"Weteran komisji śledczych" ma radę dla przesłuchujących Tuska. "Milczenie nie jest złotem"

"Milczenie nie jest złotem, jest ratunkiem" - napisał Leszek Miller do członków komisji ds. Amber Gold. Sam nazwał się "weteranem komisji śledczych".

Leszek Miller to polityk słynący z ciętych ripost. Jedna z nich stała się słynna - a jej popularność była tak ogromna, że prawdopodobnie zaskoczyła samego autora - dzięki komisji śledczej. - Pan jest zerem, panie Ziobro - powiedział ówczesny premier do Zbigniewa Ziobry 15 lat temu, podczas przesłuchania Millera przed komisją śledczą w sprawie afery Rywina.

Ale to nie jedyna komisja, przez którą przesłuchiwany był Miller - w 2004 roku zeznawał przed komisją ds. PKN Orlen, rok później przed komisją ds. PZU, a jeszcze pięć lat później - przed komisją hazardową.

Również niektóre wypowiedzi Donalda Tuska podczas przesłuchania na komisji śledczej ds. Amber Gold zapewne zostaną zapamiętane na dłużej:

Przy dzisiejszych standardach moje wnuki byłyby w radzie nadzorczej Orlenu
Uśmiechnąłem się do pani przewodniczącej, dodając jej otuchy
Pani szósty raz sugeruje, że jestem zdenerwowany, ja znam tę technikę, ale naprawdę jestem spokojny. Równie dobrze mógłbym powiedzieć: rozumiem pani zły nastrój
Mogę się zwracać bezpośrednio do kamery jak pani przewodnicząca? - pytał Tusk. - Wiemy, że pan to lubi - mówił członek komisji. - Ja to umiem - odpowiedział były premier.

Leszek Miller zwrócił się do komisji śledczej z nieco złośliwą radą. "Jako weteran komisji śledczych mam dla członków komisji przesłuchujących dziś Donalda Tuska małą radę: milczenie nie jest złotem, jest ratunkiem" - napisał na Twitterze były premier.

Więcej o:
Komentarze (168)
"Weteran komisji śledczych" ma radę dla przesłuchujących Tuska. "Milczenie nie jest złotem"
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 117 razy 117

  Waserwanna znowu przeciorana. Co te baby w pisuarze mają - godzą się na to, by szczerbata Balbinka-sodomitka wystawiała na pośmiewisko. Najpierw chytra baba od gnojówki - zrobili z niej premierzycę, która darła zdradziecką mordę, że im się należało i pytała, za co chcą ją odwołać... I tego samego dnia odwołali i zrobili wicepremierzycą od włączania czajnika bezprzewodowego. Teraz ta, sierota po komunistycznym prokuratorze, prowadzący śledztwa przeciw NSZ, wystawiona na pożarcie Rostowskiemu i Tuskowi, a w Krakowie zmiażdżona przez Majchrowskiego. O reszcie kukiełek - typu kobieton-mop, czy samica łosia - z litości tylko wspomnę.

 • f451

  Oceniono 95 razy 93

  Mnie położyła odpowiedź "proszę mnie nie pytać o samopoczucie, nie jestem z wizytą u lekarza a na posiedzeniu komisji..." .... Klasa !!!

 • justas32

  Oceniono 94 razy 92

  Dla wszystkich pisowców zasiadających w komisjach śledczych krótki kurs matematyki : zero podniesione do potęgi dalej jest zerem ...

 • damtek

  Oceniono 93 razy 87

  Jeszcze jedno przesłuchanie Tuska przez pisowskich śledczych i były premier nie będzie musiał prowadzić kampanii przed prezydenckimi wyborami.
  Pablo Morales/twitter

 • damtek

  Oceniono 84 razy 80

  Przesłuchaniem Tuska PiS chciał przykryć wyniki wyborów. Okazało się, ze przesłuchanie było tak samo niekorzystne dla partii Kaczyńskiego, jak wyniki wyborów w miastach. Szach mat!
  Pablo Morales/twitter

 • japka_putina

  Oceniono 77 razy 77

  Pisiory do dzisiaj nie zauważyły, że Tusk w sytuacjach kryzysowych jest właściwie niezabijalny. Jeśli się nie ma naprawdę porządnej armaty, lepiej do niego nie strzelać wcale, szczególnie śrutem.

 • krynolinka

  Oceniono 78 razy 72

  Coś w tym jest..
  Małgorzata: "przepraszam pana najmocniej, przepraszam pana najmocniej, pan teraz wkłada mi w usta swoją interpretację. Na to panie premierze, przyjdzie czas po przesłuchaniu."

 • j-ugo

  Oceniono 68 razy 66

  Pani Przegrana w wyborach w Krakowie bierze grubą kasę za zasiadanie w komisji.
  Po co ta komisja? Tylko dla kasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX