Spór w Nowoczesnej. Kamila Gasiuk-Pihowicz chciała wspólnego klubu z PO. Posłowie się nie zgodzili

Kamila Gasiuk-Pihowicz głośno mówiła o potrzebie połączenia klubów parlamentarnych: PO i Nowoczesnej. W środę Nowoczesna dyskutowała o tym pomyśle. Uchwała o utworzeniu wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej została odrzucona.

W zarządzie Nowoczesnej doszło do kolejnego sporu. Część posłów wnioskowała o stworzenie wspólnego klubu KO z Platformą Obywatelską.

Nowoczesna powinna połączyć się z PO

Kamila Gasiuk-Pihowicz, wiceprzewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesna, od jakiegoś czasu mówiła, że "mocny, zdecydowany sygnał w postaci powołania wspólnego klubu KO jest potrzebny". We wtorek podkreśliła również, że połączenie sił Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej we wspólnym klubie stworzyłoby siłę, która jest w stanie pokonać PiS. 

Innego zdania jest Katarzyna Lubnauer. - Dominujący jest głos, że chcemy zachować swoją programową niezależność - mówiła w rozmowie z RMF FM. 

Nie będzie wspólnego klubu PO i Nowoczesnej

W środę prezydia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej przyjęły uchwały, które zakładały fuzję klubów w jeden. Około godziny 10 poinformowano, że do zjednoczenia nie dojdzie. Pomimo że władze klubu Nowoczesnej przyjęły uchwałę, odrzucili ją w głosowaniu posłowie tej partii.

Uchwała została odrzucona, co nie zmienia faktu, że są posłowie Nowoczesnej, którzy wciąż uważają, że KO należy wzmacniać także poprzez tworzenie wspólnego klubu

- mówiła po decyzji Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Informację chwilę potem potwierdziła Katarzyna Lubnauer. Na pytanie o to, czy klub nadal będzie rozmawiał o ewentualności połączenia powiedziała: "Nadal będziemy rozmawiać". Taką samą odpowiedź miała na pytanie, czy spodziewa się rozpadu w Nowoczesnej. 

Z informacji, do których dotarł reporter RMF FM, wynika jednak, że szefowa Nowoczesnej jest już zdecydowana, co do fuzji klubów PO i Nowoczesnej. - Nie ma szans na wspólny klub - miała powiedzieć Katarzyna Lubnauer.  

Wojna w Nowoczesnej

O sporach w Nowoczesnej mówi się od kilku miesięcy. Od maja partię opuściło wielu członków. Większość z nich dołączyło do nowej partii Ryszarda Petru Teraz!. Emocje wzbudziło również odejście Wojciecha Kałuży, radnego z listy Koalicji Obywatelskiej (członka Nowoczesnej) przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości, dając PiS większość w sejmiku woj. śląskiego.

W listopadzie aż 150 osób z podkarpackich struktur Nowoczesnej zdecydowała się na przejście. Masowa rezygnacja z członkostwa w partii Nowoczesna spowodowała, że struktury partii na Podkarpaciu zostały zupełnie zlikwidowane. Kilka tygodni później poinformowano o kolejnych odejściach, tym razem na Pomorzu Zachodnim. Jako powód podano wewnętrzne konflikty.

Posłowie z zachodniopomorskich struktur Nowoczesnej wystosowali również list do zarządu partii. Napisano w nim, że odsunięcie Ryszarda Petru od kierownictwa partii było błędem. Mieli również zastrzeżenia do zarządzania Nowoczesną po wyborach samorządowych. "Powyborcza rzeczywistość pokazała, że ustalenia koalicyjne to także pobożne życzenia, a medialne przepychanki pomiędzy posłami Nowoczesnej, których jesteśmy świadkami, dopełniają obrazu rozpadającej się partii, w której 'góra' gra tylko i wyłącznie na siebie" – napisano.

Więcej o:
Komentarze (122)
Spór w Nowoczesnej. Kamila Gasiuk-Pihowicz chciała wspólnego klubu z PO. Posłowie się nie zgodzili
Zaloguj się
 • ubrana_prawda

  Oceniono 20 razy 12

  Kiedy dwie myszki alfa-agresorki uzbrojone w okulary i pyskate pyszczki gryzą się ze sobą to nie wróży nic dobrego dla reszty gryzoni stłoczonych w ciasnej norce.

 • darius112

  Oceniono 17 razy 5

  No jak to????!?. Przecież wczoraj czerskie podały sondaż w której zjednoczona koalicja ma 50%!. Lis ma już nazwę dla wspólnego frontu DEMOKRACJI. Ja mam jeszcze lepszą - UNIA DEMOKRATYCZNA.

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 10 razy 4

  Myszka Agresorka pokłóciła się z Panem Grubym Chińczykiem...

 • a.ba

  Oceniono 10 razy 4

  Wspólnego klubu nie będzie bo nie będzie nowoczesnej. Zostaną tylko długi, których nie ma kto spłacać.

 • punter

  Oceniono 10 razy 4

  twarze tych dwóch babsztyli mówią wszystko. Prędzej pokłócą się o 5 zł i o to która piękniejsza niż zmontują koalicję przeciw PiS

 • dorsz_pitery

  Oceniono 20 razy 4

  Jedynym celem Gasiuk jest parlament europejski. Stąd akurat teraz to zamieszanie, żeby Gasiuk mogła dostać biorące miejsce do europarlamentu. Bo jak wiadomo, wybory do europealamentu są ZNACZNIE WCZEŚNIEJ.

 • lob1

  Oceniono 5 razy 3

  Gdyby partie nie było dotowane,przynajmniej 2/3 członków odeszłoby,ale jak płacą to dobrze należeć do nic,bo pieniądze z nieba nie spadają a członkowie rękami i nogami trzymają się etatu.

 • bosman64

  Oceniono 7 razy 3

  Im więcej takich formacji politycznych jak Nowoczesna ,Razem czy Teraz tym lepiej dla PIS. Opozycja w rozdrobnieniu nie potrafiąca zbudować wspólnego frontu jest gwarancją zwycięstwa PIS w najbliższych wyborach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX