Hofman o tym, kogo należałoby wyrzucić za KNF: "Szef NBP do dymisji, ale PiS ma problem"

Zanim nastąpią zmiany w rządzie, trzeba poradzić sobie z aferą KNF - uważa Adam Hofman. Były rzecznik PiS przypomina, jak w trudnych politycznie sytuacjach reagował premier Tusk. - Mówił: teraz to już koniec. A tutaj tak się nie stało - podkreśla Hofman w RMF FM.

By przejść do następnego etapu i przeprowadzić zmiany w rządzie przed wyborami do europarlamentu, najpierw trzeba sobie poradzić z aferą KNF, bo ona bije w delikatne miękkie podbrzusze obozu władzy, uważa Adam Hofman, gości RMF FM.

Były polityk PiS, kiedyś blisko związany z Jarosławem Kaczyńskim, przypomina, jak na kryzys reagował Donald Tusk.

- Wyrzucał nie tylko bezpośrednio zaangażowanych, ale także potencjalnie zaangażowanych, i nawet ich znajomych i jeszcze znajomych, znajomych. Przy okazji robił czystki, ale odcinał też ogniska zapalne. Tzn. mówił: teraz to już koniec. A tutaj tak się nie stało - zwraca uwagę Hofman. 

W jego ocenie wszyscy, "winni, niewinni, ale do wyjaśnienia sprawy" powinni zostać odsunięci, tak aby uciąć spekulacje i odebrać paliwo opozycji.

Np. prezes Narodowego Banku Polskiego mówi: no dobrze, dziękuje podaje się do dymisji. I Jarosław Kaczyński mógłby go zmusić do tego w trzy sekundy. Ale tez nie może tego zrobić z prostego powodu. Trzeba by wybrać prezesa NBP. A do tego trzeba mieć kwalifikowaną większość w Sejmie. A jest dziś już problem. Kukiz się rozpada.

Adam Hofman zwraca uwagę na błędne podejście rządzących polityków do sprawy KNF i w ogóle sytuacji kłopotliwych dla rządzących.

- Jeśli się siedzi po drugiej stronie stołu jako politycy, to się tak zawsze myśli: nie no, jakoś to będzie, przejdzie. Tylko, że po drugiej stronie stołu to nie ma tak, że to ludzie się zastanawiają czy to była afera czy nie. Wszyscy są przekonani, że była. Nawet jeśli nie było. To nie ma dziś żadnego znaczenia. Nie jestem politykiem, więc mówię o wizerunku. O tym jak to widać. A widać to tak: była - ocenia Hofman.

Poranna rozmowa z Tadeuszem Cymańskim

Więcej o:
Komentarze (115)
Hofman o tym, kogo należałoby wyrzucić za KNF: "Szef NBP do dymisji, ale PiS ma problem"
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 71 razy 69

  Adaś, nie oceniaj innych swoją miarą.
  Ciebie prezes pewnie w sekundę skłonił do rezygnacji z członkostwa w PiS.
  Z Glapińskim, który od lat jest "bankierem" PiS i zna wiele "słabych stron" partii, tak łatwo mu nie pójdzie.

 • jare_jare

  Oceniono 59 razy 57

  Właśnie Adaś Hofman powiedział, że Tusku wywalał na zbity ryj umoczonych. Prawackie piękne umysły przeciążone, przecież Zardzewiała Logika, Karnowscy i reszta szczujni od lat twierdzą, że nie robił nic. Szok poznawczy.

 • pyffello114

  Oceniono 47 razy 45

  Pytanie 1. Kto byl autorem ustawy o IPN, ktora sklocila nas z USA i Izraelem i postawila szlaban na wejscie prezzydenta Dudy do Bialego Domu?
  Odpowiedz: Zbigniew Ziobro
  Pytanie 2. Kto jest autorem obecnej ustawy o sadownictwie, ktora sklocila nas z UE i wypchnela nas na peryferie Europy?
  Odpowiedz: Zbigniew Ziobro.
  Pytanie 3. Kto zniewazal sedziow Rzeczypospolitej, wykrzykujac, ze sa oni mafia, kasta???
  Odpowiedz: Zbigniew Ziobro
  Obie te ustawy i zachowanie Ziobry wobec sedziow RP pokazuja, ze ten czlowiek jest niedouczony, nie potrafi przewidywac skutkow swoich poczynan i absolutnie nie nadaje sie na to stanowisko.
  Wniosek: Ziobro do DYMISJI!!!!
  Dymisja Ziobry z pewnoscia uspokoilaby i naprawila nasze stosunki z UE.

 • justas32

  Oceniono 36 razy 36

  Oto prawdziwy dylemat pisowskiej władzy - czy aferzystę wymienić na idiotę czy na złodzieja ...

 • iq120

  Oceniono 31 razy 31

  Trzymając kasę i mając wiedzę o wszystkich przekrętach finansowych otoczenia wodza począwszy od afery telegrafu Glapinski jest bardziej niezwalnialny niż prezes.

 • antropoid

  Oceniono 33 razy 31

  Nie byłoby bandy politycznych watażków pt. PiS i jej kariery bez cynicznych banksterów - takich jak ci na zdjęciu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX