Robert Biedroń wystartuje do europarlamentu i do Sejmu. "Chcemy odsunąć PiS od władzy"

Ustępujący prezydent Słupska Robert Biedroń zapowiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24, że będzie liderem list swojego nowego ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego i do Sejmu. 3 lutego ma warszawskim Torwarze ma odbyć się konwencja założycielska.

Robert Biedroń zadeklarował w "Faktach po Faktach" w TVN24 start do Parlamentu Europejskiego i Sejmu w przyszłorocznych wyborach.

Polityk w tegorocznych wyborach samorządowych zrezygnował z ponownego ubiegania się o fotel prezydenta Słupska, został miejskim radnym. Chce skupić się na tworzeniu swojego nowego ugrupowania.

- Jako lider wystartuję po to, żeby pokazać te wartości, które są bliskie mi i tym wszystkim tysiącom osób, które przychodzą na spotkania ze mną - mówił Biedroń w TVN24.

Polityk zareagował również na uwagę prowadzącego Grzegorza Kajdanowicza, który zasugerował, że startowanie najpierw do europarlamentu, a kilka miesięcy później do Sejmu jest złamaniem umowy z wyborcami.

- Jak pan sobie wyobraża skutecznie wprowadzić ten projekt do Parlamentu Europejskiego beze mnie, jeżeli ja jestem liderem i biorę odpowiedzialność za tych ludzi? Zrobię wszystko, żeby ludzie o podobnych jak ja wartościach znaleźli się w PE - stwierdził Biedroń.

Biedroń: Zmienimy oblicze polskiej polityki

Dodał, że 3 lutego ma odbyć się konwencja założycielska partii na Torwarze w Warszawie. - Ogłosimy projekt, który zmieni oblicze polskiej polityki, który sprawi, że będziemy mieli realną szansę odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy - przekonywał. Zaznaczył, że chce "ściągnąć tych, którzy nie głosowali, którzy nie uczestniczyli w życiu politycznym".

Robert Biedroń odniósł się także do współpracy, którą nawiązał z byłym politykiem SLD Krzysztofem Gawkowskim.

 - Krzysztof Gawkowski wyrusza w teren, ma objechać 380 powiatów, zbudować tam wszędzie struktury. Już dzisiaj mam struktury w każdym okręgu wyborczym, mam koordynatorów i okręgowych, i regionalnych - podkreślił Biedroń.

Więcej o:
Komentarze (293)
Robert Biedroń wystartuje do europarlamentu i do Sejmu. "Chcemy odsunąć PiS od władzy"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 43 razy 27

  Szkoda, że klasa polityczna przed 2015 nie zrobiła NIC, by PiSiej bandy demagogów do władzy nie dopuścić.

 • mo60

  Oceniono 31 razy 17

  Panie Robercie, jak zamierza pan odsunąć PiS od władzy? Tworząc kolejne ugrupowanie antypisowskie i ciułając kilka procent poparcia? Chyba że ma pan zamiar przyłączyć się do tej większości, która daje największe szanse na pokonanie "współczesnych bolszewików". Bo chyba nie zrobi to pan sam ze swoim ugrupowaniem? Na to, proszę pana, trzeba mieć ok. 40 proc. poparcia. Stać pana na tyle? Oby nie przeszedł pan do historii jako ten, który tylko przyczynił się do zwycięstwa PiS-u...

 • vito60

  Oceniono 23 razy 17

  Nie wróżę powodzenia, chyba że Biedroniowi uda się uaktywnić elektorat nieglosujacy. Pissim na pewno nic nie odbierze, najpewniej rozdrobni głosy ich przeciwników. Jeśli jednak znajdzie niszę tych którzy ,, nie mają na kogo głosować" to ok.

 • mo60

  Oceniono 17 razy 15

  Przed chwilą przeczytałem, że nową partię założył też Ryszard Petru, który - jak się domyślam - również chce pokonać PiS własnymi rękoma... Ludzie, w tej sprawie trzeba się łączyć, a nie dzielić! Kiedy w końcu to zrozumiecie? Wasze ambicje i ambicyjki stają się nieszczęściem. Konwent św. Katarzyny znowu się kłania. Może niektórzy pamiętają, co to było...

 • atr8

  Oceniono 20 razy 12

  Trzymam kciuki, ale z poparciem poczekam do lutego. Żeby odsunąć PiS trzeba znacznie więcej, niż samo deklarowanie chęci odsunięcia. Odsunięcie PiS od władzy powinno być spowodowane programem, a nie tylko - być programem. To za mało.

 • ketjow1978

  Oceniono 14 razy 10

  Tworzenie kolejnego ugrupowania po naszej, demokratycznej stronie, jeszcze bardziej nas rozbija i ułatwia Pisowi zwycięstwo w wyborach parlamentarnych za rok. Biedroń zabierze wyborców SLD i PO, nie Pisowi. Coś jak w wyborach samorządowych tzw bezpartyjni samorządowcy czy lista dudkiewicza na Dolnym Śląsku. Gdyby ich głosy, a całość dudkiewicza i większość bezpartyjnych to głosy KO, oszły na KO to pis, nie miałby szans na Dolnym Śląsku. Gdy małość w opozycji zwycięża, Pis ma z górki

 • stef0909

  Oceniono 19 razy 9

  Zwycięstwo przez podział!!!! gratuluje , a myślałem że ten facet troszkę myśli!!!

 • bromba4321

  Oceniono 12 razy 8

  Bardzo to smutne ... Biedroń, Petru. Mieli trzy lata na zbudowanie czegokolwiek, co faktycznie miałoby jakiekolwiek szanse na dobry wyborczy wynik... Zrobili dokładnie nic. Teraz, w ostatnim roku przed wyborami parlamentarnymi, wybudzili się. Wiedzą przecież obydwaj, że na wygraną, czy choćby dobry wynik, nie mają szans. I wiedzą, że jedyne, co mogą zrobić, to odebrać trochę głosów KO, przyczyniając się do poprawy wyniku PIS. A mimo to dalej próbują. Nie posądzam ich o świadome działanie na korzyść PIS, co to, to nie. Raczej o egocentryzm i granie pod siebie. Szkoda. Zgrywa się to dokładnie ze strategią PISu na rozbicie opozycji. Wiedząc, że nie przekonają nas do siebie, będą cieszyć się z rozlicznie pączkujących przed wyborami różnych Biedroniów czy Petru. Więdnąc po wyborach, a niedługo po zwiędnięciu, zupełnie znikając, nie będą w stanie w jakikolwiek sposób realnie zagrozić Kaczyńskiemu,. Jedyne, co zrobią, to trochę zamieszają na opozycji. Zresztą, jak zamieszają dostatecznie mocno, i PIS wygra, to już dla nas szybkość uwiądu ich ugrupowań nie będzie miała żadnego znaczenia. Kurcze! Najbliższy rok to referendum: PIS <-> ANTYPIS. I to nie KO jest za to odpowiedzialna, tylko właśnie Kaczyński i jego ugrupowanie. Czy naprawdę nie warto poświęcić własnych ambicji dla odsunięcia PISu od rządzenia krajem ?

 • artur702

  Oceniono 20 razy 8

  Panie Biedroń. Nie sądziłem, że z Pana taki tępy debil. Żeby odsunąć PiS od władzy trzeba tworzyć szeroką antypisowską koalicję. Ma na to szanse Koalicja Obywatelska ze zjednoczoną lewicą i PSL. Nie ma innego sposobu. Pańska partyjka wobec wymogów D'Hondta może sobie tylko pobrzęczeć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX