili na Wałęsę :-)

 • lakman

  Oceniono 41 razy 27

  Jeszcze jeden pisbolszewicki trep.

 • praskiso

  Oceniono 32 razy 26

  PIS jak przegrywa (27 do 1) to i tak ogłasza wygraną. No cóż. Taki sort ludzki.

 • qast

  Oceniono 39 razy 23

  Rzecz w tym ze SB-ckie teczki nie są wiarygodne. Wiedzą o tym ci, ktorzy cokolwiek w tamtych czasach robili (odważali sie robić!)
  "...o tym, że preparowano dokumenty by np. Wałęsa nie dostał nagrody Nobla w 82-gim, Sikorski jeszcze będąc w PIS przedstawił korespondencję pomiędzy MSZ Polski i Ambasadą w Sztokholmie, gdzie nazywano go "zdrajca socjalistycznej ojczyzny i wichrzycielem" . O tym, że "szeregowi" sb-cy przesłuchujący zatrzymanych opozycjonistów straszyli ich, że np. żony w ciąży mogą nagle poronić na przesłuchaniach, to mogą tylko zaświadczyć właśnie ci represjonowani. Podrabianie podpisów na "lojalkach" kompletnie mnie nie dziwi, ponieważ dzięki takim świstkom na "oryginalnych drukach", mogli się wykazać przed przełożonymi. Dostawali nagrody , wczasy, awanse i dodatkowo dzielili się pieniędzmi operacyjnymi ! A to co działo się w strukturach solidarnościowych, sb świetnie wiedziało dzięki takim "Balbinom", czy też "sekretarzom pop będących w każdym większym zakładzie pracy a zobowiązanym "być tam gdzie coś się dzieje". Zapewne nie żyłeś w tamtych czasach ! Ja tak ! Nie ma żadnych pisemnych dowodów, zapisków by po 76-tym cokolwiek Wałęsa doniósł, a "cel uświęca środki" ! Polska odzyskała niepodległość, osobiście jako prezydent doprowadził do wycofania wojsk sowieckich z Polski "bez jednego wystrzału", oraz do upadku komuny w Europie środkowej, do rozpadu zsrr i do obalenia muru berlińskiego. Uważam, że Piłsudski tyle nie zrobił dla Ojczyzny i Europy co Wałęsa ! Nawet sobie nie zdajesz sprawy jakie kreśliłem mapy w sztabie w Nysie jako żołnierz zasadn. sł. w 88-ym, gdzie lwp miało stacjonować pod Dreznem !!! Wam się wydaje, że przed 89-tym kraj miał lekką gorączkę ! Nie ! Polska miała zapaść a nawet zawał serca !!! Piłsudski nigdy nie ryzykował tak swoim życiem jak Wałęsa, którego sowieci i pzprowcy chcieli się pozbyć"
  (jaki40)

 • yuo7leo9

  Oceniono 31 razy 21

  Wyszkowski to chorobliwie zawzięty człowiek.Zżera go zawiść, która stała się napędem jego życia od 20 lat. Żałosne!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX