Antyszczepionkowcy chcą startować w wyborach do Sejmu. "Zapraszamy do stworzenia koalicji"

Posłowie zdecydują, co dalej z obywatelskim projektem ustawy znoszącym obowiązek szczepień ochronnych. W czwartek jego odrzucenie zarekomendowały sejmowe komisje. Inicjatorka projektu, Justyna Socha, zapowiedziała, że antyszczepionkowcy wystartują w wyborach.

Sejmowe komisje: zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny zarekomendowały w czwartek posłom odrzucenie obywatelskiego projektu znoszącego obowiązek szczepień ochronnych w Polsce. Głosowanie zaplanowane jest na piątek.

Projekt wprowadza dobrowolność szczepień, nakłada też na lekarza obowiązek przeprowadzenia wywiadu przed szczepieniem oraz pisemną informację o ryzyku związanym ze szczepieniem, obowiązek wywiadu lekarskiego po szczepieniu oraz daje rodzicom możliwość zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Lekarze i eksperci wskazywali, że ów projekt niesie ze sobą wiele zagrożeń, a same szczepionki są niezbędne do powstrzymania niebezpiecznych chorób.

Po tym, jak komisje zarekomendowały odrzucenie projektu, głos zabrała przedstawicielka wnioskodawców Justyna Anna Socha, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach “STOP NOP”.

- Szanowni państwo, ogłaszamy, zapraszamy wszystkie ruchy społeczne i polityczne do stworzenia koalicji, która będzie kandydowała w następnych wyborach parlamentarnych

- powiedziała Socha pod koniec posiedzenia.

"Wyjaśniło się! Posłuchajcie do końca. Pani Socha od ustawy "antyszczepionkowej" chce po prostu kandydować do Sejmu. Ot i cała wielka ideologia ruchów antyszczepionkowych, prowadzona kosztem zdrowia naszych dzieci!" - ironizował na Twitterze były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Więcej o:
Komentarze (161)
Antyszczepionkowcy chcą startować w wyborach do Sejmu
Zaloguj się
 • janunia6

  Oceniono 38 razy 30

  Wystarczy spojrzeć na ta prymitywna zacięta mordę szefowej ruchu.
  Co to za ludzie? Co to za Naród?

 • placeboforte

  Oceniono 25 razy 21

  Nie ma się czym przejmować. Po jakimś czasie wymrą w naturalny sposób.

 • real_marek

  Oceniono 28 razy 20

  Skoro nieszczepienia są karalne, to działalność tej kreatury chyba też?

 • duzyjan77

  Oceniono 28 razy 20

  dzieci nieszczepione powinny mieć zakaz wejścia do przedszkola!!!! a rodzice do pierdla jak narażają życie swoich dzieci i innych!

 • adam.c.54

  Oceniono 21 razy 19

  proponuje sejm w San Eskobar

 • xaveryg

  Oceniono 23 razy 19

  I tak się kończy flirtowanie Pisu z niebezpiecznymi skrajnościami. Najpierw antyszczepionkowcy ich podgryzą, korwinowcy nadjedzą a narodowcy wszystkich zamkną i zaprowadzą narodowo-katolicką dyktaturę.
  I niech wtedy symetryści prowadzą mądre dysputy na ile PO i PiS to takie samo szambo... Spędzając tworczo czas w jakiejś współczesnej wersji Berezy Kartuskiej.

 • Orry Main

  Oceniono 21 razy 15

  I w końcu prawda wyszła na jaw , tej babie nie chodzi o nic innego jak tylko o wygodny stołeczek w sejmie . Szkoda tylko niewinnych dzieciaków które ucierpią przez chore ambicje chorej psychicznie baby

 • rumcajs.ja

  Oceniono 17 razy 13

  Jedna juz była nazywała się ELBANOWSKA.. dostała kilka milionów od rządu.. można.. można..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX