Komentarze (149)
Prokuratura: "Tusk wprowadza w błąd". A Brejza wylicza awanse śledczych od afery Amber Gold
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • damtek

  Oceniono 21 razy 17

  To piękna riposta D.Tuska-cytuję mieliście 3 lata i wszystkie instrumenty i nie zrobiliście nic,kompletnie nic i ta riposta postawiła tą komisję pod ścianą.
  Polska w ruinie/twitter

 • damtek

  Oceniono 19 razy 17

  Czy dobrze zrozumiałem, że prokurator, który nie przekazał pisma KNF Prokuratorowi Generalnemu - i tym samym opóźnił ściganie sprawców o wiele miesięcy - nie został dotąd przesłuchany przez komisję ds. Amber Gold?
  R.Sikorski/twitter

 • 7ogamihcra

  Oceniono 16 razy 16

  Pozostaje pytanie : GDZIE SĄ PIENIĄDZE ???
  i drugie pytanie : DLACZEGO PISOWSCY PROKURATORZY TAK DBALI O TO ABY AB DZIAŁAŁA JAK NAJDŁUŻEJ ?

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 18 razy 16

  Olbrzymim bledem i zaniedbaniem Tuska bylo to, ze nie zwolnil Seremeta, mimo ze mial do tego sporo powodow i okazji. Z dzisiejszej perspektywy widac ze rola PG albo pana Seremeta przerosla, albo (co bardziej mozliwe) odwalal on krecia robote w sluzbie Ziobry i Kaminskiego.

 • sarna291

  Oceniono 15 razy 15

  to byli wszyscy prokuratorzy jako V kolumna , chcieli by afera Amber Gold pogrążyła PO i do tego dążyła

 • oloros11

  Oceniono 19 razy 15

  w tej calej operetce idzie tylko o show - i ciemny lud to kupuje - pis doskonale zagospodarol ciemne strontny Polaka - nienawisc , i zazdrosc =
  madrzy ludzie w Polsce wykorzystali dart od losu jakim bylo przyjecie do Unii - p[roblem ze w Polsce ludzi madrych po prostu niezwykle brakuje

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 12 razy 12

  Po awansach prokuratorów zamieszanych w prowadzenie śledztwa Amber Gold ziobro powinien być zdymisjonowany kilkakrotnie do roli szeregowego osła.

 • marywil2012

  Oceniono 12 razy 12

  a więc jednak prokuratura nie odniosła się do faktu awansu, tych którzy nie poradzili sobie w sprawie na etapie, kiedy to mogło rzeczywiście uratować niektórych mądrali przed inwesotwaniem w ambergold a mimio to ci prokuratorzy zostali awansowani, czyli temu nie zaprzeczyła. Manipulacje ziobory znamy już więc wiemy, że Prokuratora, mówi o czymś innym. twiedzi, że ktoś został awansowany bo "zamnknął" szefów ambergold - przypomnijmy sprawa się cały czas toczy i nie ma jeszcze skazania - a areszt został nałożony później. Nie ma to jak rzekomo "wyprowadzanie" z błędu poprzez kolejne wprowadzanie w błąd prokuraturów pana Z. nikt tego już nie kupuje.Ziobro czas na ciebie przed komisją...

 • redakotr

  Oceniono 12 razy 12

  a czyż pieniądze z AmberGold nie poszły na kampanię Ziobry i jego partii?

 • fakduck

  Oceniono 11 razy 11

  A może teraz coś o SKOKach. Bo gdyby nie zrzutka banków, to tam dopiero by było poszkodowanych na 5 mld złotych. Dlaczego o tym cisza?

 • andrzej1s

  Oceniono 10 razy 10

  To bardzo interesujące. Awans dostaje się za dobrą pracę lub sprawne wykonywanie poleceń osób, które nagradzają. Ponieważ ich pracy nie można nazwać dobrą pozostaje druga możliwość.
  Oznacza to, że pis planował te afery (czytaj okradł ludzi z ich pieniędzy). Już wcześniej próbowali tego z Lepperem. Teraz widać że postarali się lepiej,ale oznacza to spisek przeciwko państwu Polskiemu.

 • nex_us

  Oceniono 10 razy 10

  Oszalały skowyt PiSowskich trolli zrozpaczonych oraniem jakim zgotowal Pan Tusk PiSowskiej pseudokomisji to miód na serce każdego przyzwoitego Polaka. :)

 • grazena

  Oceniono 10 razy 10

  te głąby pisowskie nawet nie potrafiły zadawać konkretnego pytania tylko czy świadek może powiedzieć o czym rozmawiał z synem....śmieszne i wysoce "inteligentne"w rozumieniu pisowskich pachołków...a takie pytanie mam jako ekonomista ...kto nakazywał ludziom noszenie oszczędności do banku który oferuje niewyobrażalny procent kto komu może zabronić ryzykować czy za to może być odpowiedzialny premie !!! puknijcie się w łeb głupole komisji.....ja jako Polka czekam na komisję w sprawie SKOKÓW i ciekawi mnie bardzo czy były premier Kaczyński bedzie wezwany w osobie świadka.....i czy ktoś zapyta co stało się z miliardami złotych z tego przestępstwa.....Brawo panie Przewodniczący Tusk ,że obnażył pan głupotę pisowskiej komisji ds Amber Gold a tym samym wielkich kosztów poniesionych przez podatników na takie kretyńskie komisje.....żałuje tylko ,że nie mielismy w tej komisji asa Suskiego to byłby kabaret na żywo....

 • Anna Nowicka

  Oceniono 10 razy 10

  Pani naczelnik działała i startowała z list PiS. Z zarzutami jej koleżanka z PiS hotelarka od lewych faktur. Ale tego nie podacie.

 • spyderman2

  Oceniono 9 razy 9

  i znów się okazało że pisia prokuratura i waserman kłamią

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 9 razy 9

  nie odpuszczajcie gnojkom wolskim - bo dla nich kłamanie to druga natura, jak splunąć - nic ich prawo nie obchodzi

 • mopsek

  Oceniono 9 razy 9

  Tusk spokojnie i bez nerwow, przczolgal Wassermanowne, to on ja przesluchal i pokazal jak obecny rzad ma Problem z afera GetBank-u, ale o tym cieniasy nie wola mowic. Pan Tusk to jest polityk z fasonem, zapedzil to towarzystwo w ciemny rog. Ale niech oni sobie pisza co chca, tylko smiechu warte. Wassermannowna musi sie odreagowac po przegranych sromotnie wyborach.

 • tomekombat

  Oceniono 9 razy 9

  ich nie obchodzą Polacy - ich sytuacje. Zasada jest jedna. Kombinować, aby mieć forsę, na lewo na prawo - najlepiej z jakąś grupą / drużyną , bo samemu będzie ciężko

 • gaz-eciarz

  Oceniono 10 razy 8

  Brawo Tusk, tak jak cię nie lubię, to wyrazy uznania za postawę i zagięcie członków komisji śledczej. Pani Wassermann była chyba trochę nie w sosie po przegranej i generalnie nie przygotowali się na takie riposty. Pewnie liczyli na standardowe "nie pamiętam".

 • spyderman2

  Oceniono 8 razy 8

  czerwone pisiory kwiczycie??? ZNAKOMICIE!

 • kotmiki

  Oceniono 7 razy 7

  Hipokryzja pislamistów przewyższa PRL-owską tamci chociaż mieli honor

 • Witold Urbanowicz

  Oceniono 7 razy 7

  No to awansowali a sprawa się toczy czy nie? Jak się skończy to pewnie dalej w górę może nawet ministerstwo na chwilę albo na bruk na zbi...p..k.

 • Anna Nowicka

  Oceniono 7 razy 7

  Działaczka PiS z Kruszwicy, w Kruszwicy to samo. Też tam jest CBA - ale mediów nie informujecie bo politycznie niewygodne

 • sigerpfagus11

  Oceniono 13 razy 7

  Czy ktoś jeszcze wierzy w szopki PIS-u i chęć rozliczenia winnych afer gospodarczych? Wygląda na to,że za czasów PO prokuratorzy celowo utrudniali śledztwa a sądy jak sprawie p. Sawickiej uniewinniały skorumpowanych polityków mimo oczywistych dowodów. A politycy Bezprawia i Niesprawiedliwości sami mają niejedno za uszami, więc i rozliczeń nie będzie.

 • teresa.b

  Oceniono 6 razy 6

  Każdy, kto ma furę pieniędzy wybiera bank na lokaty, może być też Amber Gold. To Wasza decyzja i nie miejcie do nikogo pretensji. Brawo dla Pana Donalda Tuska. A Wassermanową oceniam według skali szkolnej na mniej niż zero, jeden wielki blamaż , całkowite dno intelektualne. Uniwersytet Krakowski jakich dennych macie studentów prawa. Nie wstyd Wam za PAD a teraz MW.

 • Hanna Cwojdzińska

  Oceniono 6 razy 6

  Co tam Amber Gold jedyne 800mln. Getin Bank to już 3mld,PiS dało czadu, do tego trzeba doliczyć Skoki i Srebrną. Ogólna kwota zawali z nóg. Będzie razem okolo7mld. Uff jak gorąco.

 • mariami

  Oceniono 6 razy 6

  Pomijajac meritum, to nie premier Tusk ale posel Brejza wymienial awansowanych prokuatorow.

 • tygrys102

  Oceniono 6 razy 6

  sprzedajni prokuratorzy już za rok będą płakać u szukać pracy...

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 6 razy 6

  Urzednicy ZiobroPL na twoterze kazde klamstwo napiszą aby utrzymac sie przy korycie.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 6 razy 6

  Prokuratura Generalna San Escobar
  Prokurator Generalny Puta El Culo

 • grosz-ek

  Oceniono 6 razy 6

  Tak dla informacji: Polska została pozwana przez byłych inwestorów Amber Gold pod kątem wypłacenia odszkodowań za niesprawne działania państwa. Do wygrania procesu potrzebna jest argumentacja prawna, którą zazwyczaj przygotowuje adwokat powoda. W tym jednak wypadku, Sejm 8 kadencji wspaniałomyślnie wziął na siebie zadanie zbudowania tej argumentacji i powołał stosowną komisję śledczą. Jest to fragment dealu z politykami PiS, którzy dzięki tej komisji mieli zyskać politycznie i dorwać byłego premiera Donalda Tuska. Jak się wczoraj okazało, plan polityków PiS się nie udał, ale inwestorzy zyskali argumentacją prawną, z którą wywalczą do nas wszystkich odszkodowanie za swoją zaślepioną chciwością naiwność.

  Szczegóły: pozewgrupowyambergold.dt.com.pl

 • pit_sam_pras

  Oceniono 6 razy 6

  tym głąbom z prokuratury ziobrowej już nie przeszkadza, że o awansowanych prokuratorach mówił Brejza a nie Tusk....

 • janek58kos

  Oceniono 5 razy 5

  Po wczorajszym posiedzeniu Komisji Sledczej krakowianie chyba ciesza sie , ze ich prezydentaem nie bedzie p.Wasserman, a Platforma i PSL zaluja, ze przesluchanie Donalda Tuska nie odbylo sie przed wyborami, tak jak bylo przewidziane wczesniej, bo na pewno PiS zdobylby wtedy w wyborach te kilka procent glosow mniej.Dlaczego p. Wasserman nie wyszeptala w polowie posiedzenia:"koncz wasc, wstydu oszczedz... " ?

 • sipanmars

  Oceniono 7 razy 5

  tusk pownien stawić się z megafonem żeby go nie mogła niejaka wassermannówna wyłączyć

 • ks-t

  Oceniono 4 razy 4

  Komisja skrzętnie zaniechała poszukiwania przyczyn i winnych. Chowanie dokumentów przez prokuratorów sympatyzujących z PIS na 2,5 roku wymaga przecież jakiegosś wyjaśnienia. Więc albo dostali partyjne polecenie by nic nie robic, żeby był bat na Tuska albo kryją powiązania Amber GOLD ze Skokami i gdańską kancelarią prawnąLecha KAczyńskiego.

 • pawelpiotorowski

  Oceniono 5 razy 3

  Ku... tusk to był chłop z jajami prawdziwy polak patryiota

 • panbies

  Oceniono 3 razy 3

  Ziobro zakłada partię do bliźniaczą partię do partii jaka powstała w Niemczech w 19 roku.

 • jerzytop

  Oceniono 4 razy 2

  Amber Gold to piramida finansowa . A czym w takim razie jest giełda papierów wartościowych lub bezwartościowych o ile ktos z maluczkich nie zdązy ich na czas sprzedać tak jak zamożny jeden czy drugi kombinator . Jak to można inaczej nazwać . dzisiaj firma jest WARTA miliony a akcja kosztuje 100-200 zł . Jutro jej już nie ma a akcja warta tyle ile papier toaletowy do podcierania D

 • signum_t

  Oceniono 4 razy 2

  Wassermann być moze dostała zlecenie, by zdyskredytować panu Zbyszku. Za zniecgrikowanie za Warszawę i pytanie do TK, które przyczyniło się do zwycięstwa 4:107?

 • tykocur

  Oceniono 2 razy 2

  @tojestbardzoproste
  Nie wiem co bierzesz,ale bierz pòł.

 • grajag

  Oceniono 1 raz 1

  I kto tutaj kłamie?

 • pd2016

  Oceniono 1 raz 1

  Sprytny Ziobro pominął awansowanych a umoczonych i ustami rzeczniczki wymienił awansowanych i zasłużonych. Jeden manewr, a tyle radości dla głodnych zwycięstw.
  Panie Ziobro, przegrywacie wybory przez takie manipulacje - ciemny lud się obudził i przestaje kupować... Przypomnę pana wniosek do Trybunału Stanu, podważający zabezpieczenia Trybunału sprawiedliwości UE. Jeszcze kilka takich pana numerów i Prezes się wkurzy!

 • dar61

  Oceniono 1 raz 1

  Pachnie korupcją. Co najmniej polityczną, Oberhipernadpropkuratorze niezbyt Generalny.

  ****
  Zapewniamy, że Radaktor od Nagłówków i Leadów, powinien robić coś innego:
  '...zapewnia, że spośród prokuratorów, pracujących nad sprawą Amber Gold awansowali...'
  >>> zapewnia, że spośród prokuratorów - pracujących nad sprawą Amber - Gold awansowali...
  >>> zapewnia, że spośród prokuratorów [BEZ PRZECINKA] pracujących nad sprawą Amber Gold awansowali...
  Tertium, Redakcjo, non datur.

  '...Zeznania to cytuje oko.press...'
  >>> ZeznaniE TO cytuje /// ZeznaniA TE cytuje

 • jw0022

  0

  Taka Wolska, bolszewicko katolska.

 • tomekombat

  Oceniono 14 razy 0

  no , brawo dla byłego premiera. Świadek mądrzejszy (cwany/ albo spryciarz) od Komisji.

 • runnin.biz

  Oceniono 10 razy -2

  To nie będzie specjalnie odkrywcze, ale Ta komisja nie ma na celu niczego wyjaśnić. Niczego nie chcą też wyjaśnić media, zarówno z prawej strony wahadła, jak i z lewej. Cel to wyprodukowanie cięższego g.ó.w.n.a to przylepienia drugiej stronie. A wszystko to zlewarowane na tragedii wielu tysięcy niedoinformowanych ludzi.

  To przerażające, jakie mamy państwo i jakie jego władze.

 • pwpafcio

  Oceniono 9 razy -7

  Wzorem Maciatewicza w konteķście książki o jego powiązaniach: trzeba teraz wytoczyć proces posłowi Brejzie za obrazę urzędnika. Czekam z niecierpliwością

 • edek40

  Oceniono 21 razy -17

  Ci czterej byli niewinni, bo Tusk ich nie dopilnował. Za to dostali awans, POpaprańce lewacke :)

 • zdzislaw_dyrman

  Oceniono 29 razy -23

  Nie ma szans żeby Tusk wrócił kiedyś do Polski na stale. Zbyt wiele ma za uszami, to tylko kwestia czasu gdy różne afery zaczną wychodzić na jaw. Tusk jest dzisiaj wrakiem człowieka, wystarczy spojrzeć w jego oczy aby stwierdzić jak jest znerwicowany. Jeszcze nadrabia butą i arogancją ale to już jego ostatnie podrygi. Jego paniczna reakcja na zatrzymanie Kapicy tylko to potwierdza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX