Małgorzata Wassermann o wynikach wyborów w Krakowie: zrobiłam 35 proc. To jest bardzo dobry wynik

Wyniki wyborów 2018 Kraków. Poznaliśmy wyniki sondaży exit poll, przeprowadzanych przez pracownie Ipsos dla telewizji Polsat, TVN i TVP Według nich Jacek Majchrowski pozostał prezydentem Krakowa. Głos zabrała jego kontrkandydatka Małgorzata Wassermann.

Jacek Majchrowski wygrywa w Krakowie. To wyniki exit poll II tury wyborów samorządowych 2018. Starający się o reelekcję prezydent stolicy Małopolski otrzymał 64,6 proc. głosów ankietowanych krakowian. Małgorzata Wassermann, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, będzie musiała pogodzić się z przegraną - według sondażu dostała 35,4 proc. głosów.

Małgorzata Wassermann komentuje wyniki wyborów w Krakowie

- Oceniam swój wynik jako bardzo dobry. Bez kupczenia stanowiskami, bez obiecywania komuś czegokolwiek zrobiłam 35 procent. To jest bardzo dobry wynik, bardzo jestem wdzięczna wszystkim krakowianom, którzy poszli do wyborów - skomentowała wyniki w TVP Info Małgorzata Wassermann. Kandydatka PiS na prezydent Krakowa pogratulowała też Jackowi Majchrowskiemu.

- Każdy, kto staje do wyborów, a stanowisko jest jedno, musi się liczyć z tym, że ktoś wygra, po to, by ktoś przegrał. W związku z powyższym ja miałam to w tyle głowy, to nie znaczy oczywiście, że nie chciałam wygrać tych wyborów, bo chciałam je wygrać. Natomiast przyjmuje to z dużym spokojnym - dodała Małgorzata Wassermann.

Wybory samorządowe 2018 Kraków. Małgorzata Wassermann "twarzą przegranej kampanii"

Historyk Andrzej Nowak w wywiadzie dla "Do Rzeczy" przeprowadzonym przed II turą, mówił o wyborach samorządowych w Krakowie i "całkowitym braku kampanii" PiS w tym mieście. Małgorzata Wassermann według niego padła ofiarą polityki Jarosława Kaczyńskiego i stała się "kandydatką z łapanki" oraz "twarzą przegranej kampanii".

Andrzej Nowak: W tym roku, tak samo jak w całej serii poprzednich wyborów samorządowych, odbyła się w Prawie i Sprawiedliwości łapanka w ostatnim momencie na kandydata, który zgodzi się być twarzą kampanii przegranej.
Łukasz Czarnecki, "Do Rzeczy": W Krakowie padło na poseł Wassermann.
Andrzej Nowak: Zgodziła się na to pani Małgorzata Wassermann. To jest jej decyzja, ja ją szanuję.
Więcej o:
Komentarze (118)
Małgorzata Wassermann o wynikach wyborów w Krakowie: zrobiłam 35 proc. To jest bardzo dobry wynik
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 42 razy 38

  Wytłumaczcie jej że w drugiej turze chodzło o to aby zdobyć ponad połowę głosów
  Bo chyba tego nie rozumie

 • lady_ela

  Oceniono 30 razy 28

  W bezpośredniej konfrontacji różnica 20 pkt proc. to już jest klęska, a co dopiero 30.

 • wranek

  Oceniono 26 razy 22

  Panna Wanna wygrała, tak powiedziała. Ciekawe czy Jarek bedzie miał tez taka opinię...
  Bo przeciez Wanna miała pilnowac grobu na Wawelu..

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 28 razy 22

  Wasserwanna - kolejna pisuardessa wystawiona przez Balbinkę-sodomitkę na pośmiewisko. Najpierw komisja, teraz wybory. Rostowski ją przeczołgał po podłodze, czas na Tuska, który powyciera nią w sejmie wszystkie kąty.

 • niko8472

  Oceniono 21 razy 21

  Teraz bedzie miala czas zeby sobie poczytac kodeks postepowania karnego... Szczegolnie ten fragment o wzywaniu swiadkow.

 • remo29

  Oceniono 20 razy 20

  Pani Gosiu, 35 procent to tak, jakby z 10 osób lubiły panią tylko 3, a czwarta tylko czasami, np. na bani. To nie jest dobry wynik, pora się z tym pogodzić i znaleźć sobie inne zajęcie.

 • 99venus

  Oceniono 22 razy 20

  Powiedziałbym,że wręcz znakomity.
  Serdeczne gratulacje dla prof.Majchrowskiego.

 • valla

  Oceniono 21 razy 19

  Uffff pogonili ta wiedźmę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX