Ponad tysiąc osób zwolniono z agencji rolniczych. Teraz domagają się odszkodowań

1032 osoby przestały pracować w agencjach podlegających Ministerstwu Rolnictwa przy okazji ich połączenia. Co czwarta osoba domaga się odszkodowania od resortu.

"Od chwili przejęcia władzy, jeszcze za ministra Krzysztofa Jurgiela, z - wówczas jeszcze - Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych odeszły 1032 osoby. Teraz co czwarta z nich żąda za to odszkodowania. Łącznie kilkudziesięciu zwolnionych dostało już niemal milion złotych" - podaje piątkowy "Fakt". 

Jak informuje dziennik, w obu zniesionych agencjach pracowało łącznie ponad trzy tysiące osób. W powołanym w ich miejsce Krajowym Ośrodku Wsparciu Rolnictwa zatrudniono natomiast niecałe dwa tysiące pracowników. Zdaniem rzecznika KOWR części osób wygasły umowy, ale zwolnieni, a przynajmniej ich część, ma inne zdanie i ze swoimi roszczeniami poszła do sądu. 

Niemal 250 osób będzie domagać się odszkodowania w związku z utratą zatrudnienia, niezgodnym z prawem rozwiązaniem stosunku pracy i niewypłaceniem pensji czy premii. 

Dyrektor w biurze prezesa ANR otrzymał 386 947 zł. Dotychczas 49 pozwów odrzucił, a w 42 przypadkach przyznał rację pracownikom. KOWR zapowiada apelacje.

Afera KNF. Czarnecki oskarża przewodniczącego KNF o korupcję. Marek Chrzanowski podał się do dymisji

Więcej o:
Komentarze (98)
Ponad tysiąc osób zwolniono z agencji rolniczych. Teraz domagają się odszkodowań
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 35 razy 29

  - Ciekawa czy nadal wyplacają odszkodowania 'dla wybranków politycznych z rodzin ofiar katastrofy, zaprzedanych JK', z mafii smoleńskiej?

  - Ile nadal kosztuje Polskę szalony Antek oraz jego przemysł smolensko- pomnikarksi, z naciskiem na ‘ekspertyzy’, nad którymi ma pieczę i nadal rozwija, choć w tajemnicy?

 • Artur Borzym

  Oceniono 35 razy 27

  widze ze czesc ludu ma problemy ze zrozumieniem, pis zwalnia na potege żeby zatrudnic swoich pociotkow do 4 stopnia pokrewieństwa i ludzie traca prace bez podanian powodow, stad tyle pozwow i odszkodowan bo sprawy sa wygrywane.

 • falbor

  Oceniono 33 razy 25

  - Panie Jarku,czy przeszkadza Panu Konstytucja?
  - Panem Jarkiem, to ja byłem 40 lat temu...
  - A co, zmienił Pan imię?!

  Oj EGO Pana Jarka dostało wczoraj klapsa w pupę ;))))

 • tinley

  Oceniono 27 razy 19

  nepotyzm w agencjach rolnych jest straszliwy. Gorszy niż za psl. U mnie w powiecie szefem oddziału arimir została protegowana jednej z ważnych postaci w kancelarii Dudy. No dajcie spokój. Szast prast i awansik. Za PSL nie było inaczej. Różnica jest taka że teraz miało być inaczej. Te swiętojebli..e bigoty. Te kłamliwe kołtuny obiecali państwo jak z kolejnych rozdziałów katechizmu. Urządzili nam państwo zwykłych złodziei dojących budżet na skalę dotąd niespotykaną.

 • fakiba

  Oceniono 26 razy 16

  A czegoś innego spodziewano się po Jurgielu , bardzo dobrze że się domagają odszkodowań

 • tilow3

  Oceniono 19 razy 15

  Mój znajomy stracił tak pracę. W Agencjach Rolnych zatrudniony od 1995, po 15 latach pracy doczekał się stanowiska kierownika. dwójka dzieci i zona w ciąży. Przychodzi 2015 r. i jednego dnia wylatuje! powód? brak przynależności do PiS! na jego miejsce czeka ktoś lepszy i bardziej merytoryczny czyli pisowiec z krwi i kości, sprawdzony partyjny działacz. Ta sytuacja spowodowała potężne dolegliwości, a koniec końców, okazało się niedawno, ze poza tym, że został ojcem, to ma chłoniaka.
  Ciągle słucham od wyznawców wiary smoleńskiej, że PiS to jednak zadbał o tych "na dole" o tych maluczkich, że dali np. 500+. a co powiedzą mojemu znajomemu? Że to sprawiedliwość dziejowa, bo mógł się zapisać do PiS i uwierzyć w geniusz Jarosława!? Że to co teraz go spotyka to kara, za brak wiary w naczelnika Kaczyńskiego? Że wszystkich takich jak on spotyka teraz sprawiedliwość, bo mogli przystąPiS do jedynie słusznej ideologii?Chore czasy nastały.

 • hamsterx

  Oceniono 17 razy 13

  przecież ten jurgielt ma jakiś majątek z którego skarb państwa będzie mógł pokryć
  choć część strat spowodowanych przez jurgiela

 • arrrgh

  Oceniono 18 razy 12

  PiS zastosował tu manewr wykorzystywany przez znienawidzone wielkie zagraniczne sieci. Zamiast dokonywać zwolnień grupowych, po prostu zamknięto jedną firmę, w jej miejsce utworzono drugą pod nową nazwą i zatrudniono wybranych pracowników, resztę pozostawiajac samym sobie. Na pracę w nowej firmie nie mogły liczyć m.in. kobiety przebywające na urlopach macierzyńskich (wypłatę świadczeń przejął ZUS, ale nie bylo już dokąd wracać).

 • ucan2

  Oceniono 12 razy 8

  Stary lis z łosiem - rzadkie zdjęcie. Teraz panuje KaczaNostra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX