PiS dzieli władzę. Są kandydaci na marszałków w pięciu województwach. W tym dwóch posłów

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek opublikowała listę "pięciu szczęśliwców", czyli zarekomendowanych przez Komitet Polityczny partii nowych marszałków województw. Poznaliśmy też proponowane składy zarządów województw.

Po wyborach samorządowych przyszedł czas rozdzielania stanowisk na szczeblu wojewódzkim. W czwartek Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zebrał się, by zdecydować, kto będzie rządził w tych, w których partia może samodzielnie obsadzać władze samorządowe.

Takimi województwami są: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i łódzkie oraz małopolskie. Jednak marszałka województwa to ostatnie jeszcze nie ma, zdecydowano tylko w przypadku pierwszych pięciu.

Zgodnie z opublikowaną przez Beatę Mazurek, rzeczniczkę partii, listą, w województwie lubelskim PiS chce, by marszałkiem został Jarosław Stawiarski, poseł tej partii i wiceminister sportu i turystyki.

Marszałkiem województwa łódzkiego ma być Grzegorz Schreiber, poseł PiS, odpowiedzialny również w KPRM za kontakty z klubem PiS. Na Podkarpaciu z kolei PiS wystawia ponownie Władysława Ortyla, dotychczasowego marszałka województwa.

Tymczasem w województwie podlaskim kandydatem PiS jest Artur Kosicki, szef struktur PiS w Białymstoku. Listę zamyka Andrzej Bętkowski, który miałby zostać marszałkiem województwa świętokrzyskiego, dotychczas był wicewojewodą świętokrzyskim.

Wraz z ogłoszeniem kandydatów na marszałków Komitet Polityczny PiS wskazał również pełne składy zarządów tych województw, zarówno członków, wicemarszałków, jak i przewodniczących sejmików.

Więcej o:
Komentarze (46)
Wybory samorządowe 2018. PiS wskazuje pięciu marszałków województw
Zaloguj się
 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 37 razy 27

  Brwao PiS. Rozwalcie ten kaleki kraj od środka. A przy okazji zafundujcie swoim wyborcom taką karuzelę nędzy, bezhołowia, żeby już nigdy więcej nie odważyli się głosować

  Całym zwisem jestem z piSem, towarzyszu prezesie do boju

  Heil Erpel Sieg partei

 • tyfus.wolski

  Oceniono 21 razy 19

  Bawcie sie dobrze PiSiewiczi i Misiewicze - ale czas nadchodzi!

 • rozterka47

  Oceniono 22 razy 18

  Bardzo , bardzo dojna zmiana .

  Przekupnie i Szuje.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 23 razy 17

  PiS dzieli. Wiemy .. Nawet ruskim nie udało się tak podzielić Polaków.

 • piskizmiski

  Oceniono 20 razy 16

  Ciekawe jakie mają kwalifikacje i znajomość języków obcych (choć może lepiej nie wiedzieć?)
  Listy rodziny i znajomków do obsadzenia na posadkach już zrobili?

 • rozterka47

  Oceniono 20 razy 14

  Mam duże wątpliwości co do tych PISich " rekomendacji "
  Ostatnio trochę sie naczytalismy o różnych PISich "rekomendowanych "
  trzeba patrzeć im na ręće

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX