Marek Chrzanowski, były szef KNF, zawieszony przez Andrzeja Dudę w Narodowej Radzie Rozwoju

Przez aferę KNF Marek Chrzanowski utracił zaufanie prezydenta. Andrzej Duda zawiesił członkostwo byłego szefa KNF w Narodowej Radzie Rozwoju.

Afera KNF toczy się dalej. We wtorek "Wyborcza" napisała o tym, że Leszek Czarnecki, miliarder, właściciel banków, oskarżył szefa KNF Marka Chrzanowskiego o próbę przekupstwa. Jeszcze tego samego dnia, Chrzanowski złożył dymisję, którą przyjął premier Mateusz Morawiecki.

Marek Chrzanowski zawieszony w Narodowej Radzie Rozwoju

Jak dowiedziało się radio RMF FM, Andrzej Duda właśnie zawiesił członkostwo Marka Chrzanowskiego w Narodowej Radzie Rozwoju. 

Narodowa Rada Rozwoju to gremium doradcze prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. jej członkowie pełnią rolę ekspertów, którzy pracują nad rozwiązaniami strategicznymi dla państwa. 

Afera KNF. O co chodzi?

W marcu Marek Chrzanowski, szef Komisji Nadzoru Finansowego, organu nadzorującego rynek finansowy w Polsce, spotkał się z Leszkiem Czarneckim. To jeden z bardziej znanych polskich bankierów. Jest właścicielem m.in Getin Noble Banku i Idea Banku. Spotkanie zostało potajemnie zarejestrowane przez Leszka Czarneckiego. 

Marek Chrzanowski, jak ma wynikać z nagrań, miał złożyć Czarneckiemu ofertę korupcyjną w zamian za przychylność wobec jego banków. Propozycja miała polegać na tym, że Czarnecki zatrudni w swoim banku prawnika, do którego trafi określona kwota. Chodziło o około 40 tysięcy złotych.

O całej aferze związanej z KNF, więcej dowiesz się z tego tekstu.

Więcej o:
Komentarze (50)
Afera KNF. Marek Chrzanowski, były szef KNF, zawieszony w Narodowej Radzie Rozwoju
Zaloguj się
 • pneumatyka

  Oceniono 12 razy 12

  Zaraz zacznę płakać....
  Boże co za starta!
  Gdzie my takiego dobrego fakira teraz znajdziemy ?

  Chyba zaraz flagę kirem oblekę !

  Boże co za strata i Ty na to pozwoliłeś ?

  Jak ta biedna Polska w ruinie ma teraz się rozwijać ???

 • optymistaa43

  Oceniono 11 razy 11

  Chrzanowski,musisz bardzo uwazac,jestes pionkiem w tej mafi,wykonales zadanie i mysle ze wyrok na ciebie juz zapadl.Panstwo mafijne rzadzi sie swoimi prawami,pionki,ktore wiedza za duzo przewaznie popelniaja somobojstwo,przykladem Leper i Blida.Spisz to wszystko i przekaz Giertychowi wtedy twoja smierc bedzie miala jakis sens .Niestety,rzadza nami zlodzieje i oni w obawie prawdy zrobia wszystko by nie wyszla na jaw.Ten co Cie nominowal to przeciez kombinator na dietach a ten 2 ma wszystkie zasady w ,sam wiesz gdzie Chrzanowki,to bankster.Nie Maja ci ludzie kregoslupa moralnego , daja kurduplowi soba kierowac ,to wlasnie on Kaczynski Jaroslaw-Balbina jest calyms trategiem.Spisz wszystko,przekaz to giertychowi i przygotuj sie na smierc.

 • sipanmars

  Oceniono 10 razy 10

  banda sukinsynów i zdrajców narodu

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 10 razy 10

  Jak to pan prezydent utracil zaufanie? Przeciez tasma podobno sfalszowana jest, a poza tym i tak nie slychac na niej proponowanej sumy. Zupelnie nie rozumiem, jak mozna pozbywac sie tak krystalicznie czystego czlowieka z Narodowej Rady Rozwoju.

 • manren

  Oceniono 9 razy 9

  Zamiast zawiesić Duda powinien go powiesić, żeby nie sypał.

 • stanislaw50

  Oceniono 9 razy 9

  Po prostu wyleciał, za kiepskie wykonanie zadania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX