Georgette Mosbacher o Forcie Trump: Amerykański i polski żołnierz będą działać ramię w ramię

- Siły Stanów Zjednoczonych pozostaną w Polsce - powiedziała Georgette Mosbacher w RMF FM. Ambasador USA dodała, że Amerykanie widzą w naszym kraju "wiernego sojusznika".

Terminu "Fort Trump" po raz pierwszy użył Andrzej Duda. Podczas wrześniowej wizyty w USA prezydent podczas rozmowy z Donaldem Trumpem stwierdził, że Polska jest gotowa przeznaczyć "olbrzymie fundusze" na ulokowanie na swoim terenie baz amerykańskiego wojska.

Georgette Mosbacher: siły Stanów Zjednoczonych pozostaną w Polsce

Choć temat nieco przycichł, co chwila wraca jak bumerang. Swoje trzy grosze dorzuciła ambasador USA w Polsce. Georgette Mosbacher w rozmowie z RMF FM zapewniła, że amerykańscy żołnierze będą w przyszłości stacjonować w Polsce.

- Zespoły robocze: amerykański i polski pracują nad różnymi wariantami, jakie wzmocniłyby tę stałą, militarną obecność. Mogę więc powiedzieć, że siły Stanów Zjednoczonych pozostaną w Polsce - powiedziała. - Amerykański i polski żołnierz będą działać ramię w ramię - dodała.

Dziennikarz RMF FM dopytywał o inne formy współpracy wojskowej między USA a Polską, głównie w kontekście konfliktu Rosji z Ukrainą.

 - Nasze armie prowadzą wspólne ćwiczenia i wspólne szkolenia. To się nie zmieni - zapewniła Mosbacher. Dodała, że USA widzą w Polsce „wiernego sojusznika”. - Dużo zainwestowaliśmy w zapewnienie wam bezpieczeństwa, bo wasze bezpieczeństwo sprawia, że Ameryka jest bardziej bezpieczna - powiedziała.

Obecnie w Polsce stacjonuje 4 tys. żołnierzy z USA.

Więcej o:
Komentarze (93)
Georgette Mosbacher o Forcie Trump: Amerykański i polski żołnierz będą działać ramię w ramię
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 9 razy 5

  Ameryka chętnie wykorzysta wojsko Polskie w jakieś kolejnej swojej zadymie , i tyle

 • Genowefa Pigwa

  Oceniono 14 razy 4

  Niejaki Sikorski mówił zagryaząc ośmiorniczkami, że cały ten niby sojusz z hameryką jest o kant dudy potłuc, czyli jest bezwartościowy. Hamerykańcom zależy tylko na sprzedaniu Polandii wojskowego złomu, a nie utrzymywanie wojska. Granica wschodnią NATO, jest na Odrze.

 • karburator_1

  Oceniono 3 razy 3

  To jest komiczne. W koło opowiadają jaki to z Polski poważny kraj, a chcą płacić za ochronę. Nie potrafią niczego dla obronności kupić, to postanowili kupić chociaż mgliste obietnice.

 • doni72

  Oceniono 3 razy 3

  Tak Amerykanie widza w nas,ale glupiutkiego i naiwnego frajera.Ale akurat na dzien dzisiejszy nie mozna miec o to pretensji do USA,bo frajer sam prosi sie aby go ...

 • veni.vici

  Oceniono 5 razy 3

  no to kogo by tu teraz napaść, ramię w ramię, pani Mosbacher, z tego fortu?

 • e50504

  Oceniono 9 razy 3

  Nie bójcie żaby husarzyki, może i kilka miliardów będzie trzeba położyć na stół, może i będzie trzeba w praktyce uznać US Army jako siłę mającą swoje zdanie w polskiej polityce zewnętrznej, ale głowa do góry! Szykuje się podobno kolejna demokratyzacja i będzie można zginąć w jakimś egzotycznym kraju przy próbie zrównania kolejnego miasta z ziemią!

 • ojobazos

  Oceniono 3 razy 3

  Po jakości przysyłanych "Ambasadorek" z Izraela i USA widać jak nas cenią i szanują sojusznicy. Oni chyba się umówili, aby ośmieszać Polskę strasząc nas tymi Mrs Nightmare.

 • onduma

  Oceniono 9 razy 3

  Naiwny sojusznik i do tego zdradzajacy wlasny kraj uzyczjac go dla USA jako pole bitwy w swoich gierkach z Rosją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX