COP24. Duda mówił o ochronie klimatu. Pięć lat temu twierdził, że globalne ocieplenie nie istnieje

Andrzej Duda wystąpił podczas szczytu COP24 w Katowicach. Jego wystąpienie krytykują ekolodzy, ale raczej nie zaprzeczał istnieniu globalnego ocieplenia. Warto jednak przypomnieć jego wpisy sprzed kilku lat.

3 grudnia rozpoczął się szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach. Jedną z osób, które zabrały głos podczas otwarcia COP24 był prezydent Andrzej Duda. 

Andrzej Duda proponuje "sprawiedliwą transformację" na szczycie ONZ

Wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy pokazuje, że polskie władze rozumieją ekologię nieco inaczej, niż pozostałe państwa uczestniczące w szczycie klimatycznym ONZ. Podczas, gdy kraje Zachodu chcą odchodzić od paliw kopalnych, Polska wydaje się robić co najwyżej nieśmiały krok w tym kierunku. 

Duda zaprezentował dziś na szczycie klimatycznym w Katowicach projekt deklaracji na temat "sprawiedliwej transformacji", czyli zaplanowanego procesu odchodzenia od paliw kopalnych na rzecz tzw. zielonej energii. Opinia publiczna podchodzi do tego pomysłu sceptycznie, obawiając się, że prawdziwą intencją polskich władz jest nie tyle stopniowe i zrównoważone odchodzenie od węgla, co podkreślenie wagi tematu miejsc pracy w górnictwie.

Pamiętny wpis prezydenta Dudy. "Wpływ człowieka na ocieplenie klimatu to mit"

Rozbieżność interesów Polski i pozostałych krajów biorących udział w COP24  podkreśla także organizacja Greenpeace, wskazując, że w czasie, kiedy Sekretarz Generalny ONZ podkreśla, że nie mamy więcej czasu na negocjacje, prezydent Polski Andrzej Duda twierdzi, wbrew dowodom naukowym, że użytkowanie węgla nie stoi w sprzeczności z ochroną klimatu.

Po przemowie prezydenta  Andrzeja Dudy na szczycie klimatycznym ONZ media przypomniały jego wpis na Twitterze. W kwietniu 2013 roku Duda pisał: "A to nie jedyny wpis w tym tonie. Tego samego roku Duda pisał: "Jak sobie pomyślę że płacimy za 'globalne ocieplenie' i popatrzę za okno to mnie trafia szlag :/".

Z kolei dwa miesiące później bez żadnego komentarza cytował wypowiedź prof. Pobierza (takiego nazwiska próżno szukać w sieci), która miała paść podczas IV kongresu PiS na Śląsku. "Wpływ człowieka na globalne ocieplenie to mit. Klimat ocieplał się także, gdy nie było przemysłu" - pisał w 2013 roku Andrzej Duda.

Więcej o:
Komentarze (166)
COP24. Duda mówił o ochronie klimatu. Pięć lat temu twierdził, że globalne ocieplenie nie istnieje
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 59 razy 55

  Powinni wydać zakaz przemawiania temu osobnikowi, bo zachowuje się jak niedojrzaly, niewykształcony, nieuświadomiony gó...arz ‘w teatrze’, który przynosi wstyd i hańbę Polsce.

 • bert2407

  Oceniono 39 razy 39

  Adrian wyjrzał przez okno ipowiedział :jak słyszę że ktoś mówi ze Ziemia jest okragla to mnie szlag trafia..To wstyd i hanba że to coś jest prezydentem Polski.

 • york102

  Oceniono 31 razy 29

  Popieprzyły mu się imprezy myślał że dziś jest Barburka . Może i z tej okazji coś wychylił.

 • antykancelista73

  Oceniono 29 razy 27

  co ten pajac bredzi?!!!! poza tym yełopie ochrona Ziemi to nie obowiązek tych co wierzą w Żyda chodzącego po wodzie, jakiegoś brodatego kozojebcy, czy jakiegokolwiek bożka którego sobie wymyśliliście!!!! nie wierzę w wasze goooowniane buki i każda religia to dla mnie zwykły stek bzdur i goooownianych bajek ale wiem, że obowiązkiem ludzkości jest dbać o Ziemię na której żyjemy i żadne goooowniane bożki w które pajacu wierzysz nie mają z tym żadnego związku!!!!!!

 • a100

  Oceniono 26 razy 26

  Niech Bóg, albo historia zlituje się nad Polakami i odeśle na śmietnik historii i polityki tego człowieka.

 • jantarski11

  Oceniono 21 razy 21

  Jedyne co potrafi to drzeć dziób na każdy temat , głownie bez sensu. I taki gość ma doktorat

 • marymania

  Oceniono 20 razy 20

  To prawda, że ten debil wystąpił w kierpcach i z ciupagą na otwarciu COP24?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX