Poranna rozmowa Gazeta.pl z Małgorzatą Kidawą-Błońską (19.11.2018)

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu, była dziś gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl. - Mówimy o najpoważniejszej aferze, z jaką mieliśmy do czynienia - odniosła się do sytuacji wokół KNF.

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu, z Platformy Obywatelskiej była w poniedziałek gościem poranka w Gazeta.pl. Mówiła o emeryturach, aferze KNF, nowej partii Ryszarda Petru Teraz! i ewentualnym powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. 

Małgorzata Kidawa-Błońska w Gazeta.pl

Komentując aferę wokół Komisji Nadzoru Finansowego, polityk PO zarzuciła premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że nie zabrał w sprawie głosu, a powinien. 

- Premier nie zabrał głosu, schował się - mówiła Kidawa-Błońska. Pytana, czy powinna być dymisja rządu, odpowiedziała krótko: - Na pewno.

Zdaniem posłanki PO tak duża afera powinna mieć poważne konsekwencje. Dodała, że gdyby doszło do tego w innym kraju, sprawa potoczyłaby się zupełnie inaczej, a politycy potraktowaliby ją poważniej. 

Kidawa-Błońska: Sprawa SKOK-ów powinna być wyjaśniona

Polityk Platformy skomentowała również kwestię SKOK-ów

- Z panem senatorem (Biereckim - red.) jest problem, bo sprawa SKOK-ów powinna być wyjaśniona. Nie możemy doprosić się wyjaśnień, komisji ds. SKOK-ów. Pan senator jakąś rolę pełni w sprawach finansów publicznych. Wyrosło imperium, on wydaje przecież mnóstwo gazet.

Dodała również, że jej zdaniem aferą KNF również powinna zająć się komisja śledcza. - I to taka z prawdziwego zdarzenia - powiedziała. 

Kidawa-Błońska: Tusk jest częścią PO

Posłanka PO zapewniła, że Platforma Obywatelska z otwartymi ramionami przyjęłaby Donalda Tuska, gdyby ten zdecydował się na powrót do polskiej polityki. Dodała, że Tusk jest człowiekiem niebezpiecznym dla Prawa i Sprawiedliwości.

Donald Tusk jest częścią Platformy, tworzył ją, jeżeli zechce wrócić do polityki krajowej, to wszyscy się z tego ucieszą. Wszystkie ręce na pokład

- mówiła Kidawa-Błońska w poranku Gazeta.pl. 

Dopytywana, czy ucieszy się nawet Grzegorz Schetyna, odpowiedziała: - Nawet Grzegorz Schetyna. Razem zakładali partię, razem współpracowali, grali w piłkę - wyliczała.

Więcej o:
Komentarze (163)
Małgorzata Kidawa-Błońska dla Gazeta.pl o aferze KNF. "Powinna być dymisja rządu"
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 46 razy 22

  Ta dymisja, powinna już dawno nastąpić ; z chwilą gdy zaczęli deptać konstytucję, Trójwładzę , Sądownictwo, wolne media, demokrację....

 • fakiba

  Oceniono 34 razy 12

  Powrót Tuska to czarny koszmar kaczora , i bardzo dobrze bo ma się czego bać o to bardzo

 • zimman

  Oceniono 28 razy 10

  Wezmą do komisji Macierewicza, który w doświadczeniach na parówkach będzie 3 lata udowadniał, że to wina Tuska. A tak na poważenie, to nie mam kompletnie zaufania, że obecny aparat państwa w całości podporządkowany PISowi zrobi cokolwiek, żeby apartczyjków PISu obciążyć. Jak dowodzą nagrania sprawa zaczęła się co najmniej w marcu br. A PIS twierdzi, że Ziobro, Kamiński czy Morawiecki nic nie wiedzieli. Albo kłamią, bo są w układzie, albo dowodzi to, że Państwo pod rządami PISu jest głuche i ślepe i nic nie działa, skoro premier się dowiaduje po pół roku z mediów. Każdy scenariusz to kompromitacja PISu. Bóg ich ukarał za rozgrywki z Amber Gold - hipokrytów wielkich.

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 8

  Pewnie że powinna , ale pis raz zdobytej "wadzy" będzie bronił wszelkimi metodami

 • fctheduck

  Oceniono 14 razy 6

  Od kilku dni nie widać ani Andrzeja D., ani Jarosława K. ani Mateusza M. Zniknęli z mediów czy są już w San Escobar?

 • Gość

  Oceniono 12 razy 6

  Co tam afery! Ważne że wstawanie z kolan, że przywracanie godności, że się należy, że 500+ i żołnierze wyklęci! Więc per saldo i tak lepiej niż za Tuska, a kto nie z nami ten zaprzaniec i wróg ojczyzny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX