Hanna Zdanowska została zaprzysiężona na prezydentkę Łodzi. Dziękuje mieszkańcom i radnym

Hanna Zdanowska została zaprzysiężona na prezydentkę Łodzi. Zdanowska rządzi Łodzią nieprzerwanie od 2010 roku.

Hanna Zdanowska złożyła ślubowanie i została oficjalnie zaprzysiężona na prezydentkę Łodzi. Przypomnijmy, że wygrała podczas wyborów samorządowych 2018 już w pierwszej turze, nie pozostawiając swoim konkurentom cienia szansy. Podczas ostatnich wyborów na Hannę Zdanowską zagłosowało aż 70,22 proc. głosujących mieszkańców Łodzi. 

Hanna Zdanowska dziękuje mieszkańcom i radnym Łodzi

Hanna Zdanowska podziękowała mieszkańcom Łodzi za zaufanie, którym ją obdarzyli.  W swoim przemówieniu zaznaczyła także, że przez ostatnie osiem lat Łódź stała się jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Zdaniem Hanny Zdanowskiej Łódź może być przykładem dla innych miast. Podkreśliła także, że mieszkańcy Łodzi, głosując na nią, docenili to, że ona i radni potrafią ze sobą współpracować na rzecz miasta.

- Mieszkańcy docenili to, że potrafimy działać razem, a szczególnie docenili tych, którzy potrafili odłożyć na bok polityczne spory, docenili tych, dla których Łódź jest najważniejsza - powiedziała podczas uroczystości zaprzysiężenia. 

Czy Hanna Zdanowska może być prezydentką? PiS to podważał

Przypomnijmy, że to, czy Hanna Zdanowska może być prezydentem Łodzi wzbudzało podczas kampanii duże wątpliwości, przede wszystkim wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości. Twierdzili oni, że ze względu na to, że Hanna Zdanowska została we wrześniu skazana prawomocnym wyrokiem za poświadczenie nieprawdy w dokumentach, nie ma prawa objąć urzędu. Hanna Zdanowska powoływała się na opinie prawników mówiące o tym, że może objąć urząd prezydenta po wygranej w wyborach.

Więcej o:
Komentarze (75)
Hanna Zdanowska została zaprzysiężona na prezydentkę Łodzi
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 27 razy 15

  Gratuluje i zycze samych sukcesow.

 • tom_aszek

  Oceniono 24 razy 14

  "Czy Hanna Zdanowska może być prezydentką?"

  Nie może. Może być natomiast prezydentem. Tak się nazywa to stanowisko.

  Niemniej - gratulacje! :)

 • jerry9

  Oceniono 17 razy 11

  na prezydentkę? serio?
  I żeby nie było - jestem lemingiem i gdybym był z Łodzi to bym na nią zagłosował.

  ośmieszacie sie tylko robiąc taką jezykową pseudorewolucję i tylko bez sensu prowokujecie ludzi. A potem sie dziwicie że ponad 40% głosuje na oszołomów z pisu.
  Zastanówcie sie co ważniejsze - wolne sądy, państwo prawa czy fancy żeńskie końcówki w określeniach zawodów.
  I nie mówcie że jedno nie wyklucza drugiego bo dla wielu osób (nieznoszących pisu i kukiza) wyklucza. Nie zajmujcie sie bzdetami

 • niko8472

  Oceniono 18 razy 10

  Ambasadorka, prezydentka... Te zmiany to juz oficjalnie do jezyka polskiego wprowadzone? Reforma Zalewskiej?

 • yuraathor

  Oceniono 15 razy 7

  a tymczasem w wojsku
  -pani generałko pułkowniczka Męczyworek melduje:
  poruczniczka Szczypała na Majorce była pod porucznikiem Bezdennym

 • milka_milka

  Oceniono 17 razy 7

  Co to jest "prezydentka"? Poprawność Wam na mózg padła? Kto wymyśla te słowa? Naukowczyni, polityczka, ministra, a teraz prezydentka.

 • krzysztof1952

  Oceniono 8 razy 6

  Oczywiście "na Prezydenta" tak nazywa się ten urząd. Gwoli ścisłości Jadwiga Andegaweńska - prawnuczka Łokietka była KRÓLEM Polski a nie królową. Szanowni autorzy przestańcie kaleczyć polski język. To że jakaś niedouczona "polityczka" chciała być "ministrą" to już inna bajka.

 • allegropajew

  Oceniono 17 razy 5

  Zaprzysiężona, DEBILE, na PREZYDENT, a nie na żadną prezydentkę.
  Taka sama subtelność, jak lekarka, ale pani doktor!!!!! Jakby ktoś w moich czasach odezwał się w liceum per Profesorko, to by było sakramentalne: siadaj, dwa!

  Gościula

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX