Najnowszy sondaż daje wygraną zjednoczonej opozycji. Mazurek już przestrzega przed Schetyną

Najnowszy sondaż daje wygraną nad PiS opozycji pod jednym warunkiem - jeśli ta się zjednoczy. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości już przestrzega partie przed takim rozwiązaniem, strasząc "podporządkowywaniem się Schetynie".

Opublikowany dzisiaj przez "Super Express" sondaż wywołał spore zamieszanie. Według szacunków Instytutu Badań Pollster, gdyby opozycja zjednoczyła się przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, mogłaby pokonać partię Jarosława Kaczyńskiego. W takim układzie sił PiS odnotowałoby 38 proc. poparcia, natomiast blok opozycyjny, składający się z PO, SLD, Nowoczesnej, PSL, Razem i Teraz, 50 proc.

Poza tym próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze ugrupowanie Kukiz'15, z 8 proc. poparcia. Z kolei bez zjednoczonej opozycji PiS wygrałoby wybory, a poza Sejmem byłyby: Nowoczesna, Razem i Teraz.

Mazurek: Marginalizacja innych ugrupowań

Do sondażu odniosła się na Twitterze rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, która przestrzegała inne partie przed zjednoczeniem.

Podporządkowanie się Schetynie i PO to całkowita marginalizacja innych ugrupowań. Ambicje liderów oraz sprzeczne poglądy w wielu kwestiach np. światopoglądowych (PSL, lewica) dają obraz naiwności i absurdalności takich sondaży

- napisała Mazurek. Co więcej, stwierdziła, że jeśli "nienawiść do PiS" miałaby być fundamentem do porozumienia między tymi ugrupowaniami, to byłby on "słaby".

Więcej o:
Komentarze (425)
Najnowszy sondaż partyjny. Beata Mazurek komentuje zjednoczoną opozycję: Podporządkowanie się Schetynie
Zaloguj się
 • lukas1805

  Oceniono 126 razy 118

  Pan Mazurek ,jak zawsze lśni intelektem...
  A swoją drogą, jak miło patrzeć, jak pisiorom duda się pali

 • pivit

  Oceniono 84 razy 80

  ..."Co więcej, stwierdziła, że jeśli "nienawiść do PiS" miałaby być fundamentem do porozumienia między tymi ugrupowaniami, to byłby on "słaby"...
  =========================================
  To nie nienawiść, proszę szanownego mazurka, to walka o wyrwanie Polski z łap konstytucyjnych przestępców. To się nazywa "wyższa racja stanu" czy jakoś tak...

 • damtek

  Oceniono 78 razy 66

  Opozycja się zjednoczy i wygra.
  Pani Mazurek niech pilnuje swoich partyjniaków. Wasz czas już minął i oby bezpowrotnie.
  Sądu za swoje machlojki też nie unikniecie.

 • vito60

  Oceniono 64 razy 60

  Mazurku, nienawiść do pissu to bardzo solidny fundament. Załatwcie sobie premie i odprawy, bo wasz koniec już bliski. Czeka was bezrobocie, bo przecież nic nie potraficie.

 • polakadam

  Oceniono 69 razy 59

  Prawica zjednoczyła się już kilka lat temu. Dzieki temu od trzech lat mamy już rządy katolickich bolszewików mimo że większość ludzi ich nie popiera.
  Opozycja powinna z tego wyciągnąć nauki i też się zjednoczyć. Tym sposobem liberalni , proeuropejscy patrioci mogli by odebrać władzę moherowym socjalistom.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 64 razy 56

  Mazurek Beata, osobnik płci żeńskiej o tepym spojrzeniu. Bezwolny wykonawca poleceń zawistnego prezesa PiS - organizacji zrzeszającej wszelkiej maści cyników, karierowiczów, fundamentalistów, antysemitów i ogólnie rasistów. Jej rady są bezcenne...

 • majo_rmajor

  Oceniono 47 razy 39

  Niedługo zacznie się exodus pisu. Za Mojżesza będzie robił fuhrer z Żoliborza.

 • od-pol

  Oceniono 37 razy 37

  Wreszcie pozytywny sondaż który pozwala optymistycznie patrzeć na najbliższe wybory parlamentarne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX