Protest przeciwko radnemu Kałuży w Żorach. "Sprzedał wszystkich". Posłanka Nowoczesnej: Ty ciulu!

W Żorach protestowano przeciwko radnemu Kałuży, który zasilił niedawno szeregi PiS, choć dotąd był członkiem Nowoczesnej. Oprócz apeli o zdanie mandatu, padały zapowiedzi - ze strony polityków - "rozliczenia" dawnego już kolegi.

W Żorach na Śląsku protestowano w związku z ostatnią decyzją radnego Wojciecha Kałuży. Dostał się on do sejmiku woj. śląskiego z list Koalicji Obywatelskiej, ale w ostatniej chwili zmienił barwy partyjne i przeszedł z Nowoczesnej do Prawa i Sprawiedliwości.

Decyzja Kałuży dała PiS większość w tym sejmiku, a jego dotychczasowi koledzy nie zostawiają suchej nitki na tej nagłej zmianie frontu. W Żorach pojawiło się kilkuset mieszkańców, a sama demonstracja odbywała się pod nazwą: "Kałuża oddaj mandat, protest przeciw korupcji politycznej".

Rosa: Kałuża, ty ciulu! Budka: Sprzedał za garść srebrników twarz i honor

Na proteście obecni byli także przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, posłowie z tego regionu: Borys Budka z PO i Monika Rosa z Nowoczesnej. Posłanka wykrzykiwała podczas wystąpienia: - Kałuża, ty ciulu!

Rosa nazwała go też zdrajcą i zapowiedziała, że "wszystkich tych ciuli" w przyszłości rozliczy.

Z kolei Budka grzmiał, że "nie pozwoli tego zapomnieć", ponieważ w polityce nie ma miejsca na zdradę. Zaapelował też:

Mamy prawo do tego, by być źli, mamy prawo do obywatelskiego buntu. Pamiętajcie: nie możemy przerodzić tego buntu w agresję, w żadną nienawiść. Ten człowiek jest skończony, ale hamujcie swoje emocje, nie pozwólcie, by z tego oszusta stał się ofiarą.

Później Budka dodał, że Wojciech Kałuża nie jest żadnym męczennikiem, a człowiekiem, który "sprzedał wszystkich". - Za garść srebrników sprzedał to, co jest najważniejsze, sprzedał honor i swoją twarz - mówił.

Na rynku w Żorach można było zobaczyć ludzi trzymających kartki z wizerunkiem radnego Kałuży i podpisem: "Kałuża ty ciulu" lub rymowanką: "Kto wyborców sprzedaje; ten chamem się staje; Panie Kałuża oddaj dziś mandat; Boś jest pisowski cham; a nie kamrat".

Więcej o:
Komentarze (775)
Protest w Żorach przeciwko radnemu Wojciechowi Kałuży. Monika Rosa: Kałuża, ty ciulu!
Zaloguj się
 • gggtttiii

  Oceniono 238 razy 220

  Uczciwie rzecz biotąc to ludzie mają rację. Mógł z PiS u startować, jak chciał . Ciul i tyle

 • nubem

  Oceniono 195 razy 171

  Być ciulem na Górnym Śląsku, to największa gańba. Ciekawe jak czuje się towarzysz Kałuża?

 • kunwyscigowy

  Oceniono 147 razy 129

  Mówią nie oceniaj ksiąski po okładce....
  A tu wystarczy spojrzeć na zapasiony ryj i tępe spojrzenie chłopa pańszczyźnianego co poczuł koryto i wiadomo, że pasuje tylko do pis. Będzie pasował do pawłowicz...

 • jurek4491

  Oceniono 118 razy 102

  Zrobił sobie reklamę na cały kraj , Pis bardzo potrzebuje takich młotków widać to po facjacie jaki to buc .

 • konigin

  Oceniono 100 razy 84

  Jakby to bylo przed wojna, a taki ciul mial jeszcze honor to by sie chyba po tym wszystkim powiesil. Niestety ten ciul kreci tylko lody w panstwie pis, wiec o honorze, uczciwosci i moralnosci nie ma mowy.

 • wesslingharald

  Oceniono 87 razy 71

  Wprowadzenie w błąd, świadome doprowadzenie do niekorzystnego zadysponowania wartością (glos wyborczy) posłużenie się podstępem i mówienie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści (mandat, stanowisko, pieniądze) - na to chyba sa jakieś paragrafy? Macie tam na śląsku jakichś prawników z jajami? :/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX