W TVP Info smutek po wynikach w Gdańsku. Prowadząca o Płażyńskim: Niestety przegrał

Dziennikarka TVP Info nie potrafiła ukryć smutku z powodu wyników wyborów samorządowych w Gdańsku. - Jesteśmy w sztabie Kacpra Płażyńskiego (...), który niestety w drugiej turze wyborów samorządowych przegrał - padło na antenie.

Wieczór wyborczy w TVP Info, podczas którego podsumowywano II turę wyborów samorządowych, współprowadziła Edyta Lewandowska. W pewnym momencie zapowiedziała, że kamery stacji przeniosą się do sztabu kandydata PiS w Gdańsku. Zrobiła to jednak w sposób, który nie wszystkim przypadł do gustu, bowiem powiedziała:

Jesteśmy w sztabie Kacpra Płażyńskiego. Za chwilę zobaczymy i usłyszymy, co kandydat na prezydenta, który niestety w drugiej turze wyborów samorządowych przegrał, ma do powiedzenia.

To odnotowali zwłaszcza dziennikarze aktywni na Twitterze.

Według exit poll, Paweł Adamowicz zdobył w Gdańsku 64,7 procent głosów, zaś Kacper Płażyński (PiS) - 35,3.

TVP Info o II turze: PiS wygrało w w sejmikach

Warto wspomnieć, że po I turze wyborów samorządowych pojawiły się zarzuty wobec TVP Info, że transmitowała wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego czy Mateusza Morawieckiego, ale jej kamery nie przeniosły się do sztabu Koalicji Obywatelskiej.

Tego samego wieczora, gdy Lewandowska mówiła, że "niestety" Płażyński przegrał, w TVP Info pojawiły się przypomnienia, że Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do sejmików, a na Rafała Trzaskowskiego głosowały osoby w aresztach i więzieniu.

Jak wiemy z danych PKW, w II turze wyborów samorządowych kandydaci PiS ponosili przeważnie porażki.

Więcej o:
Komentarze (280)
Wieczór wyborczy w TVP Info. Prowadząca o kandydacie PiS: Niestety przegrał w II turze
Zaloguj się
 • signum_t

  Oceniono 123 razy 119

  Tyle propagandy TVP, tyle agitacji na rzecz kandydatów PiS, tyle obrzydzenia kontrkandydatów, miał być sukces, a tu porażki nawet w mieścinach Podkarpacia i Podhala. Kolejny sukces życiowy Jacka Kurskiego i jego ekipy.

 • kamael9

  Oceniono 105 razy 97

  Niestety oglądałem... Oglądam mało tv więc trochę dla mnie było szokujące gdy po wygranej w Krakowie, Kielcach i Gdańsku kandydatów nieprzychylnich władzy zamiast pokazać przemówienia Wenty, Adamowicz czy Majchrowskiego (jego jakiś ułamek wypowiedzi puszczono) pokazywano jakąś mapę że PiS wygrał wybory samorządowe... Faktycznie padły też słowa że "niestety" Pan Plazynski nie wygrał. Taka propagandę widziałem dotychczas tylko w kronikach filmowych z czasów PRL oraz rosyjskiej tv. Przykre to.

 • biesczad1

  Oceniono 47 razy 45

  Jacyś ci reżimowi "dziennikarze" niedouczeni - pan i władca umiał przekuć w zwycięstwo wynik 1:27, a wy nie potraficie wytłumaczyć ciemnemu ludowi, że druzgocąca porażka PiSu w II turze wyborów, to w zasadzie sukces i każdemu pokonanemu należy się ogromny bukiet róż???...

 • danuel

  Oceniono 44 razy 42

  Zaprawdę niezależni są ci uczniowie O. Dyrektora.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX