Jeszcze nie istnieje, a już dostaje trzecie miejsce w sondażu. Partia Biedronia może namieszać

Ten sondaż ucieszy Roberta Biedronia. Według badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej" tworzona przez niego partia może nie tylko wejść do Sejmu, ale osiągnąć bardzo dobry wynik - trzeci, za PO i PiS.

Sondażowania przeprowadziła podwójny sondaż - z PO i Nowoczesną startującymi osobno i w Koalicji Obywatelskiej oraz z partią Biedronia i bez niej.

Co ciekawe, Platforma Obywatelska w sondażu uzyskała nieco lepszy wynika sama, niż z Nowoczesną w Koalicji Obywatelskiej. Partia Schetyny samodzielnie otrzymałaby 28 proc. poparcia, a do tego Nowoczesna z 5 procentami. Wspólnie dostałyby jednak nie 33 procent, a jedynie 27. 

Partia Roberta Biedronia, choć jeszcze nieistniejąca, otrzymałaby nawet 9 procent głosów, a łącznie lewicowe ugrupowania - Biedroń, SLD i Razem - mogą liczyć na 15-procentowe poparcie. Tak dobry wynik Biedroń osiągnął w badaniu przeprowadzonym 12 listopada.

Pierwsze badanie przeprowadzono po drugiej turze wyborów, a drugie - po obchodach stulecia niepodległości Polski. Zdaniem badaczy, partia rządząca w tym drugim sondażu wypadła lepiej, ponieważ otrzymała premię za obchody.

Sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej" przeprowadzono na 1100-osobowej grupie respondentów metodą CATI - wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego.

Więcej o:
Komentarze (218)
Jeszcze nie istnieje, a już dostaje trzecie miejsce w sondażu. Partia Biedronia może namieszać
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 52 razy 24

  Biedroń może sobie skoczyć, jeśli PiS będzie miał 40%. Dlatego jedynym sposobem jest robić to samo co PiS - podsłuchiwać, knuć, ośmieszać, ujawniać, tworzyć skojarzenia - PiS to złodzieje. Choćby nimi nie byli. A są.

 • komentator_2000

  Oceniono 27 razy 17

  To, że "Partia Biedronia" ma jakiekolwiek poparcie, mimo, że nie przedstawiła jeszcze żadnego programu jest smutne. Pokazuje niestety obraz polskiego wyborcy.

 • el.pistolero

  Oceniono 58 razy 16

  @isiah.thomas
  Zdajesz sobie sprawę, że PO to taki PiS bis z trochę większą ogładą? Tak samo liżą tyłek klerowi itd.

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 30 razy 12

  Zaczyna się pompowanie Biedronia. Tylko żeby nie skończyło się jak ze Swetru z którego powietrze zeszło z takim śmiesznym piardem.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 32 razy 10

  Artykuł wymaga sprostowania, albo raczej wyjaśnienia:
  1. Po pierwsze tej partii jeszcze nawet nie ma. Po drugie wiadomo, że początkowo ludzie są na tak w stosunku do nowości (pamiętacie partię Palikota?). Po trzecie - dopiero jak się okaże co to faktycznie za partia, jaki ma program i kto w niej jest, to można będzie mówić o jakimś poparciu. Dzisiaj to jest na zasadzie "może bym i na tego Biedronia zagłosował".
  2. Komu lewicująca czy wręcz lewacka (tak przypuszczam, ale programu nie znam, bo go jeszcze nie ma) partia kierowana przez Biedronia odbierze głosy? Pisowi? Jak już to resztkom SLD, jakimś tam zielonym, najbardziej liberalnym z PO.

 • yaspiman

  Oceniono 15 razy 9

  Panie Bierdoń - w Panu nadzieja.

 • notremak

  Oceniono 13 razy 9

  Tak naprawdę tylko jedno jest ważne: koalicja normalnych, która zmiotłaby organizację przestępczą, jaką jest piss, z powierzchni ziemi!
  Tej ziemi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX