Jakie są obowiązki Beaty Szydło w rządzie? "Rzeczpospolita": Nie ma nawet wykazu zadań

Okazuje się, że ustalenie, jakie właściwie obowiązki pełni Beata Szydło to nie lada problem. "Rzeczpospolita" podaje, że wicepremier nie ma własnego wykazu zadań.

Wobec niemal wszystkich członków rządu Mateusz Morawiecki wydał rozporządzenie, co do zakresu ich obowiązków. Jak podaje "Rzeczpospolita" lista obowiązków członków rządu dotyczy także ministrów bez teki, jak chociażby Beata Kempa. Wyjątkiem jest tutaj Beata Szydło.

"Rzeczpospolita": Zakresu obowiązków Szydło nie ma na papierze

Dziennik próbował ustalić, czym formalnie zajmuje się była premier w kontekście niedawnej kolizji w Imielinie. Dziennik zwraca uwagę na fakt, że miało to miejsce w czwartek, gdy Szydło wracała do rodzinnych Brzeszcz. "Jaki ma zakres obowiązków, skoro tak szybko może rozpocząć weekend?" - czytamy w dzienniku. 

"Rzeczpospolita" zapytała o to Centrum Informacyjny Rządu. "Pani Beata Szydło, wiceprezes Rady Ministrów, jest przewodniczącą Komitetu Społecznego Rady Ministrów (...) utworzonego zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 grudnia 2017 r. (...), do zadań którego należy zapewnienie koordynacji działań i sprawne podejmowanie decyzji w sprawach społecznych" - czytamy w odpowiedzi w odpowiedzi CIR.

Autor artykułu zwraca jednak uwagę, że zarządzenie dotyczy zadań komitetu, a nie jej przewodniczącej. 

We wtorek gościem Piotra Maślaka będzie Krzysztof Brejza, członek komisji ds. Amber Gold. Zapraszamy o 8:30!

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (185)
Jakie są obowiązki Beaty Szydło w rządzie? "Rp": Nie ma nawet wykazu zadań
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX