Andrzej Duda w TV Trwam o Marszu Niepodległości. "Oczywiste, że do zamieszek by doszło"

Andrzej Duda w wywiadzie dla TV Trwam stwierdził, że po zakazie, jaki Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała dla Marszu Niepodległości "zrobił się straszny bałagan", była groźba zamieszek. Wtedy - jak mówił Duda - on z premierem Mateuszem Morawieckim postanowili "wziąć odpowiedzialność na siebie".

 - Kilka minut po tym, jak prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła swoją decyzję (zakaz dla Marszu Niepodległości - red.), była odpowiedź środowisk narodowych, że oni i tak pójdą. Mogliśmy mieć do czynienia z nielegalnym wydarzeniem (jeśli sąd podtrzyma zakaz - red.) - mówił prezydent Andrzej Duda w TV Trwam. Dodał, że polskie państwo musiałoby wysłać siły porządkowe, żeby zapobiec marszowi.

- Czyli mamy gwarantowane zamieszki i oczywiste, że by do nich doszło - stwierdził Andrzej Duda. - Trzeba by było uniemożliwić przemarsz - dodał. 

Andrzej Duda: 11 listopada biało-czerwony marsz z uśmiechem

- Zdecydowaliśmy z premierem, że bierzemy odpowiedzialność na siebie. Pod rygorem uroczystości państwowej tworzymy pełne zabezpieczenie i wierzę to, że bezpieczeństwo uda się zapewnić nie tylko politykom, lecz także innym uczestnikom. Do Warszawy wybierają się tysiące ludzi z całej Polski - powiedział prezydent. 

Zaapelował, by te osoby zabrały ze sobą biało-czerwone flagi. Duda wyraził nadzieję, że 11 listopada odbędzie się "biało-czerwony marsz, z uśmiechem na twarzy". - Będą żołnierze, będzie kawaleria pancerna - wymieniał. 

- Mam nadzieję, że nikt tego nie zakłóci. Siły porządkowe będą reagowały. Mam nadzieję, że nikt nie będzie nawet próbował zakłóceń stworzyć - dodał Andrzej Duda. 

Duda stwierdził też, że "poda rękę każdemu", kto przyjdzie na biało-czerwony marsz z polską flagą.

Więcej o:
Komentarze (150)
Andrzej Duda w TV Trwam o Marszu Niepodległości. "Oczywiste, że do zamieszek by doszło"
Zaloguj się
 • mro1975

  Oceniono 59 razy 55

  nogi bym temu panu nie podał. To człowiek który złamał konstytucje, dokonał zamachu stanu i zdemolował kraj. Powinien spędzić resztę życia w więzieniu, bez prawa do uczestnictwa w marszach.

 • szaja25

  Oceniono 50 razy 48

  Ten lokaj Kaczyńskiego miał przynajmniej rok żeby powołać jakiś komitet obchodów tej rocznicy i przygotować godne uroczystości. Ale maliniak to największa pisowska oferma. Miesiąc temu zaprasza na marsz wszystkich, po tygodniu oświadcza, że nie weźmie w nim udziału i na trzy dni przed rocznicą coś tam skleja na poczekaniu, tak to się nawet w Kołchozach nie organizuje Dnia Kobiet. Niczego nigdy dobrze nie zrobił.

 • niko8472

  Oceniono 40 razy 38

  Posikam sie ze smiechu.... decyzje podjeli zanim sad sie na temat zakazu wypowiedzial pewni tego ze beda zamieszki. Makaron na uszy sobie sam nawin, nam (mi i innym "ubekom") nie musisz. Kto stwierdzil ze nie wezmie udzialu w marsz ze wzgledu na mozliwosc prowokacji? Zanim Hanka zakazala? Mateusz. Ten sam ktory rodziny z dziecmi wczesniej na nie swoj marsz zapraszal. Tyle w temacie. Klamcy.

 • jxl82

  Oceniono 39 razy 35

  Adrian uważaj bo Jarek pogoni ci jenota!

 • fuqu

  Oceniono 28 razy 26

  dziwny ludź z dziwnym uśmieszkiem gada dziwne rzeczy.

 • t.kubidowski

  Oceniono 26 razy 24

  Wie ktoś czy można się będzie pojawić w koszulce z napisem KONSTYTUCJA?
  Biało-czerwonej oczywiście.

 • barakuda62

  Oceniono 24 razy 22

  Andrzej Duda: 11 listopada biało-czerwony marsz z uśmiechem
  ============
  Jak ci faszyści zęby powybijają to ty się długo nie uśmiechniesz 😂 🤣 😂🤣

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX