Najnowszy sondaż partyjny. Efekt afery KNF? PiS traci, PO zyskuje, PSL poza Sejmem

Gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, 33 procent Polaków zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę, a 26 procent na Platformę Obywatelską - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i TVN 24. Poza Sejmem znalazłyby się z kolei PSL i Nowoczesna.

Sondaż partyjny został przeprowadzony przez Kantar Millward Brown na zlecenie TVN w dniach 19-20 listopada 2018 na grupie 1002 osób.

Sondaż "Faktów" TVN. PiS traci, PO zyskuje

Z sondażu wynika, że na koalicję Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski zagłosowałoby 33 proc. badanych - to wynik o 5 punktów proc. gorszy, niż w analogicznym badaniu przeprowadzonym we wrześniu tego roku

Wzrostem notowań może się natomiast pochwalić Platforma Obywatelska, która zdobyła w sondażu 26 proc., to 5 punktów proc. więcej w porównaniu z wrześniowym sondażem. 

Na trzecim miejscu sondażu znalazły się ex aequo Sojusz Lewicy Demokratycznej i Kukiz'15 - obie partie odnotowały 7-procentowe poparcie, które pozwoliłoby im na dostanie się do sejmu. 

PSL i Nowoczesna poza Sejmem

Z sondażu "Faktów" TVN wynika, że PSL (4 proc. poparcie) i Nowoczesna (3 proc. - spadek o 4 punkty procentowe) nie przekroczyłyby 5-procentowego progu wyborczego. 

Wyniki pozostałych partii przedstawiają się następująco:

Patria Razem - 3 procent, Partia Wolność - 2 procent, Ruch Narodowy - 1 procent, partia Teraz! Ryszarda Petru - 0 procent. 

Odpowiedzi "Nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 11 procent pytanych. 3 procent odmówiło odpowiedzi. Według sondażu szacowana frekwencja wyniosłaby 49 procent.

Więcej o:
Komentarze (312)
Najnowszy sondaż partyjny. Efekt afery KNF? PiS traci, PO zyskuje, PSL poza Sejmem
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 117 razy 89

  To bardzo dziwne. Przecież po takiej aferze notowania PiS powinny znacznie wzrosnąć. Przecież ich elektorat i tak nic nie rozumie ...

 • qnqn

  Oceniono 72 razy 52

  Kupis = 7%... co 12 polak to debil do kwadratu. Jak można nie rozumieć, że kupis to ściema i przystawka pisu... taka zasłona dymna.

 • blablick

  Oceniono 61 razy 47

  Niestety rzeczywistość okazała sie gorsza niż przypuszczałem. Przy tak śmierdzącej sprawie jak KNF pislamiści stracą cn. 5%. Jednak fanatyzm elektoratu tych złodziei porównać można z państwem islamskim.

 • remo29

  Oceniono 50 razy 40

  Ciemnego ludu jest max 1/3, Kurski płakał jak czytał, bo więcej nie będzie.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 42 razy 36

  Ile to było teraz na wybory? Na 107 miast tylko 5 z PiSdami?

 • justas32

  Oceniono 54 razy 36

  Elektorat PiS ani nie rozumie o co go pytają, ani nie potrafi czytać słupków notowań. Tylko umieją głosować - jak im ksiądz powie na kogo ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX