Politycy Nowoczesnej z Pomorza Zachodniego masowo odchodzą. Wracają do Petru i dołączają do Teraz!

Od maja z zachodniopomorskich struktur Nowoczesna odeszło około 40 osób. Wszyscy dołączyli do nowej partii Ryszarda Petru Teraz!. Jako powód podają wewnętrzne konflikty. Mają też kilka innych zastrzeżeń.

W zeszłym tygodniu Nowoczesną opuściło trzech członków zarządu zachodniopomorskich struktur partii. Chodzi o wiceprzewodniczącego partii Rafała Zahorskiego, Dariusza Graja i Artura Sarbinowskiego. Jako powód podali "styl kierowania partią przez Piotra Misiło". 

Struktury opuścili również Tomasz Szybowski, Ewelina Stach, Robert Stach, Joanna Jędruszczak czy Karolina Beyer. W sumie od maja partię opuściło około 40 osób. 

Odejścia z Nowoczesnej będą postępować

Powodem masowego odejścia z Nowoczesnej na Pomorzu Zachodnim są wewnętrzne konflikty. Te pojawiały się już od dawna. Chodzi o starcie między osobami, które popierają posła Piotra Misiłę oraz tymi, które wspierają Radosława Lubczyka. Rozdarcie uwydatniło się w październiku 2017 roku, gdy Misiła został liderem zachodniopomorskiej Nowoczesnej.

Wielu członków Nowoczesnej postanowiło opuścić wtedy partię i dołączyć do Teraz!. Niemal wszyscy jako powód podawali niezadowolenie z rządów Piotra Misiło oraz wewnętrzne starcia. Ewelina Stach, rzeczniczka zachodniopomorskiej Nowoczesnej, która opuściła partię 28 listopada, przewiduje, że "odejścia będą postępować".  

Z Nowoczesnej do Teraz!

Portal Onet.pl przytacza fragmenty listu, który odchodzący członkowie zachodniopomorskiej Nowoczesnej skierowali do kierownictwa partii. Negatywnie oceniają w nim odsunięcie od kierownictwa partii Ryszarda Petru. Nazwali go "strategicznym błędem, szkodzącym partii", przez który wartościowi członkowie opuścili struktury. 

Dodali, że wielu z nich trwało przy partii do wyborów samorządowych "dla dobra Polski i wzmocnienia opozycji", godząc się na niekorzystne warunki. "Były piękne słowa, gesty, zapewnienia o współpracy równorzędnych sobie podmiotów. Powyborcza rzeczywistość pokazała, że ustalenia koalicyjne to także pobożne życzenia, a medialne przepychanki pomiędzy posłami Nowoczesnej, których jesteśmy świadkami, dopełniają obrazu rozpadającej się partii, w której +góra+ gra tylko i wyłącznie na siebie" - napisano.

Poinformowali również, jakie mają plany na przyszłość. Swoją dalszą drogę widzą w nowej partii Ryszarda Petru Teraz!. "To jest czas, aby podjąć nowe przedsięwzięcie, a raczej wrócić do macierzy. Odchodząc z Nowoczesnej wracamy do Ryszarda Petru" - czytamy. 

Przypominamy, że niecałe dwa tygodnie temu szeregi partii Nowoczesna opuściło również 150 działaczy z Podkarpacia. Oni również dołączyli do nowej partii Teraz!. Już wtedy mówiło się, że takich "transferów" może być więcej.

Więcej o:
Komentarze (58)
Politycy Nowoczesnej z Pomorza Zachodniego masowo odchodzą. Wracają do Petru i dołączają do Teraz!
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 18 razy 6

  Przecież to było do przewidzenia. Nowoczesna jest obecnie giermkiem PO. W zasadzie klon. Głos na Nowoczesną głosem na PO i na odwrót. Jeden wuj.

 • farsizm

  Oceniono 8 razy 4

  Czy oni wszyscy, w ogóle zastanawiają się co w kraju będzie, gdy skończy się popcorn ?

 • mlody_dron

  Oceniono 12 razy 4

  Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.

 • stalowy_jez

  Oceniono 13 razy 3

  A to ciule.

 • Kris P

  Oceniono 13 razy 3

  Opozycja szkoda gadać.
  Nic jeszcze nie osiągnęli, a już skonfliktowani i podzieleni. Obie partie znikną jak śnieg przed wiosną jeszcze. A nawet jeśli zostaną, to i tak będą nic nie znaczącym marginesem.

 • krrra

  Oceniono 4 razy 2

  Tylko niech Rycha w samolotach pilnują.

 • Rafal Zahorski

  Oceniono 1 raz 1

  To nie jest prawda: cyt: W zeszłym tygodniu Nowoczesną opuściło trzech członków zarządu zachodniopomorskich struktur partii. Chodzi o wiceprzewodniczącego partii Rafała Zahorskiego, Dariusza Graja i Artura Sarbinowskiego. Także odnośnie Karoliny Beyer. Otóż wszyscy odeszliśmy z N w listopadzie i grudniu 2016 roku. LITOŚCI !!! Czy ktoś kto pisał ten tekst nie mógł zajrzeć do internetu? Z poważaniem Rafał Zahorski - w 2016 do listopada wiceprzewodniczący N w Zachodniopomorskim.

 • qasz

  Oceniono 1 raz 1

  Kto tu kogo wycyckał? Grzesio Kasię? czy Rysio Kasię? a może Misiło Kasię albo Mysia Kasię?
  Biedna Kasia.
  O co tu chodzi? o pieniądze?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz 1

  Kabaret Potem śpiewał "Głupie, nie?".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX