Schreiber za Schreibera. Syn przejmuje stanowisko po ojcu w KPRM. "Pisowski serial 'Dynastia'"

Poseł PiS Grzegorz Schreiber był sekretarzem stanu w gabinecie Mateusza Morawieckiego. Został jednak marszałkiem województwa łódzkiego. Na stanowisku w KPRM zastąpił go syn, Łukasz Schreiber.

Łukasz Schreiber poinformował o nowej posadzie za pośrednictwem Twittera.

Premier Mateusz Morawiecki powołał mnie na sekretarza stanu w KPRM Bardzo dziękuję Panie Premierze za zaufanie - zrobię wszystko aby jak najlepiej wywiązać się z powierzonych mi zadań. Dziękuję też wszystkim za Wasze wsparcie

- napisał poseł PiS.

Schreiber za Schreibera. "Syn przejmuje stanowisko po ojcu, pisowski serial 'Dynastia'"

Poprzednikiem polityka PiS na tym stanowisku był jego ojciec, też poseł PiS, Grzegorz Schreiber, który właśnie został marszałkiem województwa łódzkiego.

Wybór nowych władz regionu odbył się w czwartek podczas pierwszej sesji sejmiku. Na 33 mandaty PiS zdobył 17, KO - 12, zaś PSL - 4. Wynik wyborów spowodował więc samodzielne rządy partii Jarosława Kaczyńskiego w łódzkim sejmiku. Dlatego też marszałkiem województwa został Grzegorz Schreiber, zaś przewodniczącą sejmiku - Iwona Koperska, także z PiS.

Decyzja o powołaniu posła PiS Schreibera juniora w miejsce posła PiS Schreibera seniora wywołała falę krytyki.

"Ojciec został marszałkiem w Łódzkiem, na jego miejsce zostaje powołany syn. Fajnie. Dynastycznie" - skomentował dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz.

Pisowski serial "Dynastia". Syn przejmuje stanowisko po ojcu w KPRM, syn ministra w Banku Światowym, syn prezes "TK" i ambasadora w PZU...

- napisał z kolei Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej za rządów PO.

Nie sądziłem, że wróciliśmy do czasów dziedziczenia urzędów...

- skomentował Patryk Wachowiec, analityk prawny Forum Obywatelskiego Rozwoju.

„Mały Kazio” awansował! PiS wprowadza dziedziczność funkcji ministra!! Wystarczy zmienić tylko połowę wizytówek, tabliczek czy papieru firmowego. I bang, Min. Schreiber może dalej działać :) To wykombinowali

- napisał z kolei Arkariusz Myrcha, poseł PO.

Kim jest Łukasz Schreiber?

31-letni Łukasz Schreiber w 2012 roku objął fotel przewodniczącego miejskich struktur PiS w Bydgoszczy. Był także asystentem Kosmy Złotowskiego, kiedyś prezydentem Bydgoszczy, dziś europosła PiS. W 2014 roku Schreiber został radnym miasta, zaś rok później posłem z ramienia PiS.

Zanim został powołany do KPRM, Schreiber był wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki i członkiem Komisji Finansów Publicznych.

Nowy sekretarz w KPRM skończył administrację na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Więcej o:
Komentarze (308)
Łukasz Schreiber za Grzegorza Schreibera sekretarzem w KPRM. "Fajnie. Dynastycznie"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 116 razy 114

  Co się czepiacie ? Przecież do wyborów poszli z programem "Rodzina na swoim" ...

 • ladne_sny

  Oceniono 81 razy 81

  codziennie jakieś nowe, bardzo zdolne "resortowe" dziecko dostaje posadkę. ile wy tam macie bachorow w tym pisie? no i czy dla wszystkich starczy? bo jeszcze są ciotki, wujki, siostry, żony. pańswowe posady to już sie chyba kończą, może jakiś bank trzeba przejąć albo czyjąś całkiem sprawną firmę, hę?

 • eewulka

  Oceniono 55 razy 55

  dalej durnie niech głosują na cwaniaczków, którzy będą nas łupić z pieniędzy...

 • baska_w5

  Oceniono 45 razy 45

  A miało nie być nepotyzmu. Kolejne bezczelne kłamstwo PiS. Czy są jeszcze jacyś "nienażarci władzy" członkowie PiS i ich rodzin ? Ile jeszcze stanowisk dla nich trzeba zwolnić lub utworzyć. Nepotyzmu w takim wydaniu jak to funduje PiS niegdy nie było.

 • hristomoltisanti

  Oceniono 46 razy 44

  Kacza Nostra ... W organizacjach mafijnych przejmowanie schedy po ojcu często się zdarza ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX