Wybory samorządowe 2018. Kandydat PiS na prezydenta Radomia przegrał proces w trybie wyborczym

Wojciech Skurkiewicz, który z ramienia PiS ubiega się o prezydenturę Radomia, przegrał proces ze swoim rywalem i obecnie urzędującym prezydentem Radosławem Witkowskim. Skurkiewicz ma sprostować informacje, że żadna miejska inwestycja w ostatnich latach nie została ukończona w terminie.

Wojciech Skurkiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia, musi sprostować podane przez siebie informacje o tym, że żadna miejska inwestycja w ostatnich latach nie została ukończona w terminie - zdecydował radomski sąd. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Zdaniem sędziego Jacka Łaty twierdzenie takie łatwo zweryfikować w kategoriach prawdy i fałszu. Tezie tej przeczą dokumenty. Wynika z nich, że z prawie trzystu inwestycji przeprowadzonych w minionych czterech latach, tylko kilkanaście oddano po terminie. Według sędziego informacje przekazywane przez Skurkiewicza miały na celu podważenie wiarygodności kontrkandydata i dlatego musi je sprostować.

Wybory samorządowe Radom. Wojciech Skurkiewicz przegrał proces

Ubiegający się o reelekcję Radosław Witkowski z Koalicji na Rzecz Zmian nie krył satysfakcji z sądowego orzeczenia, które - jak przekonywał - jest potwierdzeniem tego, że jego przeciwnik prowadził negatywna kampanię.

Skurkiewicz nie pojawił się w piątek w sądzie. - To jedynie gra polityczna - tłumaczył nieobecność kandydata na prezydenta szef jego sztabu Dominik Szary. W tym czasie wiceminister obrony narodowej miał kwestować na jednym z radomskich cmentarzy. 
Stronom przysługuje prawo do odwołania.

Wybory samorządowe druga tura. Wojciech Skurkiewicz apeluje o udział w wyborach

- To była długa i pracowita kampania - mówił, podsumowując ostatnie miesiące, Skurkiewicz. Przypomniał, że podjął wyzwanie i stanął do walki o władzę w mieście, bo chce je zmieniać na lepsze. Tłumaczył, że - zgodnie z jego wyborczym hasłem - Radom zasługuje na więcej.

- Ostatnie miesiące to setki spotkań, rozmów i dyskusji z mieszkańcami oraz dziesiątki tysięcy uściśniętych dłoni - mówił kandydat PiS. Zaapelował do wyborców, by w najbliższą niedzielę, skorzystali z przysługującego im prawa i poszli zagłosować.

Wojciech Skurkiewicz w pierwszej turze otrzymał 40,4 proc. głosów, a Radosław Witkowski - 45,47 proc. Wyniki drugiej tury mamy poznać w nocy z niedzieli na poniedziałek bądź w poniedziałek rano - zapowiadała Państwowa Komisja Wyborcza.

Kto może głosować w wyborach?

Więcej o:
Komentarze (38)
Wybory samorządowe 2018. Kandydat PiS na prezydenta Radomia przegrał proces w trybie wyborczym
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 31

  Wojtek nie rycz. Opchniesz jakąś działeczkę zakupioną na słupa i humorek się poprawi..

 • sebas90

  Oceniono 25 razy 25

  Trzeba było powołać się na Góru, który obiecał krótsze loty do Afryki.

 • vito60

  Oceniono 24 razy 24

  W terminie oddadzą pisi port lotniczy z którego Polacy będą masowo latać na południe i stocznię łodzi podwodnych w Radomiu. Tylko chytra baba musi wygrać Skurjiewiczowi wybory.

 • alexander59

  Oceniono 23 razy 23

  Oto cały pis (celowo z małych liter), obrzucić błotem, nakłamać a potem zobaczymy co dalej!

 • sir.fred

  Oceniono 20 razy 20

  Dał nam przykład Morawiecki, jak blagować mamy...

 • akr5

  Oceniono 20 razy 20

  Mateuszek chyba ich zaraził kłamliwą chorobą.

 • polakadam

  Oceniono 20 razy 18

  Skurkiewicz ma już sukcesy w rozwalaniu polskiej grupy zbrojeniowej. Teraz chce dewastowac Radom.

 • furious07

  Oceniono 19 razy 17

  pis vs prawda już 0: 28
  Zapraszamy na lotnisko im. Kosztowniaka po odbiór kwiatów.

 • 99venus

  Oceniono 13 razy 13

  Pewnie Skurkiewicz uczył się kłamania od Matołuszka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX