Marsz Niepodległości wygrywa w sądzie. Narodowcy się cieszą. "Wszyscy na marsz!"

Sąd uchylił zakaz dla Marszu Niepodległości, który nałożyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Narodowcy zapraszają do Warszawy 11 listopada.

- Wygraliśmy w sądzie. Wszyscy na Marsz Niepodległości! - napisał poseł Robert Winnicki.

- Chyba jedynym „sukcesem” HGW jest to, że przekonała Prezydenta i Premiera do udziału w Marszu Niepodległości. Gratulacje! - stwierdził Witold Tumanowicz, wiceprezes stowarzyszenia Marszu Niepodległości. 

- Oddolny, społeczny i LEGALNY! - ucieszyła się na Twitterze Justyna Helcyk z ONR.

Marsz Niepodległości w Warszawie

Marsz Niepodległości ma odbyć się 11 listopada w Warszawie. Start jest przewidziany na godz. 14.00. To cykliczne wydarzenie, które środowiska narodowe organizowały także w poprzednich latach. Na marszu pojawiały się ksenofobiczne transparenty, a w czasie trwania wydarzenia niejednokrotnie dochodziło do zadym.

To m.in. ze względów bezpieczeństwa prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała się na zakaz dla Marszu Niepodległości.

Drugi marsz 11 listopada - pod patronatem prezydenta

11 listopada swój marsz - na tej samej trasie i w podobnym czasie (ma ruszyć o 15.00) - organizują prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Nazwali go biało-czerwonym marszem. Apelują o przyniesienie flag Polski i udział różnych środowisk.

Rzecznik prezydenta mówił, że państwowy marsz ma pierwszeństwo przed innymi zgromadzeniami. Rzecznik Praw Obywatelskich z kolei stwierdził, że "w przypadku dwóch wydarzeń rozstrzyga sąd".

Więcej o:
Komentarze (167)
Marsz Niepodległości wygrywa w sądzie. Narodowcy się cieszą
Zaloguj się
 • len_27a

  Oceniono 41 razy 21

  Wyhodowali sami na swym łonie faszystów. Teraz będą zbierać żniwo. Mam nadzieję ,że te zadymy ,które na pewno będą-przyczynią się do końca pisowskiego dziadostwa. .

 • ar.co

  Oceniono 38 razy 20

  Czyli Adrianek będzie twarzą marszu faszystów? Czy może jednak teraz władze państwowe zakażą tego marszu pod pretekstem, że jednocześnie na tej samej trasie ma się odbywać marsz państwowy, czyli mający pierwszeństwo przed każdym innym?
  Tak czy tak - Adrian z kłamcą Morawieckim zrobieni w du*ę.

 • c.t.k

  Oceniono 34 razy 18

  Żeby tylko władze nie pogubiły się w tych marszach.Kogo na3.14erdalać,a kogo tylko lać pałami,kto jest z nami,a kto z nami ale nie do końca.
  "Wodzu prowadź! Żydzi na Madagaskar! Niech żyje Śmigły-Rydz! Precz z sanacją!"-to oczywiście cytat z "Zezowatego szczęścia". Uważajta,żeby wam się hasła i transparenty nie pomyliły

 • ps11111ps

  Oceniono 42 razy 18

  Majstersztyk Hania.
  Najpierw pisiory sie zarzekaly ze znarodowcami nie pojda a powczorajszej deklaracji teraz nie maja innego wyjscia tylko musza z nimi pojsc reka w reke

 • fotodziadek

  Oceniono 32 razy 16

  Sukces HGW jest taki, że za wszelkie ekscesy nie będzie odpowiadał Ratusz (bo zabronił), tylko obóz rządzący (bo zezwolił). Tak właśnie robi się politykę.

 • mer-llink

  Oceniono 29 razy 15

  Dzien 11 listopada nie sprowadza sie do popołudniowego marszu. Dzień jest długi.
  Daltego:
  Pan Duda Andrzej zaprosił na wszystkie uroczystości wszystkich, to proponuję, abyśmy WSZYSCY poszli na godz. 12 na zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
  I żeby każdy miał wielki plakat/transparent pt. KONSTYTUCJA..
  Była tez ciekawa sugestia, aby zabrać w kieszeniach balony z napisem KONSTYTUCJA i nadmuchać je na miejscu, bo transparenty i plakaty tzw. służba porządkowa może odbierać albo z nimi nie wpuszczać.
  Gdyby cały plac Zwycięstwa i jego okolice nasycone były napisami KONSTYTUCJA, to byłoby pewnie nieźle. Co Państwo na to?

 • jurek4491

  Oceniono 29 razy 15

  Narodowcy idą o 14;00 a prezydenccy o 15:00 no to narodowcy mogą opóźnić swój marsz z przyczyn organizacyjnych i zablokują prezydenta Morasia i PiS - będzie UBAW .

 • obrazoburca

  Oceniono 32 razy 14

  No i dobrze - teraz jak cokolwiek stanie się na 'marszu' Waltzowa będzie mogła powiedzieć, że ona zrobiła wszystko, żeby do tego nie dopuścić a cała wine za incydenty ponosi rząd pospołu z sądem i cała resztą tej swołoczy.
  Mądry ruch.

 • tomtg123

  Oceniono 14 razy 12

  To, co było dotychczas to był cichy romans PiSu z ONR.
  Hanka doprowadziła do sytuacji, gdy stosunek PiSu z ONR będzie albo stosunkiem pornograficznym, albo wojną - ale na pewno nie cichym romansem.
  PiS najchętniej by z tej sytuacji uciekł, ale Hanka złapała ich za mordy i zmusiła do wzięcia odpowiedzialności za sytuację.
  Rządzą - więc niech decydują i odpowiadają, a nie uciekają. I to nie jest PiSowi na rękę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX