Premier otwierał drogi, ale milczał o unijnych funduszach. Teraz KE upomina rząd Morawieckiego

Komisja Europejska zwraca uwagę gabinetowi Morawieckiego. Chodzi o to, że przedstawiciele rządu nie informowali opinii publicznej o unijnym wkładzie w inwestycje drogowe. "Rzeczpospolita dotarła do treści listu w tej sprawie.

Premier Mateusz Morawiecki w ostatnim czasie pojawił się m.in. na otwarciu obwodnicy Puław, która wchodzi w skład drogi ekspresowej S12. Na uroczystości był też minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Morawiecki pojawił się też na otwarciu ostatniego odcinka trasy S8 Warszawa-Białystok.

Sęk w tym, że w przypadku S8 wsparcie unijne wyniosło np. 663 mln zł, podobnie było przy innych inwestycjach drogowych, które z hukiem otwierano lub obwieszczano oddanie ich kolejnych fragmentów do użytku.

"Rzeczpospolita" dotarła do listu, w którym Komisja Europejska wytknęła rządowi premiera Morawieckiego, że ten nie informuje o wkładzie ze środków Unii Europejskiej w te przedsięwzięcia. Pismo trafiło do ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego.

To niezwykle rozczarowujące i niepokojące, że bardzo istotne finansowanie unijne tych projektów nie było podkreślone w trakcie tych ceremonii

- napisali unijni urzędnicy w liście cytowanym przez "Rz". W piśmie ma być również podkreślone, że na otwarcia dróg nie zapraszano żadnego przedstawiciela z Komisji Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (382)
List Komisji Europejskiej do Jerzego Kwiecińskiego. KE upomina rząd ws. "milczenia" wokół unijnych funduszy
Zaloguj się
 • Marek Marczuk

  Oceniono 186 razy 178

  Drogi w Polsce wybudowano w 99% w ramach partnerstwa religijno-partyjnego, jakie tworzą Kościół Katolicki i Spółka "Srebrna".
  Ktokolwiek twierdzi inaczej, jest lewakiem, chodzi na pasku Merkel i Putina i nienawidzi Polski oraz Polaków.

  Czy dobrze napisałem Panie Morawiecki?!

 • def11

  Oceniono 130 razy 126

  Morawiecki mówił coś o chodnikach za unijne pieniądze, widocznie drogi postanowił wybudować sam, razem z kierownikiem budowy panem Jarkiem.

 • abracadabra1

  Oceniono 103 razy 97

  Za " dobrejzmiany " drogi same sie wybudowaly a ksiezula je pokropili bo tu byl CUD .

 • poppers68

  Oceniono 73 razy 69

  Generalnie zawsze odnoszę wrażenie, że każdy członek tej ekipy jest święcie przekonany, iż aktualnie zwraca się do mieszkańców Trebinii Małej Osada, gmina Krzyworyje, powiat Pentelki.
  Chłopi słuchają i gęby ze zdziwienia pootwierali.

  Czas na szeroką wyborczą koalicję w roku 2019 - nie połączone kluby poselskie w obecnym Sejmie bo to nie ma sensu. Tylko szeroka koalicja jest w stanie ten kabarecik wysłać do domu. No, może poszczególne postaci przed Trybunał Stanu. Ale to już inna historia.

 • stachkaz47

  Oceniono 71 razy 65

  ALE księdza z kropidłem nie zapomnieli zaprosić -SZUBRAWCY.
  A ten premier to zwykły cygan i oszust.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX