Ziemiec do Brudzińskiego o marszu: Prezydent stolicy jest matką chrzestną tego sukcesu

Joachim Brudziński powiedział na antenie RMF FM, że na jutrzejszy marsz zaproszeni są wszyscy - także Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Tak na prawdę jest matką chrzestną tego sukcesu - ironizował Krzysztof Ziemiec.

Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM był dzisiaj Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. Szef resortu odniósł się do marszu 11 listopada. - Zapraszamy Hannę Gronkiewicz-Waltz, przedstawicieli ratusza, zapraszamy wszystkich Polaków na ten marsz, świętujmy razem - stwierdził, na co Ziemiec odpowiedział: - Może przyjdzie prezydent stolicy, bo tak na prawdę jest matką chrzestną tego sukcesu. W tym momencie Brudziński się zaśmiał, a następnie wyraził nadzieję, że "będzie wiele młodych, zakochanych ludzi i będzie okazja, by iść pod rękę". 

Brudziński: Pani prezydent jest w ferworze rozwiązywania

W rozmowie Ziemiec przypomniał, że Hanna Gronkiewicz-Waltz dopuszczała możliwość rozwiązania marszu. Brudziński słysząc to zaśmiał się. - Pani prezydent jest w ferworze rozwiązywania - stwierdził. 

Brudziński odniósł się też do wydarzeń na Marszu Niepodległości w ubiegłym roku, a konkretnie do treści niektórych z niesionych transparentów - Policja praktycznie po kilkunastu godzinach miała zidentyfikowanych kilka osób. Osoby zostały przesłuchane, po czym prokuratura, dysponując ekspertyzami prawnymi w odniesieniu do treści tych banerów, nie zdecydowała się na postawienie zarzutów. Policja zatrzymuje, identyfikuje, to nie policja stawia zarzuty i skazuje - stwierdził minister.

Policjanci wrócą do pracy, jak wyzdrowieją

Gdy rozmowa zeszła na zakończony już protest policjantów, Ziemiec ironizował: - Mówi się o panu, jak o najskuteczniejszym lekarzu III RP, bo to pan sprawił, że 30 tys. policjantów nagle cudownie ozdrowiało - stwierdził prowadzący i zwrócił uwagę, że zwolnienia policjantów kończą się w poniedziałek. 

- Jest różnie, bo w różnym okresie epidemia tej choroby czy tej grypy - jak sami funkcjonariusze mówili - ich dopadała - zażartował minister, - Mam zapewnienie Komendanta Głównego Policji: będą wystarczające siły do zabezpieczeń tak dużej imprezy, jaką będzie "biało-czerwony marsz" - dodał. Później szef MSWiA zapowiedział, że policjanci "wracać do służby, wracać do pracy w momencie, kiedy zdrowie im na to pozwoli i upłynie termin ich zwolnień".

Brudziński o placu Piłsudskiego

Ziemiec odniósł się również do sprawy placu Piłsudskiego, który, zgodnie z wyrokiem wojewódzkiego sądu administracyjnego, może wrócić we władanie samorządu niekoniecznie przychylnego władzy - Mówimy o miejscu, w którym znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, miejscu, gdzie odbywa się wiele uroczystości państwowych, gdzie jest siedziba garnizonu warszawskiego, pomnik Józefa Piłsudskiego. Jak będziemy patrzeć na Polskę, jak na arenę walk dwóch plemion to zawsze, będzie rodziło się takie niebezpieczeństwo - powiedział minister. - Urząd wojewódzki nie otrzymał jeszcze pisemnego uzasadnienia tego wyroku. Kiedy prawnicy pana wojewody się z nim zapoznają, będzie odpowiedź - dodał.

Więcej o:
Komentarze (131)
Ziemiec do Brudzińskiego o marszu: Prezydent stolicy jest matką chrzestną tego sukcesu
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 52 razy 46

  i tak w cały świat pójdą zdjęcia jak prezydent i premier polski maszerują ramię w ramię z naziolami .
  wyprowadzania Polski z Europy i w ramiona Putina ciąg dalszy . smutne .

  "miałeś chamie złoty róg , ostał ci się ino ...." - Polacy niczego się nie uczą z historii.

 • van_klomp

  Oceniono 44 razy 38

  PiS z faszystami, faszyści z PiSem!!! Naziole wszystkich krajów łączcie się!

 • 11anna11

  Oceniono 38 razy 32

  Pełny sukces? Serio? Sukcesem nazywacie to, że na czele pochodu nazistów będą szli prezydent i premier?

 • vito60

  Oceniono 37 razy 31

  Marsz Nieporadności jeszcze się nie odbył, a Ziemię już ma recenzję. Słuszną linię ma ma nasza władza.

 • atibalo

  Oceniono 30 razy 28

  To prawda ... sami nie potrafilibyście zrobić nic .
  Polskę zastaliście w ruinie a potem z tej ruiny ... rozdawaliście pieniądze na 500 + .

 • andzialak

  Oceniono 34 razy 28

  Sukcesem wspólny marsz pisu z faszystami. Pogratulować dobrego samopoczucia!!!

 • kl0ss

  Oceniono 36 razy 28

  Ja p!3rd0lę.!!! Kolejny sukces PiS-u. Faszyści raczyli dogadać się z PiSm i wyrazili zgodę na wspólny brunatny marsz.

 • chi-neng

  Oceniono 32 razy 26

  MAM NADZIEJĘ, ŻE ANI JEDNA OSOBA Z OPOZYCJI, ZDROWO- I TRZEŹWO-MYŚLĄCYCH NIE ZNAJDZIE SIĘ W POBLIŻU TYCH ZWYRODNIALCÓW, ZDRAJCÓW STANU!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX