Komentarze (155)
Sejm odrzucił projekt ustawy znoszący obowiązek szczepień ochronnych
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Orry Main

  Oceniono 3 razy 3

  Widzę że dekta proepidemików już się otrząsneła z dzisiejszego szoku i już raczy nas swoimi głupotami

 • starszy-65

  Oceniono 3 razy 3

  Brawo Sejm i jego Posłowie ale chciałbym poznać nazwiska tych p.Osłów którzy byli przeciw lub tchórze nie głosowali- tak uważam ja.

 • jozefosmenda

  Oceniono 7 razy 3

  W przypadku posłów z K15 kolejny raz okazuje się, że ich obecność w Sejmie jest jednym wielkim nieporozumieniem! Szkoda głosów suwerena....

 • Kris Kros

  Oceniono 9 razy 3

  Suweren bawi się w najlepsze, po co było dopuszczanie do komisji tego projektu, skoro i tak z góry zakładano, że zostanie odrzucony ? Sejm robi ze swoich obywateli głupków, a Ci radują się, że mogą świecić swoją niewiedzą.

 • lromanow

  Oceniono 2 razy 2

  No to teraz czas na FAKTY w sprawie "pandemii" ODRY w Polsce w 2018 r. z powodu "antyszczpionkowców". Dane ze strony GUSU dotyczące występowanie ODRY w Polsce w latach 1999-2018. POLSKA: 1999 - 99; 2000 - 77; 2001 - 133; 2002 - 34; 2003 - 48; 2004 - 11; 2005 - 13; 2006 - 120; 2007 - 40; 2008 - 101; 2009 - 115; 2010 - 13; 2011 - 38; 2012 - 71; 2013 - 84; 2014 - 110; 2015 - 48; 2016 - 133; 2017 - 63. Rzeczywiście widać "niezwykły wzrost zachorowalności" na odrę spowodowany przez "antyszczepionkowców" w ostatnich 5 latach. Złośliwy ryt tej groźnej grupy zwyrodnialców widać zwłaszcza w latach 2001, 2006, 2009 - kiedy jeszcze nie istniała a już powodowała wielkie straty i krzywdy. A jak zaczęła istnieć to już pandemia za pandemią, stały wzrost, hakatumba, śmierć i zniszczenie. Dla wątpiących odsyłacz na stronę www, gdzie są dane szczegółowe obejmujące każde województwo: www.bdl.stat.gov.pl/BDL/dane/podgrup/tablica

 • komentarz.24

  Oceniono 2 razy 2

  Po obejrzeniu transmisji z posiedzenia Komisji (a nawet czytając niektóre wpisy na tym forum), jestem przekonany, iż wiedza i rozsądek nie zwyciężyły; niestety.
  Wyznawcy idei szkodliwości szczepień pozostali nieprzekonani i przekonać się ich nie da - wiara to stan umysłu, odporny na argumenty.
  Jest tylko kwestią czasu, gdy ten ruch zostanie "zagospodarowany" politycznie, a sprawa powróci, ponieważ przy obecnym poziomie politycznej korupcji co najmniej stutysięczny elektorat nie zostanie porzucony. Wykorzystanie go jest tylko kwestią czasu.

 • drabe1

  Oceniono 4 razy 2

  Ciemnogród w natarciu. I swietna trampolina do Sejmu, żeby sobie żyć beztroska za nasze podatki.

 • roman.topolnicki

  Oceniono 4 razy 2

  Dziś piątek - czyli jak zwykle p. Kukiz "popłynął" - może głosowania w piątki przenieść na wtorki ???

 • mer-llink

  Oceniono 2 razy 2

  Projek ustawy antyszczepionkowców miał dawć "rodzicom możliwość zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych."
  ALeż Drodzy Rodzice: bez tej ustawy, i w ogóle bez żadnej, macie PRAWO ZAGŁASZAĆ NIEPOŻĄDANE ODCZYNY POOSZCZEPIENNE. A NAWET OBOWIĄZEK. Od zawsze.
  Tylko róbcie to! Nie zwlekajcie! U pierwszego z brzegu pediatry. To rutyna medyczna.

 • rikol

  Oceniono 4 razy 2

  Lekarz powinien czytać pacjentowi ulotkę z objawami ubocznymi. Farmaceuta również, dla pewnosci. Wtedy wizyta u lekarza czy w aptece będzie trwała godzinę, a nie 10 minut. no i wszyscy będą szczęścliwi.

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 3 razy 1

  I bardzo dobrze! Szkoda tylko, ze te antyszczepionkowe zakały PiS-bolszewia wyhodowała na własnej piersi.

 • cleryka

  Oceniono 5 razy 1

  Dziwne, że kiedy wyjeżdżamy do egzotycznych Krajów,to obowiązkowo szczepimy się przeciw różnych cholerom,eboli itp. choróbskom,a tu w Polsce chcą antyszczepionkowcy uśmiercać swoje dzieci na własne życzenie.

 • jezus.chytrus.krulem.polski

  Oceniono 11 razy 1

  Szkoda że sprawą szczepień zajmują się takie oszołomy. Bo jest to parę rzeczy do zrobienia, a zostało wszystko wyrzucone do kosza, pod hasłem, że walczymy z ciemnogrodem. W związku ze zwiększającą liczba się alergii, niektórzy rodzice mogą się obawiać szczepienia swoich dzieci, bez poprzedzajacych badań - warto by było dać taką mozliwość. Ponadto, niektóre ze szczepionek uzywanych u nas, mają swoje nowocześniejsze odpowiedniki, wywołujące mniej powikłań, niestety droższe - to też temat do zmian.

 • Orry Main

  Oceniono 7 razy 1

  I bardzo dobrze chociaż raz mądra decyzja sejmu . Sukcesem antyszczepionkowców jest chyba tylko to że chociaż na 5 minut połączyli wszystkie partie. Miło widzieć że jednak nasi politycy zachoqali jakieś resztki rozumu

 • sommers

  0

  Ja peirdole, wam na prawdę ludzie rozumy odjęło.

  A kto miałby, do koorwy nędzy, leczyć tych wszystkich chorych na odrę?

  NFZ? Nie wydaje mi się...
  A może madki, będą organizować zbiórki na fejsbookach, na leczenie swoich "horych curek"...

 • magdawalk

  Oceniono 2 razy 0

  Posiedzenie Komisji Zdrowia zostało zwołane ad hoc - przed uzgodnionym terminem.
  Oczywiście zaprzyjaźnieni `uczeni jakoś zdążyli `
  Święte gęby profesorów jak mantrę powtarzały : "Szczepionki to najlepiej przebadane ..."
  Dokumentów to potwierdzających nie pokazali.
  Według tego świętego gremium inni uczeni to patałachy.
  Według tego świętego gremium aluminium jest OK.
  Jedna godzina wystarczyła, aby obalić tak ważny projekt.
  Pozdrawiam tych, co cieszą się, że mamy takich `uczonych` .

 • Babka

  Oceniono 6 razy 0

  Pomyśl - komu by przeszkadzało dobrowolność tych szczepień, tylko idiotom. Kto by chciał to by zaszczepił.

 • Babka

  Oceniono 4 razy 0

  Rząd zawsze zasłania się dyrektywami UE albo Niemcami dlaczego w tym przypadku nie wzięli przykładu z Niemiec gdzie szczepienia są dobrowolne i do wyboru.Demokracja w Polsce to na razie marzenie.

 • yuo7leo9

  Oceniono 2 razy 0

  Chyba Mamusia Marysia Wiecznie Dziewica wybłagała epidemię odry w Pruszkowie, by pisowscy posłowie wreszcie palnęli się w głupi łeb

 • hipis3308

  Oceniono 4 razy 0

  Takie łachudry jak Winnicki, to dobrze, że się nie szczepią, bo szybciej ich szlag trafi. Trzeba zaszczepić tylko ich od wścieklizny, a przy okazji, wszczepić im boreliozę.

 • makabrrr

  Oceniono 9 razy -1

  No i niech szprycują trucizną zdrowe dzieci w pierwszej dobie życia kiedy w całej Europie już od wielu lat się tego nie robi. Czy tak jak w przypadku spożywki Polska, Bułgaria czy Rumunia są krajami w których gorsze produkty są opychane? Bo tylko w tych krajach jest obowiązek szczepienia w pierwszej dobie.

 • tonz2

  Oceniono 6 razy -2

  Szczepienia na groźne choroby powinny być obowiązkowe, ale odpowiedzialność za ewentualne negatywne skutki powinna być po stronie państwa. Osoba, która doznałaby poważnych powikłań poszczepiennych miałaby pierwszeństwo w dostępnie do specjalistów i w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu dożywotnią rentę i rehabilitację na wysokim poziomie

 • duath

  Oceniono 6 razy -2

  Hihihihi to już nawet pytań nie wolno zadawać?
  Nawet linka nie wkleiłem jeszcze żadnego, który by jak zwykle niszczył wasze wypociny a już post znikł?
  Żałośni jesteście gazeciarze.. po co się w takim razie jeszcze w fora bawicie, wyrzućcie jak ONET i po sprawie.

 • stubbingsong

  Oceniono 3 razy -3

  Brawo! Teraz czas na dorosłych, 40latków i starszych, których szczepienia się przedawniły. Brak aktualnych szczepień lub adnotacji o przebytej chorobie? Obowiązkowe szczepienie.
  A Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego jasno i czytelnie informuje: odnawiajcie szczepienia. Czas zrobić z tego obowiązek, zamiast zalecenia.

 • magdawalk

  Oceniono 8 razy -4

  Ciekawe, dlaczego zwolennicy szczepień są tacy chamscy -
  przecież mieli używać tylko "naukowych" argumentów typu:
  dziecko zaszczepione po spotkaniu dziecka niezaszczepionego zamienia się w Zombi .

 • okrutnykibol

  Oceniono 16 razy -6

  Uważam, że ludzie powinni się szczepić, sam mam na koncie kilka szczepionek, które zrobiłem na własne życzenie, ale nie jestem za jakimkolwiek przymusem. Tak wszyscy mówią, że nieszczepieni są zagrożeniem, a jak się pytam jakim zagrożeniem i dla kogo? Jeśli w przedszkolu jest grupa 20 dzieci, z których 19 jest szczepione na Odrę czy cokolwiek innego, to proszę mi powiedzieć jakie zagrożenie dla tej 19-tki stanowi jedno nieszczepione dziecko, które zachoruje? Przecież i tak ich nie zarazi, bo cała pozostała grupa jest zaszczepiona i zarazić się nie może! Nieszczepieni są zagrożeniem wyłącznie dla siebie i dla takich, jak oni, którzy szczepić się nie chcą. Zachęcać tak, zmuszać nie!

 • ek_bart

  Oceniono 20 razy -6

  To jeszcze raz umieszczą to informację dla idiotów, którzy nie potrafią czytać:

  Projekt nakładał na lekarza obowiązek przeprowadzenia wywiadu przed szczepieniem oraz pisemną informację o ryzyku związanym ze szczepieniem, obowiązek wywiadu lekarskiego po szczepieniu oraz daje rodzicom możliwość zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych.

  Dla wszystkich polaczków wytłumaczę. Cel był taki, że aby podać lek sprawdzamy czy nie zaszkodzi dziecku. To tak jakby dawać ludziom antybiotyk po uwcześniejszym sprawdzeniu czy go nie zabije. Debilizm na skalę światową. Jesteście kretynami do kwadratu !!!!!!!

 • magdawalk

  Oceniono 14 razy -10

  Co takiego się stało, że jeszcze miesiąc temu większość była za,
  a teraz - czary mary - większość jest na nie ?
  ______________________
  Czyżby ten cały cyrk był po to, aby firmy farmaceutyczne zrozumiały
  o co chodzi i odpowiednio zareagowały?

 • gryglas3

  Oceniono 21 razy -13

  no to juz teraz mogą ogłosić , że udało się naszym wspaniałym lekarzom zażegnać epidemię odry :- ) i ogłosić epidemię zespołu niespokojnych nóg, byle machina farmaceutyczna działała. Dziwne jest to i niezrozumiałe, że nasze nieszczepione jest gorsze od uchodźcy , bo tego z otwartymi ramionami wpuszczać należy na pełnych prawach bez obowiązku. Teraz możecie spokojnie celebrować 100-lecie niepodległości obrzucając inwektywą.

 • america_n_beauty

  Oceniono 26 razy -18

  Ojej, a tak PO straszyło, że PiS przegłosuje... Czym się jeszcze można posłużyć, aby Polaków straszyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX