Człowiek o. Rydzyka zakłada partię. Jaworski wywołany do tablicy. "Obserwuję, co się dzieje"

Zawieszony przez PiS były poseł tej partii Andrzej Jaworski zabrał głos ws. "partii o. Rydzyka". Zapewnia, że za ugrupowaniem wcale nie stoi redemptorysta. Tymczasem komentatorzy wskazują, że taka partia podebrałaby twardy elektorat partii władzy.

Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że europosel Mirosław Piotrowski (wystąpił z delegacji PiS w PE w 2014 roku), złożył do sądu wniosek o utworzenie nowej partii politycznej. Nowe ugrupowanie ma nosić nazwę "Ruch Prawdziwa Europa". Ważne w całej historii jest to, że Piotrowski to człowiek blisko współpracujący z o. Tadeuszem Rydzykiem.

Tak więc nowy ruch doczekał się już komentarzy, że to właśnie toruński redemptorysta pociąga sznurki w całej sprawie. Wśród najbardziej znanych polityków, którzy mogliby zasilić szeregi ugrupowania, WP wymienia m.in. byłego ministra środowiska Jana Szyszkę, Annę Sobecką, a także Andrzeja Jaworskiego, byłego posła PiS.

Jaworski komentuje założenie nowej partii

Ten ostatni od września tego roku jest zawieszony w prawach członka partii Jarosława Kaczyńskiego, ale jest jednocześnie osobą dobrze znającą środowisko Radia Maryja. Dla Jaworskiego taki start byłby powrotem do polityki po tym, jak złożył mandat posła i został członkiem zarządu PZU, później wybrano go także prezesem Polskiego Związku Curlingu, zasiadał również w zarządzie Krajowej Spółki Cukrowej.

Stąd też, o rewelacje o "partii Rydzyka" portal wPolityce.pl zapytał wlaśnie Jaworskiego. - Ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk nie zakładał, nie zakłada i nie będzie zakładał żadnej partii politycznej. Każdy, kto jest przy zdrowych zmysłach, na pewno to wie - tłumaczył Jaworski.

Były poseł PiS nie zaprzeczył jednak temu, że Piotrowski partię zaklada. Stwierdził natomiast, co znamienne: - Nie zostałem zaproszony do tego przedsięwzięcia. Póki co. Jak zapewnił Jaworski, na razie "obserwuje to, co się dzieje" i jakiekolwiek decyzje będzie podejmował, gdy pojawiają się jakieś propozycje.

Dziennikarze o "partii Rydzyka"

Jednocześnie informacje o powstającej partii już zwróciły uwagę komentatorów i dziennikarzy, zwłaszcza że takie ugrupowanie odebrałoby elektorat Prawu i Sprawiedliwości.

Kamil Dziubka z Onetu stwierdził: Ojciec Rydzyk zakłada partię w momencie, gdy PiS już nie może zmienić ordynacji wyborczej i nie może straszyć podniesieniem efektywnego progu wyborczego.

Z kolei Agnieszka Burzyńska z "Faktu" wskazuje, że o. Rydzyk ma "10 proc. twardego elektoratu". "Jarosław Kaczyński ma miliony złotych, które mogą uspokoić skromnego redemptorystę" - dodaje.

Były dziennikarz, choć wciąż aktywny komentator, Michał Majewski napisał natomiast:

Ojciec Rydzyk chyba po prostu zręcznie przymierza się do negocjacji. Troszkę presji i małego szantażyku, lekkiego podniesienia ciśnienia jeszcze nikomu w polityce nie zaszkodziło.
Więcej o:
Komentarze (94)
Nowa partia pod auspicjami o. Tadeusza Rydzyka? Jaworski dementuje udział redemptorysty
Zaloguj się
 • signum_t

  Oceniono 35 razy 31

  Bardzo dobra wiadomość, życzę partii Rydzyka wyniku 4,99 procent poparcia. I zabrania tego 4,99 procent PiSowi. Alleluja i do przodu!

 • g.lesio

  Oceniono 28 razy 24

  Szantaż w stosunku do prezesa.

  Jak nie dacie ban fury pieniędzy i nie uchwalicie ustaw na których nam zależy to pójdziemy sami do wyborów a bez nas przegracie.

  Już sam nie wiem co jest gorsze dla Polski dyktatura prezesa czy rządy klechów
  Mam nadzieję, że społeczeństwo w końcu zmądrzeje i pójdzie głosować na kogoś normalnego..

 • pan.szklanka

  Oceniono 23 razy 21

  Partia "na prawo" od PiS musiałaby zaproponować odebranie kobietom praw wyborczych i jazdy, 500+ tylko na dzieci ochrzczone i karę śmierci za in vitro.
  W naszym narodzie 10-15% jest w zasięgu.

 • pedro.666

  Oceniono 25 razy 21

  No to teraz Kaczor będzie jak krowa na łyżwach - musi się rozkraczyć od centrum aż do ściany. Nie wiem jak Wy, ale ja szykuję popcorn :)

 • antoszek22

  Oceniono 26 razy 20

  Wcale się nie dziwię temu cwaniakowi z Torunia
  Założy swoja partie wejdzie do Sejmu a potem powie, że nie ma nic wspólnego z przestępcami w rodzaju Szydło i Dudy .
  Przecież nie tylko ta dwójka w normalnym państwie dostałaby długoletnie wyroki a imperium toruńskie to nie sezonowa draka i ma trwać dłużej.

 • justas32

  Oceniono 22 razy 18

  To wspaniała wiadomość, która podzieli elektorat PiS na dwa. Nie wierzyłem że to napiszę - ale trzymam kciuki za partię Ojce Rydzyka ...

 • Kot Kaczysta

  Oceniono 19 razy 15

  Jestem za nawet dwoma rencami jak to ktoś kiedyś powiedział.Jeszcze partia maciarenki ruskiego szpiona,partia zero ostatniego debila i może misio nieskalany cos tam z młodzieńcem z Ameryki założy.Niech się te pisowskie psy pozagryzaja nawzajem.Lepiej dla Polski.

 • Zbigniew Durawa

  Oceniono 15 razy 11

  🙏🙏🙏No to wznieśli modlitwę na tą okoliczność :
  Zdrowaś marno. Kaczki pełna. Kij z tobą. Błogosławionaś ty miedzy bramy . I błogosławiony chrobot Twojego marny . Krzychu . Śnięta czapko , podrap moszna , snuj sie za wszami waszemi. teraz we wtorki , piątki i w dni wolne od pracy . Zamęt. 💨💥 Dobra. Poszło

 • lesnojeziorska

  Oceniono 15 razy 11

  Szagom na wostok marsz! PiS z Matołuszem na orbicie już wzbudza tylko gromki śmiech, trzeba ludowi przedstawić nową lewicę, tylko oczywiście nazwać ją prawicą, by na wschód od Wisły się nie pokapowali w kancie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX