Petru z połową pensji przez kwartał. Ukarano też Nitrasa, chociaż nie było go w Sejmie

Trzech posłów miało naruszyć powagę Sejmu swoim zachowaniem w trakcie posiedzenia, za co zostali oni ukarani zmniejszeniem uposażenia. Jeden z ukaranych twierdzi jednak, że tego dnia nie było go, nie tylko w Sejmie, ale nawet w Polsce.

Ryszard Petru z koła Liberalno-Społeczni krytykował zbyt późne uchwalenie ustawy o wolnym 12 listopada. - To pokazuje tak naprawdę gdzie macie swojego prezydenta, pokazuje to, jakie jest jego miejsce w łańcuchu pokarmowym - na końcu - powiedział Ryszard Petru. 

Z kolei Dominik Tarczyński z PiS nazwał "idiotą od dwóch winek na niemieckim lotnisku" Jacka Protasiewicza, posła PSL-UED. Polityk tego klubu mówił wcześniej o "niebezpiecznym, organizowanym przez nacjonalistów marszu w Warszawie" oraz o "nielegalnym marszu rasistów i antysemitów we Wrocławiu". 

Jak poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek, prezydium Sejmu uznało wypowiedzi za "nieparlamentarne". W związku z tym Ryszard Petru będzie miał przez trzy miesiące uposażone obniżone o połowę. Z kolei Dominik Tarczyński i i Sławomir Nitra dostali kary na miesiąc. 

Decyzję o przekazaniu sprawy pod obrady prezydium podjął marszałek Sejmu. Wówczas informował, że chodzi o ukaranie Petru i Tarczyńskiego ponieważ "swoim zachowaniem naruszyli powagę izby". Nie wiadomo za co ukarano Sławomira Nitrasa. 

On sam też tego nie wie. "Pani i Pani koledzy macie na moim punkcie jakaś niezdrową obsesję. Wróciłem wczoraj wieczorem z USA. Nie uczestniczyłem w posiedzeniu Sejmu ale to nie przeszkadza wam nie karać. Lekarz by się przydał" - napisał poseł w komentarzu do wpisu Beaty Mazurek.

Więcej o:
Komentarze (180)
Petru z połową pensji przez kwartał. Miesięczna kara dla Tarczyńskiego i NitrasaPetru z połową pensji przez kwartał. Miesięczne kary dla Tarczyńskiego i Nitrasa
Zaloguj się
 • leemc12

  Oceniono 100 razy 90

  Mówisz o łańcuchu pokarmowym dostajesz 3 miesiące kary, wyzywasz kogoś wielokrotnie od idiotów miesiąc kary. Sprawiedliwość po pisowsku.

 • 2kotunia1

  Oceniono 64 razy 52

  a kurdupel to mógł obrażać wszystkich? to jest właśnie pis dzielska sprawiedliwość!

 • inder

  Oceniono 52 razy 46

  A tego posła, co gadał o zdradzieckich mordach, ukarano? Bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć.

 • lubicz56

  Oceniono 47 razy 43

  Nie wiadomo za co ukarano Sławomira Ntrasa. 
  Jak to nie wiadomo. Dla zasady, równowagi i optycznego wizerunku oraz specyficznie pojetej sprawiedliwości. Jak wszyscy to wszyscy a nie tylko jeden pislamiec i jeden bezpartyjny.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 43 razy 35

  Prezes, jak widac, bardzo obrazil sie na Petru za to, ze ujawnil on wielka tajemnice PiSu. Do tej pory Polacy nie wiedzieli przeciez gdzie prezes ma Dude.

 • papa_kilo

  Oceniono 35 razy 31

  Nitras został ukarany tylko dlatego, żeby wszyscy zastanawiali się za co. To fajnie przykryje różnicę między karą dla Tarczyńskiego i Petru. Jak Du.a, czegoś się dziś nauczyłem: "przewód pokarmowy" jest bardziej nieparlamentarny niż "idiota".

 • jael53

  Oceniono 31 razy 29

  Domagam się kary dla Krystyny Pawłowicz i Dominika Tarczyńskiego. Dość już sponiewierali i niewinnych ludzi, i polski parlament.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX