Zbigniew Ziobro o zakazie Marszu Niepodległości: "Cyniczna kalkulacja obliczona na zamieszki"

- To dowód braku elementarnej odpowiedzialności - tak decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o odwołaniu Marszu Niepodległości skomentował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 11 listopada ma odbyć się marsz organizowany przez władze państwowe.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała w środę organizacji Marszu Niepodległości. Narodowcy odwołali się od tej decyzji do sądu i zapowiadają, że i tak pojawią się 11 listopada na rondzie Dmowskiego w Warszawie.

Z kolei prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki zapraszają na państwowy marsz, który ma przebiegać dokładnie na trasie Marszu Niepodległości.

Ziobro: To przekroczenie uprawnień

- Pani Gronkiewicz-Waltz do niedawna była wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej. Istotą demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego jest zgoda na pluralizm i różnicę poglądów, czasami dość zasadniczą różnicę poglądów. Pluralizm zakłada także tolerowanie poglądów, z którymi się zasadniczo nie zgadzamy, odrzucamy - komentował w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Jak dodał, zasada wolności słowa i zgromadzeń wymaga, by różne formy "ekspresji środowisk, z którymi się nie zgadzamy, były dopuszczalne". - To gwarantuje konstytucja, do której często odwołuje się pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz - dodał Ziobro.

- Prewencyjna cenzura była w mojej ocenie przekroczeniem uprawnień, które leżały w gestii pani prezydent Gronkiewicz-Waltz. U podstaw tej decyzji leżała cyniczna kalkulacja polityczna, obliczona na wywołanie konfliktu i zamieszek

- stwierdził minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro nazwał decyzję prezydent Warszawy "dowodem braku elementarnej odpowiedzialności". Podkreślił, że powinno się zapobiegać "decyzjom obliczonym na wywołanie eskalacji konfliktu, agresji, przemocy".

Więcej o:
Komentarze (244)
Zbigniew Ziobro o zakazie Marszu Niepodległości: "Cyniczna kalkulacja obliczona na zamieszki"
Zaloguj się
 • rgosc7

  Oceniono 75 razy 71

  Przez cały rok prokuratura Ziobry nie postawiła zarzutów uczestnikom z ubiegłorocznego marszu - albo to cynizm albo nieudolność!

 • krynolinka

  Oceniono 61 razy 59

  I dlatego skumałeś się z Rybakiem. Wymieniacie poglądy jak skutecznie spalić kukłę..?

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 55 razy 49

  Oj, magistrze, magistrze.. A wystarczy, żeby zamieszek NIE BYŁO. I żeby brunatne słodkie chłopaczki nie odpalały rac, nie darły sebów o białej rasie... Nie potrafisz tego sprawić? No to może boleć, rzeczywiście.

 • obeznany

  Oceniono 48 razy 44

  Zbysiu, niedouczony ziemniaczku. Przecież nawet twój premier tak obawiał się tego marszu, że podwinął przed nim ogon. Nie wiesz biedaku, że dwa marsze nie mogą się nawet ze względów czysto technicznych odbywać w jednym i tym samym miejscu?

  Może jakoś się skoordynujecie, żeby nie wychodziło za każdym razem tak głupio?

 • tojamyszka

  Oceniono 29 razy 27

  Ale Pisowcy się boją. Aż miło popatrzeć jak tupią, krzyczą, plotą bzdury jak Pan Gliński To wszystko ze strachu. No i bardzo dobrze . Nie tylko oklaski . Czas na bycie dorosłym . Czas wyjść z piaskownicy, czas zmienić krótkie spodenki na poprawny garnitur. Czas stać się mężczyzną i kobietą i przestać być wiecznym chłopcem i dziewczynką.

 • sierra65

  Oceniono 28 razy 26

  ziobro - ty tchórzliwa, podła miernoto - większość twojego życia to "cyniczna kalkulacja polityczna"

 • chi-neng

  Oceniono 25 razy 25

  Powiedział największy zdrajca stanu, cynik, gangster praworządności, PG - sprawiedliwy Zbychu, SADYSTA. ZNECAJĄCY SIĘ NA LEKARZACH I BYŁYCH WŁADZACH, akceptujacy obchodzenie przez nazioli urodzin Hitlera po lasach.

 • vitruvius

  Oceniono 26 razy 24

  Stary numer na poziomie budki z piwem, PiS i kaczyńskiego. Oskarżyć innych o to, co się samemu robi. Przykład: oskarżanie Petru o "obrazę" andrzeja d., kiedy Petru pokazał, jak kaczyński tratuje urząd prezydenta, po obsadzeniu go Adrianem.... Ziobro oskarżający o cynizm, to już szczyt bezczelności...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX