Migalski o Marszu: PiS dał się wpuścić w kanał. "Poniesie potężne polityczne konsekwencje"

Marek Migalski skrytykował PiS za to, że "dał twarz" marszowi narodowców. - Poniesie potężne konsekwencje polityczne tej decyzji - ocenił w rozmowie z Onetem.

Politycy kłócą się, czy przez Warszawę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przeszedł jeden marsz, czy dwa. Jedno można o nim powiedzieć na pewno - że składał się z dwóch oddzielonych od siebie części: rządowo-prezydenckiej oraz tej założonej z narodowców.

Marek Migalski o połączeniu marszów w Warszawie: wielki błąd

Pierwsza nazywała się Marsz Biało-Czerwony, druga - Marsz Niepodległości. Przemarsz przedstawicieli rządu i prezydenta zakończył się około godziny 16:40. Gdy Marsz Niepodległości wciąż przemierzał warszawskie ulice, prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki byli już na uroczystościach w Arkadach Kubickiego.

Część marszu, w której udział brali narodowcy, trwała dalej. Była pełna dymu, petard oraz rac. Spalono także flagę Unii Europejskiej. W marszu wzięli udział m.in. włoscy neofaszyści z organizacji Forza Nuova. Podczas przemarszu było słychać okrzyki „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę” czy „a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”. Marsz Niepodległości zakończył się godzinę później - wtedy na błoniach Stadionu Narodowego zaczęły się przemówienia.

Zdaniem dr Marka Migalskiego, zderzenie obrazów z Warszawy z tymi z Paryża, gdzie odbywają się obchody setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej, może być dla świata "szokujące". - Dla mnie, jako dla politologa, jest kompletnie niezrozumiałe, jak PiS dał się wpuścić w ten kanał - powiedział w rozmowie z Onetem. Dodał, że uczestnicy Marszu Niepodległości idą po to, by "wyrazić swoją nienawiść" i "zrobić zadymę".

Gdy na czele takiego tłumu idą najwyższe władze państwa (...) wszystko, co się tam zdarzy, pójdzie na koszt PiS (...) To decyzja, które PiS poniesie potężne polityczne konsekwencje

- powiedział. Decyzję o połączeniu marszów określił mianem "wielkiego błędu".

Więcej o:
Komentarze (487)
Migalski o Marszu: PiS dał się wpuścić w kanał. "Poniesie potężne polityczne konsekwencje"
Zaloguj się
 • dzi1a

  Oceniono 170 razy 138

  PiS szedł na czele marszu ONR-u
  PiS i ONR w miłosnym uścisku
  p.Hance należą się kwiaty za udowodnienie sojuszu PiS z faszystami , w tym i faszystami włoskimi obecnymi na tym marszu
  --
  apostazja.info

 • gajowy3

  Oceniono 137 razy 111

  spalenie unijnej flagi bez reakcji. rzucanie butelkami w Obywateli RP i strzelenie w nich racą bez konsekwencji. państwo z papieru toaletowego jaśnie panowie z pisu.

 • elenem

  Oceniono 116 razy 86

  A niech PIS poniesie wszystkie konsekwencje ! I do diabła z nimi.
  Taka piękna rocznica i tak "ubłocona" faszystowską propagandą.
  Cały świat na to patrzy.... taki wstyd. Trochę żal.

 • f451

  Oceniono 83 razy 63

  Pisowski - faszystowski marsz pali flagę Unii.
  Niech mi więcej prezes Kaczyński nie wciska kitu że nie chce wyprowadzić Polski z Unii.
  Łajdactwo.

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 75 razy 51

  Nazistowska Polska skończy jak nazistowskie Niemcy. Wszyscy pójdziemy z tymi debilami na dno.

 • owca888

  Oceniono 65 razy 49

  Jak to dlaczego "dał się wpuścić w ten kanał"? Cóż za naiwność, panie Marku. Żeby nie stracić elektoratu, panie Marku. A poza tym pis to też nacjonaliści, tyle że w wersji bardziej soft.
  Tak czy inaczej, to dno dna ten niby-premier i niby-prezydent, o "kulawym" nie wspominając, bo wiadomo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX