Marek Jakubiak niechcący zdradza przekaz dnia PiS w sprawie KNF? Powtarza to samo, co Gliński

Poseł Marek Jakubiak niechcący już wczoraj wpisał się w "przekaz dnia". - PO robi z pisowców to samo, co z Żydów robiła NSDAP - mówił w TVP Info. W podobnym tonie w rozmowie z "Wprost" wypowiadał się wicepremier Piotr Gliński.

- Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczyć, delegitymizować, mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzić do nas obrzydzenie - tak skomentował narrację opozycji w poniedziałkowym wydaniu "Wprost" minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Co ciekawe, w bardzo podobny sposób, ale dzień przed publikacją wywiadu z ministrem kultury, taką narrację przedstawiał Marek Jakubiak, obecnie poseł niezrzeszony, a w przeszłości członek klubu Kukiz'15.

W niedzielę, w programie "W pełnym świetle" w TVP Info, Jakubiak tak nakreślał sytuację:

NSDAP znalazła w Niemczech wspólnego wroga, a Platforma nie ma w Polsce Żydów. Więc wymyśliła sobie pisowców i robi z pisowców to samo, co z Żydów robiła NSDAP

Jak wyjaśniał dalej Jakubiak, w ten sposób udało się wygrać PO wybory w Warszawie, ponieważ "straszyła PiS-em". Stwierdził też, kierując te słowa do opozycji: - Idziecie do ściany.

Więcej o:
Komentarze (435)
Marek Jakubiak jak Piotr Gliński. O opozycji mówił: PO robi z pisowców to, co z Żydów robiła NSDAP
Zaloguj się
 • ja.szela

  Oceniono 212 razy 208

  Równie dobrze można powiedzieć że PIS z Polską robi to co NSDAP zrobiło z Republiką Weimarską, będzie w tym dokładnie tyle samo prawdy albo nawet więcej.

 • maciej6801

  Oceniono 152 razy 152

  NIesamowita hipokryzja! NAjpierw wyzwiska gorszy sort itp., a jak zaczyna si palić pod nogami to biedne żuczki, niewinne i ciemiężone. I jeszcze kłamca na czele rządu.

 • geniusz25

  Oceniono 127 razy 125

  Złodziej !!!!!! krzyczy złodziej

 • signum_t

  Oceniono 111 razy 111

  I wszystko jasne, po co te przepychanki z Kukizem. Do PiS-u, panie, do władzy panie... tego chce Jakubiak.

 • pedro.666

  Oceniono 85 razy 85

  Ej no - ale jak się zaczniecie sami przedstawiać jako prześladowani Żydzi, to suweren może Wam do reszty zgłupieć i na kogo on wtedy zagłosuje? Przecież nie na Żydów, bo ksiądz się zezłości...

 • achaszwerosz

  Oceniono 80 razy 80

  Klasyczna retoryka neofaszystów, porównuj do faszystów innych a siebie przedstawiaj jako ofiarę, powołuj się na demokrację i wolność słowa, zasłona dymna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX