W Święto Niepodległości 11 listopada Donald Tusk jednak będzie w Warszawie

Były premier Donald Tusk poinformował, że weźmie udział w Warszawie w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Przewodniczący Rady Europejskiej zamierza pojawić się w stolicy rano. Zacznie od złożenia kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Donald Tusk powiedział dziennikarzom, że potem zamierza uczestniczyć w obchodach państwowych organizowanych w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Dzień wcześniej weźmie udział w łódzkich obchodach Święta Niepodległości. 

W ubiegłym tygodniu, na uroczystości do Poznania zapraszał Tuska prezydent Jacek Jaśkowiak

Były premier wyjaśnił, że "weźmie udział w obchodach nie tylko dlatego, że został zaproszony przez prezydenta Andrzeja Dudę, ale przede wszystkim dlatego, że jest Polakiem i jego miejsce jest w tym szczególnym dniu w stolicy Polski". 

Donald Tusk nie skorzysta z zaproszenia Macrona

Przy okazji Donald Tusk poinformował, że nie skorzystał z zaproszenia, jakie dostał od prezydenta Francji. Ten zapraszał go do udział w międzynarodowych obchodach setnej rocznicy zakończenia pierwszej wojny światowej. 

We Francji 11 listopada na Polach Elizejskich w Paryżu odbędą się uroczystości związane z zakończeniem działań wojennych w 1918 roku. Prezydent Emmanuel Macron zaprosił do udziału w tych obchodach między innymi przywódców USA i Rosji. 

W tym samym czasie w Polsce nastąpi kulminacja uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Państwowe uroczystości rozpocznie poranna msza za ojczyznę. W południe tradycyjnie na Placu Marszałka Piłsudskiego odbędzie się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Na ten dzień zaplanowano też Marsz Niepodległości oraz liczne imprezy kulturalne. 

***

We wtorek gościem Piotra Maślaka będzie Krzysztof Brejza, członek komisji ds. Amber Gold. Zapraszamy o 8:30!

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (72)
Donald Tusk będzie w Warszawie w Święto Niepodległości
Zaloguj się
 • mejerewa

  Oceniono 44 razy 26

  Przyjedzie i dzięki temu choć jeden mąż stanu będzie tego dnia w Warszawie.

 • fury11

  Oceniono 33 razy 23

  Odbierze PiSowi show.

 • elzbietttta

  Oceniono 29 razy 21

  „Słyszę” dziś na różnych forach taki kwik pisich zwolenników, że aż uszy bolą. Znaczy się blady strach padł na prezesa&co, skoro rzucono do ataku tylu wieprzków z chlewika.

 • signum_t

  Oceniono 27 razy 15

  Fajnie byłoby, gdyby do składania kwiatów dołączyli ludzie. Może byłaby to największa cywilizowana impreza w 100-lecie Niepodległości...

 • xsawer

  Oceniono 14 razy 12

  "Przewodniczący Rady Europejskiej zamierza pojawić się w stolicy rano."
  -Wydaje mi się, że pewien pan z Żoliborza aby zaistnieć w przestrzeni publicznej będzie musiał zamówić sobie budzenie aby nie ocknąć się około południa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX