Klub PO zmienia się w PO-Koalicja Obywatelska. Siedmiu posłów odeszło z Nowoczesnej

Klub PO w Sejmie zmienił nazwę na PO-Koalicja Obywatelska. Do nowego klubu dołączyło siedmiu posłów z Nowoczesnej i jeden były poseł tej partii. Tym samym Nowoczesna przestanie być klubem poselskim.

W Sejmie na spotkaniu klubu Platformy Obywatelskiej zatwierdzono to, co wcześniej zaakceptował zarząd krajowy PO. W miejsce klubu PO powstanie klub PO-Koalicja Obywatelska, do której dołączy dotychczasowych siedmiu posłów Nowoczesnej i jeden były poseł tej partii.

Do klubu PO-KO dołączyli: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marek Sowa, Kornelia Wróblewska, Michał Jaros, Paweł Kobyliński, Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski. Również Piotr Misiło, niedawno wykluczony z Nowoczesnej, wszedł w skład PO-KO.

Ten ruch sprawi, że Nowoczesna przestanie być klubem w Sejmie - po środowych roszadach ugrupowanie ma w swoich szeregach zaledwie 14 posłów, do utrzymania klubu potrzeba 15.

Gasiuk-Pihowicz: Zapraszamy do współpracy

- To kolejny krok na tej najważniejszej drodze do celu, którym jest odsunięcie PiS od władzy. Dzisiaj głównym wyzwaniem jest walka z PiS-em i w tej walce musimy działać wspólnie i dlatego powstał wspólny klub. Ta współpraca istnieje na różnych poziomach - mówiła w Sejmie Kamila Gasiuk-Pihowicz, która była zwolenniczką jeszcze bliższej współpracy z PO, co wyrażała wcześniej m.in. na Twitterze i w mediach.

To zresztą Gasiuk-Pihowicz próbowała dzisiaj na klubie Nowoczesnej przeforsować taką integrację.

Schetyna spotka się z Lubnauer

- Wiemy, że w Nowoczesnej są osoby, które chcą iść bardziej samotną drogą, ale wszystkich, którzy chcą wzmacniać KO, zapraszamy do współpracy - wskazywała Gasiuk-Pihowicz. Również Grzegorz Schetyna, szef PO, wypowiadał się w podobnym tonie, stwierdzając, że drzwi do tego klubu są "otwarte". Zapowiedział też, że jeszcze dziś lub jutro spotka się z Katarzyną Lubnauer szefową Nowoczesnej, by przyłączyła się do jego klubu.

Gasiuk-Pihowicz powiedziała, że ta decyzja jej i innych posłów oznacza, że opuszczają klub Nowoczesnej w Sejmie. Jednak nie doprecyzowała, czy skończy się to ich odejściem z partyjnych struktur Nowoczesnej. Posłanka stwierdziła też, że liczy, że do końca tygodnia w klubie KO-PO będzie jeszcze więcej parlamentarzystów.

Natomiast zgodnie ze statutem Nowoczesnej jeżeli ktoś rezygnuje z członkostwa w klubie automatycznie wygasa jego członkostwo w partii.

Więcej o:
Komentarze (314)
Klub PO zmienia nazwę. Od teraz to PO-Koalicja Obywatelska. Siedmiu posłów Nowoczesnej dołączyło
Zaloguj się
 • dojcze_kabana

  Oceniono 23 razy 11

  Kolejnym przystankiem na drodze ewolucji tego czegoś powinna być partia PO CO

 • si4mano

  Oceniono 23 razy 11

  taki sprytny chłop z tej Kaski był...ale na koniec okazało się, że to nie on dyma a jego dymają

 • bartek8987

  Oceniono 9 razy 9

  Czy ktoś mi wytłumaczy czemu istnieje taka idiotyczna możliwość jak zmiana partii przez posłów/radnych? Przecież głosujący na nich nie mieli zamiaru im na to pozwalać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX