Z inicjatywy Dudy powstaje nowa służba. Koszt "łącznościowców" to na razie 1,5 mln zł

Prezydent buduje nową służbę, "łącznościowców" - informuje "Gazeta Polska Codziennie". Koszt jej stworzenia oceniono na 1,5 miliona złotych.

W przyszłym roku, z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, ma powstać nowa służba. Jak opisuje "Gazeta Polska Codziennie", będą to łącznościowcy, mający zapewnić komunikację na linii Pałac Prezydencki - najważniejsze instytucje w kraju.

Koszt budowy nowej służby wyceniono na 1,5 mln zł. To kwota, dzięki której głowa państwa będzie miała "stałą i efektywną" łączność z innymi ośrodkami.

"To nie będzie żaden nasłuch, żadna służba specjalna czy wywiad prezydenta. Nigdy nie było takiego pomysłu. (...). To będą łącznościowcy" - wskazywał Dariusz Gwizdała, wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Ponieważ nowa służba ma odpowiadać za komunikację, pojawiło się pytanie, czy w takim razie obecnie Andrzej Duda ma problemy z porozumiewaniem się z innymi ośrodkami władzy. Gwizdała w rozmowie z "GPC" skwitował jedynie: "Obecnie jest to w inny sposób rozwiązywane".

Więcej o:
Komentarze (292)
Nowa służba w Polsce. Prezydent Andrzej Duda chce "łącznościowców"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 83 razy 71

  Człowiek, który nie decyduje nawet o tym w jakim kolorze gatki nosi, organizuje sobie "służby", kot prezesa pewnie właśnie rży ze śmiechu.

 • jackanapes

  Oceniono 67 razy 57

  Tylko wyposażcie ich w szumidła najnowszej generacji, bo znowu będzie wtopa.

 • owca888

  Oceniono 50 razy 46

  Brawo, Adrian, nowe posadki dla krewnych i znajomych królika. Nic innego. RODZINA + NA SWOIM. Trzeba dodatkowych etatów w ramach oszczędności, bo bez tego ani rusz.

  A jutro jedź posuszyć ząbki w katowickim smogu. Dobry jesteś w robieniu min głupka wioskowego. I powiedz coś mundrego w zwoim stylu. Np. o tym, jak dbamy o klimat, w związku z czym budujemy za wielkie poieniądze elektrowię węglową w Ostrołęce, w dodatku na ruski węgiel. I jak bardzo wzrosła ilość importowanych przez Polskę odpadów, które potem palimy na wysypiskach. Powiedz coś o tym, retardzie.

 • 1moja

  Oceniono 51 razy 41

  "...Prezydent buduje nową służbę, "łącznościowców" ..." A nastepna sluzba bedzie "sluzba dlugopisowcow" aby Adrian w kazdych warunkach mogl wszystkie kwity od Jaroslawa K. natychmiast podpisac.
  PS. A co bedzie z tymi ludzmi, ktirzy teraz sa za to odpowiedzialni?! Dostana miejsca na liscie wyborczej do enigmatycznej UNI? Czy dostana tylko podwyzki bo im sie za ciezka prace w broszkowej druzynie nalezay?
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 40 razy 34

  Nowe fuchy dla wybitnie uzdolnionych dzieci funkcjonariuszy partyjnych. Trzeba dbać o swoich.

 • darmen987

  Oceniono 38 razy 32

  Budyniowi marzą się gorące linie do sterowania krajem. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość wali ...

 • stachkaz47

  Oceniono 31 razy 27

  A SYGNALIŚCI od KAMIŃSKLIEGO nie wystarczą????
  ZNOWU na stołek czeka jakiś PRZYCHLAST.
  Niedługo się dowiemy.
  Wszyscy DOJĄ tą chabetę POLSKĘ to i ten nie chce pozostać w tyle.
  Brawo Endriu.,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX