Komentarze (203)
Leszek Balcerowicz w Gazeta.pl o aferze KNF. "To poważniejsza afera niż w przypadku Rywina"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • asr1

  Oceniono 10 razy 10

  Bądźmy chociaż minimalnie obiektywni ?? Ambergold to afera frajerów co z chciwości nie interesowali się komu niosą pieniądze. Mój pociotek jak mu powiedziałem, ze to przekręt skomentował przy rodzinnym stole, że wujek to stary jest i się nie zna !! Utopił tam chyba ze 50 tys zarobione na saksach. KNF to sprawa poważna, chrzanowski za cienki w uszach aby wymyślić taki przewał a wiadomo, ze to student glapińskiego a glapiński od lat robi w pisie za guru finansów i to najbliższy człowiek kaczyńskiego, smaczku dodaje sprawie to, że dwa z trzech kredytów na 1,2 mln udzielił chrzanowskiemu bank którego prezesem był morawiecki i to wszystko nie jest przypadkiem to jest być może ten układ !!! którego tyle lat szuka kaczyński !!!

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 9

  Wiadomo, ze Chrzanowski to koziol ofiarny mafiozow z PiSu!!!! Dlatego nie bedzie zadnej komisji, a moze nawet Chrzanowski bedzie mial jakis dziwny wypadek .......

 • kajetan907

  Oceniono 11 razy 9

  Zorganizowana grupa przestępcza PIS.

 • kajetan907

  Oceniono 15 razy 9

  PIS=Przekręty i Szwindle.

 • agnrodis

  Oceniono 10 razy 8

  A moze by tak jakas komisja zbadala przewaly Rydzyka i KK????? To dopiero bylyby afery. KK odzyskal dobra przedwojenne, ale ciagle bierze rekompensate za ich utracenie!!! Ta rekompensata to jest finansowanie z budzetu Panstwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • fctheduck

  Oceniono 10 razy 8

  Pistrole aż się gotują. Prawda jest taka, że wszystkie służby powinny natychmiast wszcząć śledztwo, bo to sięga samych szczytów władzy i jest realnym zagrożeniem dla wiarygodności Polski. Komisja sejmowa powinna powstać natychmiast. Tylko, że w sprawę na pewno jest umoczona cała wierchuszka PiS z Kaczyńskim na czele, bo bez jego zgody nic tam się nie dzieje.

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 7

  Rekami Rydzyka i KK, Putin wsadzil PiS do polskiego rzadu, zeby zrobic z nas Republike Gangsterska na wzor Rossiji!!!!!!!!!!!! .... a potem gangsterzy juz sie miedzy soba dogadaja.......

 • tag1

  Oceniono 7 razy 7

  O czym tu dyskutować, już teraz widać , że pisuar zmierza do utracenia sprawy a to dlatego, że: prokurator generalny Zero jest umoczony w sprawie Biereckiego i Skoków, Duda też, Glapiński też, Chrzanowski to już jakaś patologia. Nie zgodzą się w tej kadencji na komisje bo by wyszły takie brudy z kaczorem w tle, że głowa mała. Ale co ma wisieć nie utonie jak mawia przysłowie.

 • kryweg

  Oceniono 11 razy 7

  Powinniśmy żądać przedterminowych wyborów ! I to natychmiast, bo za rok nie będzie czego zbierać. Nie wiadomo, czy będziesz sie budził w swoim domu czy mieszkaniu. Może sąsiadowi z PiS-u się akurat podoba ?

 • myczyoni

  Oceniono 8 razy 6

  Właściwe dno to nacjonalizacja banków.
  Ktoś jeszcze ma wątpliwości, że rządzą bolszewicy pod płaszczem z narodowych haseł?

 • agnrodis

  Oceniono 8 razy 6

  Czarnecki na tle PiSowskiej mafii finansowej jest przykladem uczciwosci, choc sam nia nie grzeszy.

 • agnrodis

  Oceniono 8 razy 6

  Wazne, ze jest komisja w sprawie Amber Gold! W sprawie PiSowskich przewalow finansowych, czyli SKOKow i KNF takiej komisji nie bedzie!!!!!!

 • jedyny_times

  Oceniono 6 razy 6

  Jeśli nie macie nic do ukrycia i chcecie być kryształowi jak to mówicie, że jesteście, to powołajcie komisję śledczą i dajcie opozycji większość w tej komisji. Prawda się zawsze sama obroni. Nie zrobicie tego, bo by wylazły wasze wszystkie złodziejstwa. Tak jak przy komisji Jakiego, wszystkich by słuchał i każdemu dowodził, ale z pisu poumaczanych w reprywatyzację nikogo nie przesłuchali, choć czołowi politycy pisu nakradli ile sie dało za prezydentury Lecha Kaczyńskiego. W ogóle jak ktoś by ludziom pokazał finanse pisu i wszystkie z tym delikatnie mówiąc niejasności, to niejedna głowa w pisie by poleciała.

 • titta

  Oceniono 8 razy 6

  KNF jest od pilnowania bespieczenstwa politycznego kraju. Tu byla uzyta do krecenia wlasnych interesow. Ile innych stanowisk w rzadzie jest uzywanych podobnie? Jestesmy panstwem opierajacym sie na europejskich standartach czy juz azjatycko-afrykanskim (gdzie rzady dbaja o swoj interes, a obywatele to tylko sila robocza).
  Liczy sie tylko wladza, czyz nie, drodzy zoloennicy dobrej zmiany? Po co jest dobra zmiana, czyz nie po to aby nikt im nie przeszkadzal w kreceniu swoich interesow?
  Dlatego Unia Europejska, organizacje samorzadowe i pozarzadowe, sa be, bo przeszkadzaja.
  Czyz nie?

 • ryyys

  Oceniono 14 razy 6

  Ruszyły pistrole z klikaniem, znaczy sprawa ważna i boli. I będzie boleć - nie odpuszczać!

 • agnrodis

  Oceniono 7 razy 5

  Wlasnie dlatego, rekami Rydzyka i KK, Putin wsadzil PiS do polskiego rzadu, zeby zrobic z nas Republike Gangsterska na wzor Rossiji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • bosman64

  Oceniono 9 razy 5

  Złodzieje i bandyci a nie rząd. Natychmiast do dymisji i nowe wybory!

 • kotmiki

  Oceniono 13 razy 5

  Każda władza ma grzechy ;Pis niestety tylko grzechy ;efekty tej afery niebawem dotkną sektora finansów i bankowości ;polska zamienia się w państwo gangsterskie

 • spyderman2

  Oceniono 15 razy 5

  komisja po depisizacji. braknie miejsc w więzieniach

 • soldadura104

  Oceniono 6 razy 4

  Morawiecki chce upaństwowić prywatne innowacyjne firmy ( zagraniczne musi płacić bo by od ich służb dostał kulkę w łeb) w tym UB-eckie by po rozwinięciu tych pomysłów mieć co prywatyzować.
  Niektórzy pracownicy nie podzielają tych poglądów i polecają drogich prawników.

 • kajetan907

  Oceniono 10 razy 4

  Kwik kwik kwik kwiczeć PISowskie przygłupy kwiczeć.

 • dr_dundersztyc

  Oceniono 7 razy 3

  Oczywiście, że większa. Tylko, że afery nie mają już teraz znaczenia. Ludzie dostali od PiSu pieniądze i nie trzeba już udawać, że takie afery kogoś oburzają.

 • avensis77

  Oceniono 3 razy 1

  Pfof. Balcerowicz stworzył polski system bankowy, który działał sprawnie, aż się PiS zabrał za rządzenie. Teraz naprawdę zaczynam się obawiać o własne oszczędności. No ale w razie czego, można wmawiać gawiedzi, że pieniądze tracą w upadających bankach ci, którzy zdobyli je nieuczciwie, z krzywdą dla prawdziwych Polaków itp.

 • soldadura104

  Oceniono 3 razy 1

  Administracja przejęła kontrolę nad politykami (wystarczająca ilość kwitów)

 • rascalow

  Oceniono 9 razy 1

  Warto zauważyć, że to właśnie dzięki reformom profesora te afery stały się możliwe. Kiedyś nie wyłudzano vatu, nikt nie emitował obligacji bez pokrycia, nie było SKOKów, parabanków i KNF

 • fiqumiku

  Oceniono 2 razy 0

  PiS i uczciwość, powołają komisję dla zbadania własnych przekrętów?? - buhahaha - te pojęcia się wykluczają

 • r.a.f5

  Oceniono 2 razy 0

  Przegrana sprawa. Przecież Ziobro swoich nie ruszy.

 • pavise

  Oceniono 6 razy 0

  Panie profesorze , nie pan wróci do rządu. PKB rośnie o 5% rocznie, trzeba gospodarkę schłodzić do 20% bezrobocia .....

 • mate29

  Oceniono 4 razy 0

  Żeby PIS nie utonęło musi wywołać "konfrontacje militarną" z Rosją.
  W tedy USA poklepie PIS po ramieniu i powie,że żadnej afery nie było .

 • almagus

  Oceniono 4 razy 0

  Inspiracja.

  Skąd płynie inspiracja.
  Od ludu, czy sitwy?
  Demokracja, faszyzacja.
  Gołe ręce do bitwy.

  Z nadzieją zgubiony naród.
  Sitwa szuka gwarancji.
  Ikona wodza na przód.
  I koniec demokracji.

  Opieka boża gwarancją.
  Obce bazy wojskowe.
  Oligarchia jest nacją.
  Nieba obozy przejściowe.

  Ukradli pierwsze miliony.
  Fundację Solidarności.
  Prezes nie zachwycony.
  Banki chce do wielkości.

  Lecz my jak zboża łany.
  Ziarno jest z wymłócenia.
  Plon wichrem przewiany.
  Chleb plew oddzielenia.

  2018-11-15 almagus

 • imagistyk

  Oceniono 3 razy -1

  Nie tak dawno temu redaktor Joanna Solska z probalcerowiczowskiej POLITYKI stwierdziła,że gdyby jej składki ( miała na myśli CAŁOŚĆ przekazywanej składki ) zamiast do OFE trafiły do tapczanu, to miałaby dziś więcej . Obłowili się tylko udziałowcy PTE i biznes reklamowy. A redaktor Solska słynie z rzetelności.
  Afera OFE kosztowała już grube miliardy, a długi SP ( czyli wszystkich Polek i Polaków) przez nią spowodowane będą spłacać pokolenia . Tym się towarzysz Balcerowicz już nie chwali i nie przejmuje.

 • Jacek Kotowski

  Oceniono 9 razy -1

  Co może być większą aferą od wyprzedaży i doprowadzenia do upadku dochodowych zakładów pracy za ułamek rocznego zysku i zagraniczne synekury, uzależnienie energetyczne od Rosji, wypędzenie milionów tych co się "nie załapali na transformację ustrojową" na emigrację.

 • jan kowalski

  Oceniono 4 razy -2

  A balcerowicz to waszym zdaniem jakiś guru. Farbowany dziadek neoliberał powinien siedzieć na śmietniku historii i cieszyć się że go nikt nie rozliczył z jego tak zwanych dokonań.

 • 1stanczyk

  Oceniono 8 razy -2

  Afera Rywina, początkiem której były nagrania "propozycji" złożonej Michnikowi przez Rywina w sprawie korzystnej dla interesów Michnika treści ustawy będącej w trakcie procedowania przez Sejm.

  Nagrania ujawnione przez Michnika pewnie sześć miesięcy po korupcyjnej propozycji Rywina.

  Tamta afera to po części był po części sposób Michnika by najmniejszym kosztem, wyślizgać z "postępowego" towarzystwa, które po wygranych przez SLD wyborach obnażyło swoje prawdziwe skrywane za postępowym parawanem złodziejskie oblicze.

  Nie obyło się, i cale szczęście, bez utraty znaczącej części nieomal niepodważalnego wtedy wśród naszego półświatka półinteligencji autorytetu Michnika.

  Autorytetu opartego o opozycyjną i więzienną przeszłość w PRL-u

 • jan kowalski

  Oceniono 3 razy -3

  A balcerowicz to waszym zdaniem jakiś guru. Farbowany dziadek neoliberał powinien siedzieć na śmietniku historii i cieszyć się że go nikt nie rozliczył z jego tak zwanych dokonań.

 • utinamfalsus

  Oceniono 9 razy -3

  To może przypomnijmy działania Balcerowicza ( a może Sachsa, ale o tym Balcerowicz jakoś nie mówi)
  Balcerowicz jest zawsze tam, gdzie trzeba walczyć o obce interesy. To on wraz z innymi sprzedawczykami wprowadzał OFE ( złodziei z UW Bank światowy wziął na etat, żeby nie było podejrzeń o łapówki, a złodziejom z AWS-u obiecał synekury przy OFE i słowa dotrzymał). OFE to pomysł Banku Światowego na grabież Polski. I Balcerek o tym wiedział. W ten sposób wyprowadzono z POlski kilkadziesiąt miliardów zł !
  To on utrzymał przez ponad rok sztywny kurs dolara, dzięki czemu złodzieje z całego świata mogli - naszym kosztem - zarobić miliardy. I dzięki temu kursowi mógł wzrosnąć import z Zachodu i wzrosnąć polski dług państwowy. To wreszcie on był zagorzałym zwolennikiem "prywatyzacji", w której za grosze poszły WYŁĄCZNIE DOCHODOWE polskie przedsiębiorstwa ! To wreszcie on - "liberał" - ADMINISTRACYJNIE zlikwidował PGR-y, dające 35% produkcji żywności, by dać miejsce przeterminowanej żywności z Zachodu. O tragediach ludzi tam pracujących nie wspomnę.
  A kilkanaście miliardów zł rocznie dla Kościoła jakoś Balcerkowi nie przeszkadzało i nie przeszkadza ! A pamiętacie jak z przyklęku całował po rękach "wielkiego Polaka" z Watykanu ?
  Nic dziwnego, łączyła ich wspólna służba obcym interesom ! Kosztem Polski !

 • ms62

  Oceniono 7 razy -3

  Co tam Ryvingate , większa niż FOZ albo większa niż wszystkie afery posrańców razem wzięte !!!
  Makszmalnie możecie to porównać z muchą .

 • normalny1977

  Oceniono 9 razy -3

  Normalność.
  Skandalem jest to, że takie szumidła ktoś wogule zainstalował w KNF. A rozmowa odbyła się bez świadków, a wogóle KNF tego nie nagrywał. Czarnecki w Aferze GetBack jest przynajmniej zamieszanym i został zaproszony na rozmowy bez śwadków przez regulatora. To jest powód by rozegnać to towarzystwo. Zeznania Czarneckiego choć wydają się wiarygodne są warte funta kłaków, bo zaraz to on może z zamieszanego stać się oskarżonym i może łgać ile chce, bo ma do tego prawo.

 • majster_mundek

  Oceniono 11 razy -3

  to poważniejsza afera niż Rywina a kapitał nie ma narodowości

  schładzać schładzać schładzać

  po co nam stocznie i lotnisko skoro są w niemczech?

 • józef Gl

  Oceniono 10 razy -4

  Dlaczego zabieraja glos w sprawach gospodarki tacy ludzie jak Balcarowicz ktory okradl polakow z majatku narodowego i doprowadzili kraj na skraj bankructwa efektem jego rzadzenia bylo doprowadzic caly kraj do bankroctwa precz ze zdrajcami z polski

 • tsa69

  Oceniono 6 razy -4

  Balcerowicz ciemniak nr.1 w Polsce jakim trzeba być durniem żeby barć jego filozofie na poważnie.

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 10 razy -6

  Jedynym skutkiem afery Rywina było pare dni w areszcie Rywina. Także #wolnesady i #wolnemedia w pełnej krasie

 • anahanna

  Oceniono 14 razy -6

  Śmiać mi się chce, gdy czytam te komentarze. Opozycja jest podzielona i dziurawa jak ser. Przy Amber Gold Tusk nie reagował, żadnych dymisji nie było, Kijanko i inni prokuratorzy wolni jak ptaki, dopiero komisja ds. Amber skierowała wnioski do prokuratur. Zluzujcie paski, PiS da sobie radę w rozwiązaniu tej sprawy, nie potrzebuje doradców, którzy nie sprawdzili się przy wcześniejszych sprawach.

 • jkal

  Oceniono 10 razy -6

  na razie to Ernest doprowadził banki w których jest trzymana kasa samorządów do ruiny i w razie upadku kto będzie wypłacał im forsę? A tak na marginesie to KNF wysłał tym POdmiotom ostrzeżenia o zagrożeniu NIEwypłacalnością ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX