Sąd kazał Morawieckiemu zamieścić sprostowanie. Dworczyk: W tym sądzie panuje antyrządowy amok

Premier wykona postanowienie krakowskiego sądu dotyczące sprostowania słów o smogu - zapewnił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. O sądzie, który to nakazał, mówi, że "panuje w nim jakiś antyrządowy amok".

Sąd apelacyjny w stolicy Małopolski uznał we wtorek, że Mateusz Morawiecki musi sprostować w prasie, telewizji i mediach społecznościowych zarzuty o tym, że poprzednicy nic w tej sprawie nie robili.

Minister Dworczyk mówił w rozmowie z IAR, że ma wiele zastrzeżeń do decyzji sędziów. Jak tłumaczył, trudno oprzeć się wrażeniu, że Sąd Apelacyjny w Krakowie jest "chyba najbardziej rozpolitykowanym sądem w Polsce". "Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że jest to sąd, w którym panuje jakiś antyrządowy amok" - mówił Michał Dworczyk. Podkreślał, że świadczą o tym ostatnie decyzje tego sądu, w tym dzisiejsza.

14 października, na tydzień przed wyborami samorządowymi, podczas konwencji PiS w Krakowie premier powiedział, że "poprzednicy, w tym ci, którzy rządzili tym miastem (Krakowem), nie zrobili nic lub prawie nic" w walce ze smogiem. W pierwszej instancji sąd uznał, że wypowiedź premiera jest oceną, a nie stwierdzeniem faktu. Prezydent Krakowa odwołał się od tego postanowienia, a sąd wyższej instancji przyznał mu dziś rację.

Premier w ciągu 48 godzin od orzeczenia (które zostało ogłoszone przed godz. 11) musi opublikować sprostowanie na antenie TVP Info oraz Polsat News, w lokalnym dodatku "Gazety Wyborczej" w Krakowie, w "Dzienniku Polskim", "Gazecie Krakowskiej", oraz na profilu facebookowym Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:
Komentarze (319)
Morawiecki musi sprostować. Dworczyk uderza w sąd
Zaloguj się
 • Mr. X

  Oceniono 77 razy 69

  Tak, tak ćw..u Dworczyk.
  Dla was dobre sądy są tylko wtedy gdy są po waszej stronie.
  Właśnie po to jest ta cała reforma sądownictwa w Polsce.
  W waszym pojęciu sądy mają chronić wasze zasr....e PiSowskie ty.ki.

 • puuchatek

  Oceniono 56 razy 50

  Panie Dworczyk, nie rżnij Pan głupa! Pański szef SKŁAMAŁ, czyli świadomie i dobrowolnie powiedział nieprawdę.

  Gdyby Morawiecki powiedział (na przykład), że władze Krakowa robią / robiły "za mało" w sprawie smogu - o, to byłaby "opinia" (choćby i niesłuszna). Ale jeśli powiedział, że "nie robiły nic lub prawie nic", to po prostu łgał.

 • jxl82

  Oceniono 48 razy 44

  Antyrządowego Amoku nie ma tylko w TVPIs panie Dworczyk. I pisząc to, nie dworuję sobie z pana.

 • def11

  Oceniono 42 razy 40

  Panie Dworczyk nie "antyrządowy amok" a prawo ! Widocznie pan nie rozumie, stąd potrzeba obsadzenia sądów przez partię.

 • viaac

  Oceniono 41 razy 37

  Dworczyk?
  Czy on ma jakiś wyrok ma koncie? To by tłumaczyło niechęć do sądów, ale racji mu nie przysparza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX