Bielan twierdzi, że Marsz Niepodległości jest bezpieczniejszy od Pol'and'Rock. Owsiak: Kuriozalne

- Kuriozalne i na pograniczu fantazji - tak powiedział Jerzy Owsiak o porównaniu Marszu niepodległości z festiwalem Pol'and'Rock. Uważa jednak, że zestawienie to nie było przypadkowe.

We wtorkowym wydaniu programu "Kropka nad i" pojawił się wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Monika Olejnik spytała go o Marsz Niepodległości, który przeszedł 11 listopada ulicami Warszawy. - Było spokojnie - powiedział Bielan. A na pytanie Olejnik, czy aby na pewno, wicemarszałek wymienił imprezy, na których jest znacznie bardziej niebezpiecznie - Święto Narodowej we Francji i festiwal Pol'and'Rock

Owsiak: porównanie Pol'n'Rock do Marszu Niepodległości "kuriozalne"

Jeśli porównamy to, co działo się na ulicach Warszawy z tym, co się dzieje z takim wydarzeniem jak Woodstock, gdzie odnotowano 180 przestępstw i 850 incydentów, to można powiedzieć, że w Warszawie było spokojnie

- powiedział Adam Bielan

Na słowa wicemarszałka Senatu szybko zareagował Jerzy Owsiak, wieloletni organizator dawnego festiwalu Woodstock i obecnego Pol'and'Rock. Jego zdaniem porównanie nie było przypadkowe.

Już wiemy, że przyszłoroczny Pol'and'Rock Festival będzie miał podwyższone ryzyko (...) Pierwszy głos został wypuszczony

- napisał na Facebooku Owsiak. Przypominamy, że od trzech lat festiwal w Kostrzynie nad Odrą otrzymuje taki status.

Zdaniem organizatora porównanie jest "kuriozalne i z pogranicza fantazji". Dodał również, że to zastanawiające, że osoba, której nie podejrzewa o "sympatię do rock’and’rolla w jakiejkolwiek postaci", był w stanie jednym tchem wymienić statystyki podsumowujące tegoroczny festiwal.

Dodał, że porównanie jest absurdalne, bo nieadekwatne. Przypomniał, że na Pol'and'Rock co roku działa Pokojowy Patrol, który ściśle współpracuje z policją. Podkreślił, że organizatorzy nad wszystkim panują. 

Gdyby te wszystkie incydenty, które możemy teraz oglądać w internecie, a które miały miejsce podczas Marszu Niepodległości 11 listopada, zostały skrupulatnie zgłoszone przez organizatora i podjęte przez policję, dostalibyśmy zupełnie inny formalny obraz tego wydarzenia

- pisze Owsiak. Na koniec wbija jeszcze szpilę - pisze, że szósty punkt regulaminu festiwalu zakazuje rozpalania jakiegokolwiek ognia na terenie festiwalu i tego, co pamięta, nigdy nie nałożono na żadnego festiwalowicza mandatu z powodu łamania tego zakazu. 

Więcej o:
Komentarze (66)
Adam Bielan twierdzi, że Marsz Niepodległości jest bezpieczniejszy od Pol'and'Rock. Owsiak: Kuriozalne
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 36 razy 30

  Bielan zanucisz "a cappella" przekaz dnia, odnośnie Afery KNF do muzyki z Ojca Żoliborskiego.

 • leszekk73

  Oceniono 30 razy 26

  Ile godzin trwał marsz, a ile dni festiwal, panie Bielan? Ilu policjantów, żołnierzy i ochroniarzy obstawiało marsz, panie Bielan?ilu pisiorów widziało na żywo festiwal, panie Bielan? Coś panu porównania dziwne wychodzą - dwie zupełnie różne, pod każdym względem, imprezy Pan zestawia.

 • jackanapes

  Oceniono 29 razy 25

  Towarzyszu Bielan, Wasze spostrzeżenia są równie tyle warte zapamiętania, ile zapach Waszych przedwczorajszych skarpetek.

 • trzynasty

  Oceniono 30 razy 24

  bielan, gowin, sasim, jojo, płaszczak.... najbardziej oślizłe katolickie typy. żyg!

 • maklik

  Oceniono 27 razy 23

  Bielan, kretynie, obstawiliście się rosomakami, a po marszu wsiedliście w limuzyny i spieprzyliście... ze STRACHU !!! Tak było bezpiecznie.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 29 razy 23

  Jurek - dymać co gada główny pisi dezinformator.

 • mark6

  Oceniono 20 razy 18

  BIELAN to główny PiSowski strateg !
  To on wymyśla wszystko co pózniej Prezes rozkazuje wykonywać. Ten bydlak powinien stanąć jako pierwszy przed Trybunałem Stanu.
  To " gwiazda" na firnamencie prymitywnej PiSowskiej HOŁOTY.

 • dawno.urodzony

  Oceniono 23 razy 17

  Bielan to wyjątkowo śliska glizda

 • tadek82

  Oceniono 18 razy 16

  BIELAN , KOORVA , JESTEŚCIE GENIALNI !!!!!! KIEDYŚ ZOSTANIECIE GENERAŁEM !!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX