Wałęsa z Dudą na pokładzie jednego samolotu. "Powiem 'Dzień dobry', a potem się rozkręcimy"

Lech Wałęsa w rozmowie z Polsat News zdradził, o czym będzie rozmawiał na pokładzie samolotu z prezydentem Dudą podczas podróży na uroczystości pogrzebowe George'a H.W. Busha. Przyznał też, że założy koszulkę z napisem "Konstytucja", którą zamierza nosić, dopóki Polska "nie odzyska wolności".

W poniedziałek Lech Wałęsa poprosił Kancelarię Prezydenta o pomoc w zorganizowaniu podróży do USA. Wkrótce potem prośba została zaakceptowana, a kancelaria poinformowała, że we wtorek wieczorem Lech Wałęsa poleci na uroczystości pogrzebowe George'a Busha seniora z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wałęsa: Nie przypuszczam, byśmy znaleźli wspólne zdania

Dziennikarka Polsat News Anna Gonia zapytała Lecha Wałęsę, czy zamierza rozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą podczas długiego lotu.

- Dlaczego mamy nie rozmawiać? Natomiast ja nie utożsamiam się i z tym prezydentem, i z tą opcją, więc nie przypuszczam, byśmy znaleźli wspólne zdania - odparł Wałęsa.

Jak dodał, jeśli wejdzie do samolotu pierwszy, to na początku zamierza powiedzieć prezydentowi Dudzie "Dzień dobry". - A potem to się rozkręcimy - wyjaśnił Lech Wałęsa. 

Na pytanie, czy na pokładzie samolotu będzie ubrany w koszulkę z napisem "Konstytucja", w której ostatnio pojawił się na rozprawie sądowej z Jarosławem Kaczyńskim, Wałęsa odparł:

- A ma pani wątpliwości? Powiedziałem, że nawet do trumny, gdy nie dojdziemy do wolności, do trójpodziału władzy, proszę mnie do trumny włożyć w tej koszulce.

Tuż przed wylotem do Stanów Zjednoczonych Lech Wałęsa zamieścił na Twitterze zdjęcie z podpisem: "W oczekiwaniu na lotnisku w Warszawie na lot do Waszyngtonu"

Zgodnie z zapowiedzią były prezydent założył koszulkę z napisem "Konstytucja".

Pogrzeb George'a H.W. Busha

Uroczystości pogrzebowe George'a H.W. Busha będą trwać kilka dni. W poniedziałek 3 grudnia wystawiono trumnę z jego ciałem na widok publiczny w rotundzie pod kopułą Kapitolu. Prezydent Donald Trump ogłosił, że środa 5 grudnia będzie dniem żałoby narodowej. W Katedrze Narodowej w Waszyngtonie odbędą się wtedy oficjalne, państwowe uroczystości pogrzebowe.

George Bush senior, 41. prezydent Stanów Zjednoczonych, najwyższy urząd w państwie pełnił w latach 1989-1993. Sześciokrotnie gościł w Polsce, w tym dwa razy podczas kadencji prezydenckiej, w 1989 i 1992 roku. 

Więcej o:
Komentarze (340)
Wałęsa z Dudą na pokładzie jednego samolotu. "Powiem 'Dzień dobry', a potem się rozkręcimy"
Zaloguj się
 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 36 razy 12

  Młodszybpowinien się kłaniać
  i mówić dzień dobry starszemu.
  Tak mnie wychowano

 • zen0biusz

  Oceniono 26 razy 12

  Ostatnim razem gdy 2 prezydentów RP leciało jednym samolotem nie skończyło się to dobrze.

 • azx67

  Oceniono 25 razy 11

  Samolot rządowy to nie jest prywatny samolot Dudy, tylko własność państwa polskiego. Wałęsa jako były prezydent ma takie samo prawo lecieć tym samolotem jak obecny. Duda nie ma tu wiele do gadania. Wałęsie należy się miejsce i szlus!

 • karo80.0

  Oceniono 24 razy 10

  Szczerze...? Mam to absolutnie w d..pie kto z kim leci na pokładzie jednego samolotu. Poza faktem, że tym samolotem kupionym za 50 milionów USD polskich podatników lata teraz głupawy prostaczek, łamiący konstytucję i ośmieszający Polskę.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 18 razy 10

  Troche powagi .Nie lecicie Panowie Prezydenci na impreze do cioci .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX