PiS zawiesił posła Matuszewskiego w prawach członka partii. Za "działania na szkodę PiS"

Kierownictwo PiS zawiesiło posła Marka Matuszewskiego w prawach członka partii. Wcześniej "Fakt" opisywał, że poseł stworzył w woj. łódzkim "układ" powiązań politycznych i biznesowych z członkami swojej rodziny.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Matuszewski został zawieszony w prawach członka partii i klubu parlamentarnego. O decyzji prezesa partii poinformowała na Twitterze jej rzeczniczka

"Decyzją Prezesa Jarosława Kaczyńskiego poseł Marek Matuszewski został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Decyzja ta ma związek z działaniem posła Matuszewskiego na szkodę PiS w okręgu łódzkim" - napisała Beata Mazurek.

Mazurek nie precyzuje, na czym polegały działania posła "na szkodę PiS w okręgu łódzkim". Jednak "Fakt" podaje, że decyzja partii ma związek z ich publikacją. Jak pisze dziennik, poseł stworzył w województwie "plątaninę układów z członkami rodziny w roli głównej". Chodzi m.in. o firmę, w której wspólniczką jest żona posła, a która zbudowała myjnię samochodową na miejskim parkingu. Inne osoby z rodziny posła dostały stanowiska w spółkach lub miejsca na listach PiS w wyborach.

Matuszewski mówił "Faktowi", że jedna w wymienianych osób nie jest jego rodziną, zaś w sprawie  swoich dzieciach mówi, że mają podstawy do bycia na listach wyborczych, na których się znalazły. 

Więcej o:
Komentarze (112)
PiS zawiesił posła Matuszewskiego w prawach członka partii. Za "działania na szkodę PiS"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 68 razy 68

  "układ" powiązań politycznych i biznesowych z członkami swojej rodziny? Za to w pisie zawieszaja? Toż pół partii musieliby zawiesić.

 • signum_t

  Oceniono 58 razy 56

  Układ zgierski, układ radomski, układ knf-owski. Panie Prezesie, sukces - układ i to scalony wykryty!

 • def11

  Oceniono 45 razy 45

  Poseł stworzył sobie na boku partii mały geszefcik i układzik, omijając oficjalny układ i wspólną kasę naraził jak słusznie zauważyła pani Mazurek partię na szkodę.

 • terazjakinick

  Oceniono 38 razy 36

  Ja prd... Jeszcze trochę walki z "układem" a Prezes sam zrobi z PiS partię kanapowa. No może dwu kanapowa.

 • antoszek22

  Oceniono 34 razy 34

  Tak a tych co odpowiadaja za sfałszowanie wyborów do TK w 2015 czyli Kuchcińskiego, Szydło i Kempę , wyrzuca ze stanowisk i wysyła do parlamentu UE by im przedłużyć immunitet z nadzieją na przedawnienie przestępstw poświadczenia nieprawdy .

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 34 razy 34

  Prawdziwa afera zamiatana jest pod dywan, używając aferki, jako żer dla suwerena.

 • norman67

  Oceniono 31 razy 31

  Przecież to program Rodzina na swoim, który wyszedł PiS-owi najlepiej!

 • cezar85

  Oceniono 29 razy 29

  zawiesili, za bycie najpis'owszym z pis'owców

  haha

 • ar.co

  Oceniono 29 razy 29

  Jak PiS zacznie "zawieszać" swoich kłamców i złodziei za robienie układu z rodzinką, to nie starczy drzew w puszczy białowieskiej. Siostrzyczka premiera i synek Kamińskiego też wiszą?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX