Policjanci domagają się rozmowy z Brudzińskim. "Nikt nie wyjdzie, póki nie będzie porozumienia"

Związek zawodowy policjantów chce natychmiastowego spotkania z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim - podaje RMF FM. Powodem jest toczący się protest funkcjonariuszy, masowo przechodzących na zwolnienia lekarskie.

Do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego ma w najbliższych godzinach trafić komunikat zarządu Federacji Służb Mundurowych. Funkcjonariusze domagają się niezwłocznego spotkania z ministrem i omówienia kryzysu związanego z trwającym protestem.

- Oczekujemy, że minister zasiądzie z nami i nie wyjdzie od nas i nikt stamtąd nie wyjdzie, póki nie osiągniemy tego porozumienia - mówi w rozmowie z RMF FM wiceszef NSZZ Policjantów Sławomir Koniuszy.

Funkcjonariusze policji na zwolnieniach lekarskich

Policjanci masowo zaczęli przechodzić na zwolnienia lekarskie pod koniec października. RMF FM podaje, że na zwolnieniu jest nawet co czwarty policjant prewencji. Łącznie - to już szacunki TVN24 - na L4 jest 14 tysięcy policjantów.

- Funkcjonariuszom, którzy się w tym okresie pochorowali chciałbym, bez żadnej złośliwości, szczerze i z całego serca życzyć szybkiego powrotu do zdrowia. Wierzę, być może naiwnie, że nikt po to zwolnienie nie sięgnął w sposób nieodpowiedzialny, że zostało to zwolnienie wydane w zgodzie z sumieniem i przysięgą lekarską - komentował we wtorek Joachim Brudziński.

Policjanci domagają się m.in. 650 zł podwyżki i prawa do emerytury po 15 latach. Joachim Brudziński przypomniał, że zaproponował policjantom podwyżki w wysokości 309 złotych od pierwszego stycznia i 250 złotych od 1 lipca przyszłego roku, a także 100 proc. płatnych nadgodzin.

Więcej o:
Komentarze (52)
Policjanci domagają się rozmowy z Brudzińskim. "Nikt nie wyjdzie, póki nie będzie porozumienia"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 23 razy 19

  Policjanci!
  Mam dla was propozycję :-)
  Zamiast chorować aresztujcie wszystkich bolszewików z PiS :-)
  Możecie zacząć od złodzieja Brudzińskiego i przestępcy Mariuszka Kamińskiego który nie wiadomo jakim prawem jest na wolności :-)

 • wolak007

  Oceniono 16 razy 14

  Gdzieś słyszałem, że wystarczy nie kraść i pieniądze na podwyżki się znajdą?...

 • kamuimac

  Oceniono 14 razy 10

  a co myśleli ? że kulsony leją opozycję dla idei ? teraz kulsony przyszły po srebrniki . co pis myślał że bolszewickie tłumienie demonstracji opozycyjnych było za darmo ?

 • czarna_zoska

  Oceniono 9 razy 9

  Kulsony! Stańcie z narodem zamiast go pałować. Białe róże w dłoń!

 • jxl82

  Oceniono 11 razy 9

  Pis miał pełne szafy projektów jak szedł do "rządzenia". Zatem w której szafie i na której półce są rozwiązania związane z postulatami policji? Otwieramy szafkę a tu...trup Suwerena.

 • tadjan

  Oceniono 11 razy 7

  pisie gestapo już nie chce być popychadłem, nie chce włóczyć KODowców po komendach, przyduszać kobiet do ziemi i wyzywać je od qrew?....... idzie zima i już ich to nie bawi. Na salony chcą? Daje wam jojo 1000 zł za jeden dzień, możecie sobie na L4 dorobić....

 • czarna_zoska

  Oceniono 8 razy 6

  He he Jojo. Trzeba było z faszystami nie flirtować Faszysta da ci teraz w łeb i nawet się nie zawaha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX