Komentarze po słowach Tuska o "współczesnych bolszewikach". "Daje nadzieję", "Targowica"

"Niech nie jątrzy, judzi i dzieli Polaków", "początek kampanii wyborczej", "Szukaliśmy nadziei? Tusk daje nadzieję" - to tylko niektóre z komentarzy po głośnym wystąpieniu byłego premiera, w którym wspominał m. in. o "współczesnych bolszewikach".

Nie milkną echa słów Donalda Tuska, które padły podczas jego wykładu w Łodzi. Szef Rady Europejskiej w ramach Igrzysk Wolności wygłosił go pod tytułem "11 listopada 2018. Polska i Europa. Dwie rocznice, dwie lekcje". Były premier sporo mówił m.in. o zagrożeniach współczesnego świata.

Największą uwagę przykuły jednak zdania o "współczesnych bolszewikach", gdy mówił o Polsce:

Liczcie przede wszystkim na siebie. Józef Piłsudski, kiedy pokonywał bolszewików, a więc bronił Zachodu, to miał trochę trudniejszą sytuację niż my dzisiaj. Kiedy Lech Wałęsa pokonywał bolszewików w symbolicznym sensie, to miał o wiele trudniejszą sytuację. Skoro oni dali radę pokonać bolszewików, dlaczego wy nie mielibyście pokonać współczesnych bolszewików

Taka wypowiedź od razu spotkała się z lawiną komentarzy. Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący Komisji Weryfikacyjnej, napisał, że jeżeli opozycja (która cytuje słowa Tuska - red.) ustawia dyskusję w ten sposób, to on powie wprost: "Targowica".

Bielan o słowach Tuska: Jątrzy, judzi, dzieli Polaków

Może powinien skupić się na swojej pracy w Brukseli, a nie jątrzyć, nie judzić, nie dzielić Polaków szczególnie w tak ważnym dla nas wszystkich momencie

- powiedział dziennikarzom TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Później polityk dodał, że jego zdaniem Donald Tusk jest sfrustrowany i "próbuje wrócić do gry".

Na podobny wątek wskazała Agnieszka Gozdyra, dziennikarka Polsat News. Stwierdziła na Twitterze:

Trudno oprzeć się wrażeniu, że stulecie niepodległości jest dla Donalda Tuska początkiem jego osobistej kampanii wyborczej.

Z kolei Władysław Frasyniuk cieszy się z "powrotu" Tuska:

Szukaliśmy nadziei? Tusk daje nadzieję. Szukaliśmy idei? Tusk niesie ideę europejskiej Polski. Szukaliśmy lidera? Jest lider.

Z drugiej strony pojawiły się też komentarze nawołujące do tego, by przejść obok wystąpienia Tuska. Taki apel, częściowo, wystosował Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski:

Skomentował to też szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, który napisał:

Wciąż nie mogę uwierzyć, że Donald Tusk przyjeżdża do Ojczyzny i w przeddzień Święta Niepodległości jedynym jego przesłaniem są słowa o "współczesnych bolszewikach". Cały czas ufam, że jutro wszyscy połączymy się we wspólnym świętowaniu setnej rocznicy odzyskania Niepodległości
Więcej o:
Komentarze (922)
Komentarze po słowach Donalda Tuska o "współczesnych bolszewikach". "Niech nie jątrzy"
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 286 razy 248

  Panie Kaleta, Targowica sprzeciwiała się modernizacji Polski i silniejszemu wiązaniu jej z Zachodem, sprzeciwiała się Konstytucji 3 maja i działała na korzyść Rosji.

  Każde dziecko, które uczyło się w szkole historii, rozumie, która strona obecnego sporu politycznego przypomina Targowicę.

 • krynolinka

  Oceniono 183 razy 159

  Uderzył Tusk w stół i nawet nie to, że się nożyce odezwały. One zaczęły szczekać..

 • takaprawda2015

  Oceniono 158 razy 128

  Już prawicowi zaprzańcu ujadają twierdząc że to o nich. Uderz w stół, a bolszewicy się odezwą.

 • taciakje_g.pl

  Oceniono 139 razy 107

  Na Nowogrodzkiej panika Plaszczak nie nadąża z szukaniem suchych pieluch, pisowska trolownia w szale.

 • kralik111

  Oceniono 113 razy 95

  Seba Kaleta zapomnial co mowilo to cale PiSdzisko przez 8 lat rzadow PO, jak rowniez nie douczyl sie tego, kto stal za Tarkowica :D

  Typowy PiSowski glupek :)

 • witek040

  Oceniono 98 razy 88

  co to jest kaleta i dlaczego Sebastian?
  A premier Tusk przyjedzie i pozamiata to całe badziewie nadętego kurdupla

 • Rafał Romanowski

  Oceniono 92 razy 82

  Pis z dumą tworzy państwo teoretyczne. Pozamykane komisariaty, naziści i wojsko na ulicach. Od nowego roku 4 nowe podatki ponieważ jest potężne uszczelnienie tylko nie wiadomo czego. więcej na www.polska-w-ruinie.pl

 • fakiba

  Oceniono 85 razy 79

  Bolą słowa Tuska , i dobrze , mają boleć szczególnie komuchów z pisu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX