Komisja Europejska rozpatruje skargę na uczelnię o. Rydzyka. Pismo złożył niedoszły student

Komisja Europejska nadal rozpatruje skargę, którą kilkanaście miesięcy temu złożył niedoszły student Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej w Toruniu. Twierdzi, że uczelnia nie powinna była domagać się od niego zaświadczenia od proboszcza.

Działacz SLD i radny miejski w Chełmży Marek Jopp dwa lata temu dostał się na podyplomowe studia na kierunku "Polityka ochrony środowiska" na Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej i Medialnej w Toruniu, został jednak skreślony z listy z powodu niedostarczenia opinii od proboszcza.

Odwołania i sprawy sądowe nie przyniosły rezultatu. Kilka miesięcy temu Jopp zadeklarował, że będzie szukał pomocy w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

Gdy uczelnia zarządzana przez o. Tadeusza Rydzyka domagała się w ubiegłym roku podobnego dokumentu przy rekrutacji na inny kierunek dofinansowywany przez unijny Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), Jopp wysłał skargę do Komisji Europejskiej. - Nie może być tak, że przyjęcie na dotowane z publicznych pieniędzy studia uzależnia się od wiary - podkreślał w rozmowie z Onet.pl.

Jak informuje portal, skarga nadal jest rozpatrywana. Odpowiedź ma trafić do działacza bezpośrednio z Brukseli.

Więcej o:
Komentarze (336)
Komisja Europejska rozpatruje skargę na uczelnię o. Rydzyka. Pismo złożył niedoszły student
Zaloguj się
 • felucjan

  Oceniono 99 razy 87

  Powinni kazać zwrócić unijne dotacje wraz z odsetkami. Gdyby identyczne dotacje dostała szkoła koraniczna lub szkoła nauczająca talmudu, to rydzyk wraz ze swoją pisowską mafią spaliliby unię na stosie. Oddać pieniądze i zacząć w końcu finansować nowotworowe terapie doświadczalne, które w innych krajach wcale nie są doświadczalne, ale refundowane!!!

 • wawiak57

  Oceniono 77 razy 67

  Z jednej strony brawo, z drugiej, na h... mu dyplom takiej gó...anej szkoły.

 • yureck

  Oceniono 68 razy 62

  bo unia to taka "wyimaginowana wspólnota" ma dawać kasę i odpi....ć się od czarnych i pisowskich "panów"

 • polakadam

  Oceniono 60 razy 50

  No to unijne pieniądze dla Torunia diabli wezmą.
  Już dawno powinni przykręcić unijne dotacje dla tego śmiecia z Torunia.

 • zgryzliwyzenek

  Oceniono 56 razy 50

  Brawo Jopp! - publiczne pieniądze, publiczne (=neutralne, bez dyskryminacji) zasady.

 • pan.szklanka

  Oceniono 61 razy 49

  Ale gdzie tu uzależnienie od wiary? Rozchodzi się o opinię proboszcza. Czyli jakieś pięćset złotych. Z krzyżykiem. Mają nawet taki program.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX