Wolne 12 listopada. Sejm przegłosował ustawę wraz z poprawkami Senatu

Sejm przegłosował ustawę o Święcie Narodowym. 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Andrzej Duda, zgodnie z zapowiedzią, ustawę podpisał.

Przypomnijmy, że projekt ustawy o Święcie Narodowym 12 listopada był pomysłem posłów Prawa i Sprawiedliwości. Chodziło o to, aby Polacy mogli świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości  o jeden dzień dłużej.

12 listopada - dzień wolny 

Pierwsze czytanie ustawy odbyło się 23 października. Początkowo dzień wolny od pracy miał nie dotyczyć osób zatrudnionych w handlu. Sprzeciwiała się temu m.in. opozycja, ale także Senat, który wprowadził poprawki do projektu ustawy. Po wprowadzeniu poprawek przez Senat, Sejm musiał pochylić się nad ustawą po raz kolejny.

Najważniejsza poprawka do ustawy, zaproponowana przez Senat 26 października, a teraz zaaprobowana przez Sejm, dotyczy handlu. W porównaniu z pierwotną wersją ustawy skreślony zostaje artykuł mówiący o tym, że 12 listopada sklepy mogą działać "normalnie", jak w dni powszednie. Oznacza to, że w najbliższy poniedziałek sklepy będą zamknięte (oczywiście to ograniczenie nie dotyczy m.in. właścicieli sklepów, jeśli sami staną za ladą). 

Ustawa o Święcie Narodowym 12 listopada. Podpis prezydenta

Ustawa o Świecie Narodowym trafiła na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, który miał 3 dni na to, aby ustawę podpisać. Jak mówił Jacek Sasin, partia Prawo i Sprawiedliwość ma gwarancję od prezydenta, że ustawę podpisze. 

Tak też się stało - Duda ustawę o wolnym 12 listopada podpisał niezwłocznie

Więcej o:
Komentarze (25)
Wolne 12 listopada. Sejm przegłosował ustawę wraz z poprawkami Senatu
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 12 razy 10

  Duda już przyzwyczaił nas do tego, że podpisze wszystko nawet bez czytania, byleby dostał wyraźne polecenie od posła zwyczajnego.

 • marf987

  Oceniono 11 razy 9

  Partia każe Adrian musi

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 8 razy 8

  Dlaczego nie 100 dni wolnego na 100 lecie Niepodległości Polski ?

 • tadian

  Oceniono 10 razy 8

  Fajnie sie szasta nie swoja kasą. Analfabeci ekonomiczni

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 7 razy 7

  kolejny dzień bez produkcji, handlu usług !!!
  A jedyne logiczne uzasadnienie to leczenie kaca dla pisowców

 • alpepe

  Oceniono 10 razy 6

  Cóż, zrabowali tyle kasy na świętowanie, że im się po prostu ten dzień wolny należy i gawiedzi dobrodusznie też dali wolne.

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 5 razy 5

  12 listopada Dzień Kaca

 • Milo Low

  Oceniono 4 razy 4

  czy Polskę stać aby robić sobie kolejny dzień wolny w gospodarce? Jeden taki dzień to setki milionów w plecy... no ale trzeba się przypodobać społeczeństwu. Lekkomyślność level hard

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX