Holecka pyta o aferę KNF, Ziobro chwali. "Bardzo celne pytanie, postawią je prokuratorzy"

Zbigniew Ziobro odpowiadał na pytania Danuty Holeckiej o - jakżeby inaczej - aferę KNF. Jedno z nich szczególnie przypadło ministrowi sprawiedliwości do gustu, aż wyraził swoje uznanie.

Dzień po wybuchu afery w Komisji Nadzoru Finansowego w TVP pojawił się minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Prowadząca program "Gość Wiadomości" Danuta Holecka dopytywała ministra o całą sprawę, ten podkreślał, że najważniejsze jest, by była ona "wyjaśniona możliwe szybko".

Ziobro wspominał, że śledczy potrzebują współpracy z tymi, którzy "dysponują oryginalnymi urządzeniami" [na których nagrano rozmowę Marka Chrzanowskiego z Czarneckim - red.]. Jak wspominał, wciąż nie otrzymała ich prokuratura. - To niedobrze, bo to opóźnia czynności procesowe w tej sprawie i pokazuje że... Budzi znaki zapytania co do woli szybkiego wyjaśnienia sprawy - mówił.

Jednocześnie - co warto zaznaczyć - zawiadamiający prokuraturę Roman Giertych mówił, że same nagrania już trafiły do śledczych.

Holecka zadaje pytanie, Ziobro chwali. "Celne, postawią je prokuratorzy"

Pojawił się też wątek, że zawiadomienie w sprawie Chrzanowskiego trafiło do prokuratury dopiero 8 listopada, gdy rozmowa pochodzi z marca. Tak przedstawiła to Danuta Holecka:

Wróćmy do tej daty na chwilę. Czy udało się ustalić dlaczego taśma z nagraniem trafiła dopiero 8 listopada do prokuratury, skoro była traktowana jako dowód przestępstwa. Do rozmowy doszło w marcu, to prawie 7 miesięcy później. Czy nie ma obowiązku, jeśli mam dowód przestępstwa, jestem w jego posiadaniu, zgłoszenia tego natychmiast do odpowiednich organów? Jak to jest w prawie?

Na to żywo zareagował Zbigniew Ziobro, który pochwalił pytanie prowadzącej i powiedział:

To jest bardzo celne pytanie. Nie będzie wielką tajemnica, jeśli powiem, że sądzę, że postawią je prokuratorzy Czarneckiemu, wtedy, kiedy będzie przesłuchiwany. Jest to istotna okoliczność, która musi być też wyjaśniana, dlaczego tak się stało, że niezwłocznie o tej sprawie nie została poinformowana prokuratura

Afera w KNF - to trzeba wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (311)
Afera KNF. Holecka pyta, Ziobro chwali. "Bardzo celne pytanie, prokuratorzy je postawią"
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 103 razy 93

  Jeszcze tylko dopaść gościa który sprzedał dyktafon i sprawa zamknięta.

 • srv14

  Oceniono 74 razy 64

  Winny już jest Czarniecki zostanie oskarżony o przekupienie siebie w celach przejęcia własnego banku ale nie dopuściły do tego czujne służby, szumidła, oraz oddelegowani do KNF wybitni i zawsze czujni przedstawiciele z nominacji PiS

 • plutoniczna

  Oceniono 48 razy 44

  Słuszną linię ma nasz "Prokuratur Generalny";).
  Chrzanowski zostanie "uniewinniony" i wysłany na daleką placówkę a Czarnecki beknie za utrudnianie śledztwa i nielegalne podsłuchy.
  a jako rekompensatę za nieprzyjemności odda swój Bank.;)

 • precz_z_komunia

  Oceniono 47 razy 41

  Pan Zbyszek to zdaje się jeden z zamieszanych w ten mafijny układ gangsterów :-)

 • desperato

  Oceniono 49 razy 41

  hmmm. czy ktoś to TV-Łajno jeszcze ogląda … ? A tak. … NiePISśmienni ….

 • tom_80

  Oceniono 44 razy 40

  A nie interesuje pana ministra, dlaczego nie aresztowano byłego już szefa KNF? Przecież ma teraz możliwość mataczenia i nakłaniania świadków do fałszywych zeznań. Zawsze tak tłumaczył tymczasowe aresztowanie swoich przeciwników politycznych.

 • glencok

  Oceniono 37 razy 35

  a mnie najbardziej interesuje kto wysłał szefa KNF z tą propozycją do Czarneckiego?. Kto kazał postraszyć Czarneckiego przez tego ministra od Dudy że jego bank upadnie i się go za 1 zł znacjonalizuje? No bo chyba nikt nie wierzy że szef KNF sam dla siebie i sam z siebie chciał sobie załatwić to wszystko??? Kto to wszystko zaplanował i czyje polecenia wykonywał szef KNF???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX