Kaczyński zrugał Tarczyńskiego: "Po cholerę, panie!". Poseł PiS: "Takie coś zdarza się nieczęsto"

- Potępiam wypowiedź Dominika Tarczyńskiego, była zbyt agresywna - komentował w rozmowie w Gazeta.pl poseł Zjednoczonej Prawicy Zbigniew Gryglas. W środę Tarczyński nazwał posła PSL-UED Jacka Protasiewicza "idiotą". Został upomniany przez Jarosława Kaczyńskiego.

W trakcie sejmowej debaty w środę poseł PiS Dominik Tarczyński nazwał członka klubu PSL-UED Jacka Protasiewicza "idiotą". Była to reakcja Tarczyńskiego na słowa posła, który krytycznie wypowiadał się na temat Marszu Niepodległości organizowanego przez narodowców.

Tarczyński chwilę po swoim wystąpieniu został wezwany przed oblicze Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarskie kamery pokazały zdenerwowanego prezesa PiS, najwyraźniej upominającego posła. Ekspert od czytania z ruchu warg, którego poprosiliśmy o analizę nagrań, stwierdził, że Kaczyński użył m.in. słów "po cholerę panie".

- Tego typu [reprymendy zdarzają się - red.] myślę nieczęsto. Potępiam wypowiedź pana posła Tarczyńskiego, była zbyt agresywna - komentował w porannej rozmowie z Gazeta.pl poseł Zjednoczonej Prawicy Zbigniew Gryglas.

- W ogóle potępiam agresję w Sejmie, musimy nauczyć się spokojnie rozmawiać, nie obrażać się wzajemnie. Jeżeli się obrażamy, to później bardzo trudno jest konstruktywnie dyskutować o projektach ustaw, o innych regulacjach, a to jest przecież nasze zadanie. Po to przychodzimy do Sejmu, żeby "wydyskutować" w parlamencie najlepsze rozwiązania dla Polski - dodał parlamentarzysta.

Cała rozmowa Łukasza Kijka ze Zbigniewem Gryglasem do zobaczenia tutaj>>>

Więcej o:
Komentarze (35)
Kaczyński strofował Tarczyńskiego. Gryglas: Takie reprymendy zdarzają się nieczęsto
Zaloguj się
 • cah50

  Oceniono 20 razy 16

  Mina tego idioty jenota - widok bezcenny !!!!!!

 • wazelinowyczopekprezesa

  Oceniono 13 razy 13

  Prezes tylko sprawdzał czy Dominik reaguje na komendy siad i do nogi.

 • krynolinka

  Oceniono 21 razy 13

  Naczelnik dziś do Petru : "Zamknij się wreszcie"
  Fajnie w tym sejmie mają...

 • cozano

  Oceniono 14 razy 12

  Jarek raczył zauważyć, że chamstwo Tarczyńskiego dołożyło parę procent głosów Wencie w wyborach w Kielcach.

 • polska_baba

  Oceniono 11 razy 11

  @pis_cie_kocha
  Kaczyński jest na Tarczyńskiego wkurzony za Wentę, pewnie uważa, że przez awanturę z Tarczyńskim Wenta w Kielcach wygrał. Może mieć trochę racji, na pewno Tarczyński Wencie się dobrze przysłużył.
  Kaczyński zły na Tarczyńskiego skorzystał z pierwszej lepszej okazji, żeby go upokorzyć. Przecież wiedział, że ten publiczny opier... pokażą później wszystkie "wraże media".

 • pis_cie_kocha

  Oceniono 15 razy 11

  Warto zwrócić uwagę, że reprymenda była za wypowiedź, która nawet nie otrze się o ranking najbardziej agresywnych, obraźliwych i szokujących, jakie zaprezentował dotąd PiS. Znaczy się Kaczyńskiemu nie chodziło o to, że Tarczyński kogoś obraził, lecz jedynie, że zrobił to w nieodpowiedniej chwili lub pod niewłaściwym adresem.

 • kochanyleo

  Oceniono 12 razy 8

  Ten satrapa już nie panuje nad ta sforą pełną nienawiści,prostactwa i głupoty.

 • justas32

  Oceniono 13 razy 7

  Reprymendy są nieczęsto. Często jest : "pochyl się" ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX