Szef NSZZ Policjantów: Wypuszczenie marszów na ulice narazi wielu ludzi na niebezpieczeństwo

Pozwolenie na organizację marszów z okazji 11 listopada może grozić poważnym niebezpieczeństwem, ponieważ nie ma odpowiedniej liczby policjantów na służbie - ostrzega szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

- Nie ma takiej liczby policjantów pozostających w służbie, nie ma takich sił na ulicach, które są w stanie zabezpieczyć jakikolwiek marsz - powiedział w programie Onet Rano asp. sztab. Rafał Jankowski, szef NSZZ Policjantów.

11 listopada. Szef NSZZ Policjantów: Wypuszczenie marszów na ulice grozi niebezpieczeństwem

Rafał Jankowski skomentował tymi słowy aktualną sytuację w Policji. Przypomnijmy, że ze względu na trwający protest policjantów tysiące funkcjonariuszy przebywa na zwolnieniu lekarskim, a Policja została znacznie osłabiona. Zdaniem szefa NSZZ Policjantów wypuszczenie na ulice marszów z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada może skończyć się tragicznie, ponieważ nie ma w tej chwili odpowiedniej liczby funkcjonariuszy pozostających na służbie, którzy mogliby tego typu wydarzenia zabezpieczyć.

- Obawiam się, że w tej chwili sytuacja już dojrzała do tego, aby społeczeństwo usłyszało o tym, że jeżeli coś się nie zmieni, to – z informacji, które posiadam – nie ma takiej liczby policjantów pozostających w służbie, nie ma takich sił na ulicach, które są w stanie zabezpieczyć jakikolwiek marsz - powiedział Rafał Jankowski.

Zakaz Marszu Niepodległości w Warszawie utrudni pracę Policji?

Przypomnijmy, że urzędująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała się zablokować organizację Marszu Niepodległości. - Warszawa dość już wycierpiała przez agresywny nacjonalizm - powiedziała w uzasadnieniu swojej decyzji. Zdaniem rzecznika Policji, decyzja o zakazie marszu nie ułatwi pracy policjantom, a wręcz przeciwnie - znacznie ją utrudni. - Musimy zapoznać się z uzasadnieniem, jednak już teraz, wstępnie, mogę powiedzieć, że ta decyzja nie ułatwi, a utrudni nam pracę. Dla nikogo nie będzie przecież zaskoczeniem, że uczestnicy Marszu Niepodległości i tak przyjadą do Warszawy - wypowiedź rzecznika policji, Mariusza Ciarki przywołuje portal onet.pl. 

Więcej o:
Komentarze (105)
Szef NSZZ Policjantów: Policja nie jest w stanie zabezpieczyć marszów 11 listopada
Zaloguj się
 • luna560

  Oceniono 25 razy 17

  Ciekawe w jakim kolorze kominiarki wystapi Bankster albo Maliniak. Bo rozumiem ze to warunek konieczny by wziasc udzial w tej paradzie wstydu. Caly swiat zobaczy prawdziwe oblicze pisu. Oni juz teraz oficjalnie nie kryja sie ze swoimi pogladami. Faszystowskimi. A my Polacy sie na to zgadzamy, by faszysci przejeli Swieto Niepodleglosci. W 100 rocznice. Porazka.

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 16

  Pięknie pisiory się przygotowały do obchodów stulecia Niepodległości.
  Destrukcja i chaos.

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 13

  Tak będzie gdy banda łobuzów wlezie na ulice to tylko zadym i rozpirduch można się spodziewać

 • polakadam

  Oceniono 16 razy 12

  Coś mi się zdaje że notowania pisu polecą w dół po 11 listopada. Miło będzie patrzeć na klęskę wizerunkową pisuarow.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 21 razy 9

  To dobrze że część Policjantów nie chce być Milicją komunistów z PiS :-)
  To dobrze że nie trzeba przekonywać ich metodami z lat 80-tych by nie byli Milicjantami :-)

 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 9

  Widzicie, do czego ta banda łobuzów pozująca na władze państwa doprowadziła i co zrobiła z uroczystości obchodzenia Święta Niepodleglości, o której trąbili od OSTATNIEJ MIESIĘCZNICY W KWIETNIU?!
  UROCZYSTOŚCI, KTÓRĄ ZAWŁASZCZYLI, JAK ZAW ŁASZCZYLI PLAC PILSUDSKIEGO DLA LECHA, Z MYSLA O ODSŁONIĘCIU POMNIKA DLA TEGO OSTATNIEGO.

  Ponieważ stworzyli TOTALNY CHAOS I OBŁĘD, dostali także pietra przed naziolami, PROJEKTUJĄ TERAZ TEN BAŁAGAN NA BYŁE WŁADZE, OPOZYCJE, JAK ZWYKLE, MIMO, ŻE TO ONI RZĄDZĄ TYM KRAJEM OD PRAWIE 3 LAT.

 • komentarz

  Oceniono 14 razy 8

  Ale jak to? Przecież narodowcy to patrioci. Na pewno przejdą spokojnie, a jak im coś upadnie to grzecznie sprzątną po sobie.

 • 174pit

  Oceniono 12 razy 8

  Czas, aby Bredziński zabrał głos i powiedział tym policjantom, którzy nie poszli na zwolnienia jak lord Farquad: "Z pewnością wielu z was zginie, ale jest to poświęcenie, na które jestem gotów".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX