Lech Wałęsa: Kaczyński to była miernota, wszystkie jego pomniki zostaną zburzone

- Wszystkie pomniki postawione Kaczyńskiemu zostaną zburzone, kiedy prawda wyjdzie na jaw - powiedział Lech Wałęsa w rozmowie z Onetem. Zapowiedział też, że on sam nie chce, żeby postawiono mu pomnik. Woli za to skonsolidować opozycję.

Dziennikarz Onetu Szymon Piegza rozmawiał z Lechem Wałęsą m.in. o procesie wytoczonym mu przez Jarosława Kaczyńskiego i "pomnikomanii".

Lech Wałęsa: "Wszystkie pomniki Kaczyńskiego zostaną zburzone"

Wałęsa przyznał, że nie jest zainteresowany stawianiem mu monumentów (z takim pomysłem wyszedł ostatnio Społeczny Komitet Budowy Pomników). Jak przekonywał, jego zdaniem przyjdzie jeszcze czas, gdy pomniki postawione Lechowi Kaczyńskiemu zostaną zburzone.

- Wszystkie pomniki postawione Kaczyńskiemu zostaną zburzone, kiedy prawda wyjdzie na jaw. Prawda zawsze zwycięży. To nie pierwszy i ostatni raz. Historia lubi się powtarzać - mówił Wałęsa. 

Na pytanie, jaka jest "prawda" o Kaczyńskim, Wałęsa odparł:

-  Prawda jest taka, że Kaczyński to była miernota i doprowadził do tragedii. Sam byłem prezydentem, więc wiem, jak to się odbywa. Zawsze, jak są jakieś problemy z samolotem, to załoga przychodzi do prezydenta, zgłasza problem i pyta, co robić.

Jak dodał, on będąc prezydentem zostawiał wolną rękę pilotowi, a Lech Kaczyński "zawsze wtrącał się do rządzenia, więc spowodował, co spowodował".

Wałęsa: "Aby wygrać z PiS-em, musimy iść wszyscy razem"

Wałęsa zapowiedział, że jeśli przegra proces z Jarosławem Kaczyńskim, to będzie się odwoływał do Strasburga. Mówił też, że chciałby, żeby opozycja w końcu się skonsolidowała i jest gotowy zorganizować spotkanie liderów w tej sprawie.

- Zorganizuję spotkanie wszystkich liderów partii opozycyjnych i przedstawię im sprawę jasno: aby wygrać z PiS-em, musimy iść wszyscy razem. Nie pozwolę, żeby ktoś się wyłamał - powiedział. 

Więcej o:
Komentarze (600)
Lech Wałęsa: Kaczyński to była miernota, wszystkie jego pomniki zostaną zburzone
Zaloguj się
 • g.lesio

  Oceniono 153 razy 129

  Akurat to, że te wszystkie pomniki tablice ku czci i nazwy ulic czy innych obiektów znikną natychmiast po tym, gdy padnie PiS to jest rzecz oczywista.
  Ludzie w ten spontaniczny sposób zamanifestują swą głęboką miłość do bliżniaków i tego co zrobili z Polską

 • chi-neng

  Oceniono 155 razy 125

  "Kaczyński to była miernota, wszystkie jego pomniki zostaną zburzone"
  -----
  No i znowu wszystko zostalo powiedziane:).
  Podpisuje sie pod tym:).
  '

 • asperamanka

  Oceniono 141 razy 115

  Ja bym tylko chciał, żeby obalenie tych pomników i eksmisją z Wawelu odbyły się za życia Jarosława i żeby on to musiał oglądać.

 • aprilapril

  Oceniono 112 razy 86

  "Kaczyński to była miernota"
  Jak zwykle celnie i rzeczowo Panie Prezydencie.

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 93 razy 71

  Uwaga Wałęsy jest bardzo sensowna, kiedy pisze, że załoga informuje prezydenta o problemach z samolotem. Wiarygodnie też brzmi kiedy mówi, że zawsze zostawiał wolną rękę pilotowi. Biorąc dodatkowo pod uwagę sytuację na pokładzie samolotu podczas wcześniejszego lotu do Gruzji, to by znaczyło, że faktycznie Kaczyński mógł pośrednio (poprzez oficerów na pokładzie samolotu) wywrzeć nacisk na pilotów.
  Mim zdaniem, ze wszystkich zawodów najwięcej tępych ludzi jest w polityce.

 • tomekm1804

  Oceniono 79 razy 63

  "Miernota" to, mimo wszystko, za mocne określenie (moim zdaniem). Niemniej jednak, gdyby nie pewien "anonimowy" obecnie urzędujący prezydent, LechKacz byłby najgorszym w historii. A tak, musi się zadowolić drugim miejscem.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 72 razy 52

  Jaro Kaka to miernota - a cały ten PiC to golem na glinianych kulasach. Już się chwieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX